Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem fel a harcot a...

Hogyan vegyem fel a harcot a szüleimmel?

Figyelt kérdés

2006-ban belekényszerítettek egy devizaalapú lakáshitelbe. És most hogy munkanélküli vagyok a hitel miatt a viszonyom velük konfliktusos. Azzal fenyegetőznek, ha még egy felszólító levél kimegy nekik elautóznak ide hozzám a barátnőmhöz és agyonver az apu. Apu egy hirtelen haragú agresszív goromba ember akitől már gyerekkoromba menekültem, féltem, anyám egy alkoholista akinek az ötlete volt, hogy vagy így vagy úgy de nekem saját lakáshoz fognak juttatni ami devizahitelben van törlesztve. És tiltakoztam 2006-ban ellene de egyszerűen rám erőszakolták a hitelt. Ők erre bedobták a szülői házukat fedezetnek jelzálogként és most folyamatosan üldöznek telefonon, hogy na mi van a munkahelykereséssel és a hiteltörlesztéssel. "De ha még egy felszólító levél jön átmegyünk hozzád a barátnődhöz de apád ott csap agyon". Az alkoholista anyám ezzel fenyegetőzik. Még egyszer hangsúlyozom én önszántamból nem mentem volna bele a svájci frank alapú törlesztésbe.


Mit csináljak, nagyon félek tőlük különösen apámtól mert az nagyot tudott ütni 10 éves koromig. Tegnap már zaklatott anyám és elkezdtem kiabálni, hogy "NE BÁNTSATOK" 2006 óta rettegésben élek a hitel miatt és már a rokonok is kezdenek engem utálni mert miattam fognak menni mind a két lakások. De milyen alapon vagyok én a bűnbak amikor ők hajtottak az adósságba? A telefont meg nem kapcsolhatom ki mert anyám sikeresen lenyomozta a barátnőm mobil és vezetékes számát. És bekapcsolva kell hagynom a telefont, hogy a barátnőm nyugdíjas beteg anyját ne zaklassák. Most is idegeskedve várom a mobilomra érkező telefonhívást a szüleimtől akik úgy tudnak velem ordítani hogy pánikroham előjön és elvakultan ordítok hogy ne bántsanak.


Mit mondjak nekik a telefonba, hogy végre békén hagyjanak?


Ezek még képesek 300 km-ről elautózni, hogy engem a fater agyonverjen.


31/F (Rólam még annyit hogy pánikbeteg szorongó aggódó ember vagyok gyerekkorom óta, apu miatt már voltam a pszichiátrián. Nem volt szép gyerekkorom mindenhol kiközösített voltam és szégyenfolt amiért megszülettem)


2013. jún. 4. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Tehát a te lakásodra lett felvéve devizahitel, az ő fedezetükkel? Ki kényszerített ebbe bele? O.O
2013. jún. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És hogy kényszerítettek? Fogták a tollat a kezedben, hogy írd alá?


Ez nekem furcsa.

2013. jún. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ezt már megkérdezted egyszer kb két hete


akkor sem tudott senki tanácsot adni, csak nem értettük hogyan jutottál idáig

2013. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%

Hát meg is érdemelnéd, hogy agyoncsapjanak!


Az egy dolog, hogy 24 évesen nem volt meg a maghoz való eszed, de hogy most 31 évesen sem fogod fel, hogy egy felnőttnek vállalnia kell a tettei következményét...


TE írtad alá a hitelszerződést. Pont.

Felesleges azon rágódnod, hogy "te nem is akartad...".


Inkább azon agyalj, hogy hogy jöhetnél ki belőle a legjobban.

És ez alatt nem azt értem, hogy hogy bújhatnál ki a felelősség alól!


Átváltottad már azt a nyavalyás hitelt forintalapúra?

Voltál a bankban, hogy átütemezzétek a törlesztést?

Próbáltad kiváltani egy másik hitellel?

Árulod a lakást, vagy csak várod hogy a bank vigye a két fedezeti ingatlannal egyetemben?


Keresel munkát vagy csak lógatod a szerszámod és rejtőzködsz?

2013. jún. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!