Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bonyolult családi viszonyok....

Bonyolult családi viszonyok. Hogyan viselkednétek ilyen szituációban? (hosszú)

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, lány, és két húgom van (13, 10 évesek). A szüleink 4 éve váltak el. Apukám ivott (a mai napig iszik), anyát ugyan nem verte, de rengetegszer megcsalta anyát és velünk sem foglalkozott, nagyjából csak élt velünk és anya főztjét ette, majd bevonult a műhelyébe (fogtechnikus) és "dolgozott". Aztán miután elváltak, apa más városba, a szülővárosába költözött. Két év múlva elvette P-t, az új feleségét, akinek 2 gyereke van (9 és 7 évesek). Apáék erős dohányosok, mindig amikor megyünk hozzájuk, undorító szagú lesz a ruhánk és a hajunk; az orrunkba fújják a füstöt és fúj. Aztán rengeteget veszekednek. P nagyon hisztis és nem hallgat apára, önfejű (és bűnronda szegény, anya sokkal szebb minden elfogultság nélkül), és láttuk már, ahogy verekednek. Szörnyű dolgokat művelnek (minden tányért és törhető dolgot összetörtek egyszer és nem volt otthon levesnek való edény csak két bögre), amiket nem bírok elviselni. De néha apa olyan kedves és jófej, lehet vele beszélgetni és meg is ért. Nem foglalkozik velünk amikor náluk vagyunk, csak ritkán, de akkor rendes.

Anyával is vannak bajaim. Mániás depressziós (könyveket olvastam róla és ő is ezt állítja magáról), járt pszichológushoz, de abbahagyta mert drága és mert "semmi értelme". Semmi sem jó neki és mindig megbánt. Van egy barátom, akivel egy éve együtt vagyunk, és valahogy anya nem tudja elfogadni azt, hogy szeretjük egymást - folyton bántja rajtam keresztül. Szörnyű érzés, rengeteget sírok miatta. Anya meg ugyanúgy mint apa, néha normális, néha nagyon aranyos, néha meg elviselhetetlen. Ha épp olyan kedve van, semmi sem jó neki. Amúgy mindent megtesz értünk, vagyis a kisebb húgomért, én már nem vagyok neki olyan fontos, de ez így van rendjén - én vagyok az öreg. Anyának van egy barátja, de semmit sem tesz érte, szegény barátja mindig segít neki és megpróbálja a lelkét is odaadni neki, de anya mint egy fatuskó, olyan érzéketlen és bunkó vele.

Ott tartok, hogy nem tudok anyával élni. Apához nem költözhetek, de itthon olyan rossz, mintha minden rossz lenne, amit csinálnék, anya mindig leszid. Én anyát és apát is szeretem, de nem tudom, lehet, bennem van a hiba, valamit tennem kell. Beszélni nem lehet anyával. Esetleg apával beszéljek? Vagy anya barátjával? (elég jó vele a viszonyom) Nem bírom ki, hogy anya az én barátomat bántja, és persze engem is. Hogyan viselkedjek anyával? Legyek elutasító, kedves, alárendelt, vagy flegma? Mit tennétek a helyemben?



2013. jún. 6. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ilyen dolgok vannak (szüleid egyszer rendesek,egyszer nem),akkor anyukád barátjával beszélj.

Biztos megértene.

2013. jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs olyan egyéb rokonod, akihez odaköltözhetnél, akkor nincs mit tenni.

Még megbeszélhetnéd anyukáddal, hogy kivesz neked egy szobát, vagy kollégiumba költözöl, ha anyagilag megengedhetitek.

2013. jún. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a legszomorúbb a leveledben, hogy nagyon sok ilyen család van.

Ha nem tudsz elköltözni, akkor próbáld ki a leki eltávozást. Ott laksz fizikailag, de bármi történik, bármit mondanak, vagy éppen nem szólnak hozzád, nem bánod. Függetleníted magad.. Megteszed amit jónak, tisztességesnek gondolsz, a többit meg hagyod, hogy menjen úgy az élet, ahogy akar. Alkosd meg a magad belső békéjét. Esetleg mondogasd is: A saját belső békémben élek. Van több ilyen hindu mantra is: Om shanti, shanti, shanti. (Óm, békesség, békesség, békesség) Ha ilyenekt mondogatsz, megnyugszol. Aztán lehet, hogy a nyugalmad átragad a családtagokra is.

És a másik, hogy akármilyen kellemetlenül szólnak hozzád, mosolyogva válaszolj, mintha valami kedveset mondtak volna. Ez egy igazi felülemelkedés lenne.

2013. jún. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat! kedves utolsó, igazad van és én próbálom ezt magamtól is (agykontrollal), de olyan hülye természetem van, hogy nem bírom elviselni a körülöttem történő rossz dolgokat. megpróbálom még erősebben arra beállítani az agyamat, hogy ne vegyem fel a beszólásokat, köszönöm a válaszod!
2013. jún. 8. 21:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!