Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék annak érdekében,...

Mit tehetnék annak érdekében, hogy a párom tartsa a kapcsolatot a gyerekeivel?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy fia és egy lánya már nagyok az anyjukkal élnek.

Sajnos a párom már 15 éve nem tartja velük a kapcsolatot. Hogy hozzam őket újra össze?


2013. jún. 4. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez nem a te feladatod. A gyerekek már szinte felnőttek, őket kellene megkérdezni, hogy akarják-e látni az apjukat, és elfogadni, ha nemet mondanak.
2013. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Sztem ezt nem lehet erőltetni. Egyre vigyázz, ne szülj neki gyereket, mert ha szakítotok, az új gyerekkel is pont ilyen lesz a viszonya.

Ultragáz az ilyen pasi. :(

2013. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos te nem hiszem, hogy tudnál tenni valamit, de nagyon szimpi a hozzáállásod.
2013. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen szituációban vagyok, csak én vagyok a "gyerek". Értékelendő a hozzáállásod, de te sajnos semmit sem tehetsz ebben a helyzetben valószínűleg.
2013. jún. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idő elteltével semmit.
2013. jún. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a párom olyan okok miatt nem tudta tartani velük ennyi éven keresztűl a kapcsolatot amit ide nem szeretnék leírni.
2013. jún. 4. 16:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Megszűnt az ok, ami eddig akadályozta őket? Ez esetben beszélgess a pároddal arról, hogy miért nem látogatja őket még most sem (felelősségrevonás nélkül, csak érdeklődve). Ajánld fel neki, hogy szívesen segítesz összehozni egy találkozót a gyerekeivel, felhívod őket és megkérdezed, ők szeretnék-e, meg ilyenek. De csak felajánlás legyen, ne erőltesd rá. Ha nemet mond, egy-két hónap múlva kérdezd meg, hogy nem gondolta-e meg magát (hátha csak elsőre volt neki ijesztő a dolog). Ha nem, hát nem, de így próbálhatod elősegíteni a folyamatot, hátha csak az első lépés a nehéz.
2013. jún. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a párod felnőtt ember és nincs a te gyámságod alá helyezve. Beszélgethetsz vele a tmáról, elmondhatod, hogy semmi kifogásod nicns ellene, ha szeretne kapcsoaltot létesíteni a gyermekievel, sőt, szeretettel látod őket bármikor. Ennél többet nem tudsz tenni.
2013. jún. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem SEMMIT. Én pl. nem győzök elég hálás lenni azért, hogy az új párom ebbe a témába sohasem szólt bele, soha fel nem emlegette...
jan. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!