Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Homofób szülők, mi lenne a...

Homofób szülők, mi lenne a megoldás? (több lent)

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves srác, aki már régóta sejti magáról, hogy a saját nemét szereti, és most már teljesen biztos benne, mivel beleszeretett egy nála 3 évvel idősebb fiúba, aki viszonozza az érzéseit. Viszont a 15 éves srác szülei hamar rájöttek a dolgokra, hogy mi a helyzet a fiúkkal. Teljesen máshogy viselkednek vele, mint a srác tesójával. Mindenféle dolgot a fejéhez vágnak, büntetéseket kap, csak azért mert "más". Az anyuka legnagyobb problémája, hogy ő elfog süllyedni szégyenében, ha a helybeliek megtudják ezt a fiáról ezért szinte lelki terrorban tartja a fiút, hogy elváll a férjétől, és csak a tesóját fogja felnevelni, magyarán nem érdekli a fia sorsa, de azért szereti. Az apuka még rosszabb. Kicsit összekuszáltan fogalmaztam meg, de a történet is maga elég kuszált. Főleg, hogy a 18 éves sráctól, szinte el van tiltva. A szülők abban a tudatban vannak, hogy ők megszakították a kapcsolatot, de erről szó sincs. Szerintetek mit lehetne tenni? A szülőkre, hogy lehetne hatni?

/Eddig nem hatott semmi féle film sem, sőt az anya még fórumokra is kiteregette gondolatait, és sok szülő egyet értet azzal, amiket az anya mondott a nézeteiről./



2013. jún. 6. 17:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
előző: ti 14 éve együtt vagytok? o.O? gratula
2013. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

A hazugság sohase megoldás! Inkább meg kell értetni a barátod szüleivel, hogy vannak b-zik (melegfelvonulás, b_ziviccek, stb) és vannak melegek, akik normális, átlagos emberek, csak éppen a saját nemüket szeretik.


Ha a szülők helyében lennék, egyébként én is minden eszközzel harcolnék azért, hogy a meleg fiam 15 évesen még ne éljen nemi életet, mert, akár tetszik, akár nem, szinte még gyerek.

Ezért megértem őket. Viszont azzal valószínűleg nincsenek tisztában, hogy a melegek világában milyen ritka az igazi szerelem, és igazi párkapcsolat, és azt meg kell becsülni, s ha most találtatok egymásra, hát akkor most. Ezt is meg kellene értetni velük.


Te vállalod magadat?

2013. jún. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

10-es vagyok:


11-es, köszönjük, reméljük lesz ez több is :)


Kérdező: Elgondolkoztam, és talán kicsit megértem a barátod szüleit. Falun mondjuk lehet megvernék az apját a kocsmában, hogy meleg a fia...vagy a barátodat is elgyepálhatják vagy ha nem is ennyire, de mondjuk piszkálnák folyton, minden napja egy megpróbáltatás lenne. Mindenképpen a költözést gondolom jó ötletnek, de csak később természetesen.

2013. jún. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Itt a szülőknek eredendően azzal van problémájuk, hogy a fiuk meleg. Várhatnak is akár, de gyanítom hogy 5 év múlva is ugyanez lesz a véleményük. Sajnos. A lelkükre beszélni, szinte biztos, hogy nem lehet. Ez nem egy olyan dolog amiről meggyőzhetőek az emberek. Persze a hazugság nem jo megoldás, de van hogy nincs más.
2013. jún. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Kitartás,bírjátok ki valahogy!És amikor csak lehet használjátok ki a helyzetet.Esetleg egy olyan barátot is beszervezhetnétek alibizéshez aki ismeri a sztorit.(én voltam így,a kolléganőm-barátnőm lánya és a kolléganőnk volt,hogy nálam találkoztak a "lányok",meg a leveleiket is én adogattam)

Én drukkolok nektek!:)

Amúgy ehhez tudni kell hogy én elfogadom azt,ha valaki más.37 éves anya vagyok és van két fiam.Bevallom megijednék,de nem taszítanám el.

drukkolok!:)

2013. jún. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
88%

" de gyanítom hogy 5 év múlva is ugyanez lesz a véleményük"


Sajnos, könnyen meglehet, de addigra a fiúk 20 éves felnőtt lesz, jelenleg viszont gyerek. Nagy gyerek, de gyerek, egy 17 éves sem nagykorú, de talán kicsit meggyőzőbb és hitelesebb tud lenni a szülőkkel szemben, még ha a véleményüket megváltoztatni akkor se fogja tudni.

2013. jún. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Annak, aki privát üzenetben kioktatott arról hogy mi a különbség a homoszexualitás es a transzszexualitas között: köszönöm, nagyon is tisztában vagyok vele. Előző kommentemben csak példának hoztam fel, hogy HA nőve akarna operáltatni magát a gyerekem én abban is támogatnám.
2013. jún. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

elmondom előbb a saját sztorimat, okulásként..


nekem anyám mikor megtudta hogy leszbikus vagyok (16 éves voltam) lelkileg terrorizált, és nagyon csúnya dolgokat vágott a fejemhez....

szakítottunk a barátnőmmel fél év után mert nem bírtuk....aztán emg a szakítást nem bírtuk, újra összejöttünk, anyám tudta nélkül

másfél évig titkolóztam az idegeim rámentek a hazugságokra stb.

azt mondta apám felakasztaná a barátnőmet ha ezt megtudná amit én nem gondoltam volna de ráhagytam

azóta szétmentünk új barátnőm lett, elmondtam és saját magamtól pár hónap után mindkettőjüknek

apa nagyon jól fogadta, nagyon hálás vagyok is érte, mesélhetek is neki a programjainkról (pl. elmegyünk vidámparkba mesélhetek h milyen jó volt ez vagy az, anyámnak nem)

de nem áll ki teljes mellszélességgel mellettem, lehet azért mert a testvérem előtt még titokban tartom (15 éves az öcsém)


szóval a fogadtatás vegyes, anyám azóta is néha kiborít, hogy undorodik ettől, meg szidja a barátnőmet folyton, természetesen nem jöhet hozzánk stb stb stb.

Pedig már lassan 4 éve tudja, hogy a lányokat szeretem.

Nem tudom fog-e változni, de az első fizetésemmel én költözöm otthonról az biztos.



szóóóval válasz a kérdésre ezek mellett...mi a titkolózást, ritkán találkozást választottuk....nagyon nehéz...nagyon nagyon nehéz...az idegeim szinte teljesen rámentek, viszont végig úgy éreztem megérte (mondjuk utána a barátnőm kegyetlenül átvágott megcsalt stb)

viszont ha féltékeny típusok vagytok akkor szerintem ez egy idő után kínzás lesz...legalábbis nálunk a barátnőm részéről nagyon beindult a paranoia


aztán mivel nekem ő volt az első, így a szex se nagyon ment nekem szükségem lett volna a fokozatosságra, meg hogy sokat legyünk fizikailag is együtt mert nagyon félénk és teljesen tapasztalatlan voltam

ez is hozzátett ahhoz hogy szakítás lett a vége, pedig imádtam...egyszerűen feltétel nélkül imádtam...-.-


tanácsot nem tudok adni, viszont hátha te le tudsz szűrni valami okosat a sztorimból...sok sikert és kitartást!

19/l

2013. jún. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen neandervölgyieket (nem, ez nem szülő, pláne aki ilyennel zsarolja a gyerekét, meg tönkre akarja tenni lelkileg) penderíteném ki egyből a híd alá. A gyereknevelés nem arról szól, hogy "csak azt tartom meg aki nekem tetszik". Ha nekem ilyen anyám lenne, elsüllyednék szégyenemben.


Sajnos tényleg várni kell 18 éves korig. Utána elköltözni.Ha az "anyukának" a szégyen a legnagyobb problémája (a homoszexualitás nem szégyen....sokkal inkább szégyellnék egy begyöpösödött, homofób, gyűlölködőt), akkor majd remélem öreg korában is ez lesz a legnagyobb baja, ha majd senki nem lesz mellette. Tudom, gonosz vagyok, de az ilyeneket semennyire nem tudom sajnálni....(elnézést)

2013. jún. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!