Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 15 éves fiam megmakacsolta...

A 15 éves fiam megmakacsolta magát. Nem segít! Hogy vegyem rá hogy segítsen?

Figyelt kérdés
Nyáron kaptunk segítséget hogy ingyen ebédeljen, annyi lenne a dolga hogy elmenjen érte és segítségül annak a szülőnek aki elrendezte nekünk az ingyen ebédet az ő gyerekének is el kéne vinnie az ebédet, mindössze 2km az út oda vissza de ő azt mondta forró meleg lesz délbe ő nem viszi el másnak a kaját.
2013. jún. 3. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

lehet, hogy majd lenyugszik:)

egyébként a 2 km nem sok 20 fokban gyalog, de nyáron nem lehet esetleg biciklivel menni? nagy hőségben nem túl egészséges, pláne dél körül.

2013. jún. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Akkor vond meg tőle az extrákat. Alapellátásban jár neki a tápláló étel gyümölccsel ami az egészséges fejlődéséhez kell (ebbe nem tartozik bele a jégkrém, csoki), kap könyvet de számítógép használat nincs, stb. Ha bári lett volna tábor, különóra, ilyen-olyan szórakozás, akkor sztornó.
2013. jún. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
15 évesen azért beláthatná, hogy ez nem olyan nagy dolog. Esetleg mondd meg neki, hogy biciklivel hamar megjárja, nem sok az a 2 km.
2013. jún. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
másodiknak üzenem, a számítógép-elvonás nem olyan nagy büntetés, ha cserébe kap könyveket:)
2013. jún. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
4: A mai korosztálynak? 2 nap facebook nélkül és azt hiszik vége a világnak, mert nem tudták kiposztolni az aktuális bölcsességet. :-)
2013. jún. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Az a másik gyerek ismerős?
2013. jún. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem a meleg ennek a gyereknek a baja, gondolhatja úgy hogy ciki ezt csinálni. Beszélgess vele, hogy mit érez, mit gondol, azért nem akarja mert tényleg ciki? Be lehetne mást is szervezni, hogy ne egyedül kelljen mennie... találj ki valamit, de először beszélj a fiaddal. Mond el neki, hogy ez neked nagy segítség lenne, ha ő nem is akarja megenni az ételt, de lesz mihez nyúlni ha mégis, ha meg tényleg nem akkor megeheti más a családból...
2013. jún. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
5. 16 éves vagyok:)
2013. jún. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szégyelli valami miatt. Valószínűleg az ingyen ebéd = szociális eset vagyok = szegények vagyunk kombináció jut eszébe. Beszéld ezt meg vele. P. mások is kapják, ez nem azt jelenti hogy alsóbb "kasztba" tartoztok stb.
2013. jún. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm a lepontozást, igazán. Azért kérdeztem, hogy ismerős-e a gyerek, mert belegondoltam a fiú helyzetébe. Empátia, tudom, nem divat.


Ha ismerős, esetleg osztálytárs a gyerek, akkor lehet, hogy nincsenek olyan jóban, esetleg az a másik gyerek olyan, hogy utána felemlegetné, hogy ő a "csicskája". De mivel semmi részletet nem árulsz el, nehéz találgatni.

2013. jún. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!