Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi idő után bocsátottál meg?

Mennyi idő után bocsátottál meg?

Figyelt kérdés
Akit gyerekkorában bántalmaztak a szülei,és ezért elköltözött otthonról azoktól kérdeznék.Mikor mentél először látogatóba vissza szüleidhez?Mikorra bocsátottál meg?Meglehet bocsátani?
2013. jún. 3. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyapám 2. feleségének elég sajátos nevelési elvei voltak. Gyakorlatilag mindenért kapott a lánya, ami neki nem tetszett. (Ha nem ette meg az ételt, ha "csúnyán" beszélt, ha nem csinált meg valamit, stb.) Gyakorlatilag veréssel "nevelte". 16 évesen aztán kb. 2-3. alkalommal megszökött. Ennek 24 éve, és a mai napig nem kereste az anyját. És Ő sem kíváncsi a lányára.
2013. jún. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

16 évesen költöztem el, 30 évesen fogadtam el legközelebb a közeledésüket, 33 évesen jutottam el odáig, hogy el tudtam engedni a dühömet és a megvetésemet /hadd ne részletezzem, hogy miket kellett elszenvednem, két alkoholista és agreszív ember mellett/.


Meg lehet, sőt MEG KELL bocsátani, mert ők pont leszarják a te haragodat, téged viszont elemészt az indulat, csak húzod maggaddal, mint egy mérgező terhet. Én beláttam, hogy ők ilyenek, primitívek, kicsinyesek, ennyit tudnak, ezt látják normálisnak, nem is szabad többet várnom tőlük. Támogatom őket anyagilag, néha felugrok beszélgetni, szeretetet azt nem sikerül kicsiholnom magamból, de már az is nagy dolog, hogy nem gyűlölettel, hanem közönnyel fordulok feléjük.

2013. jún. 4. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 éves vagyok, csak az apám volt durva, anyám meg legtöbbször tétlenül nézte. (no alkohol, no szexuális bántalmazás). Most már csak anyuval bánik úgy, mint egy rabszolgával. Hazajárok anyu miatt, de megbocsátani nem tudtam neki(k). Néha pedig olyanokat gondolok az apámról, amiket nem lenne szabad...
2013. jún. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem én sem tudnék soha megbocsájtani, kis koromban párszor jól megvertek, de annyira durván soha, de nem tudtam elfelejteni azt sem nagyon. Szerintem a verés nagyon megalázó és alantas dolog. Mondjuk én kisebb dolgok miatt is nehezebben bocsájtok meg. Például párom szüleinek, akik a páromat akarják kitagadni, és egy idegen lányt befogadni, aki rossz.
2013. jún. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyámmal volt problémám,ő is veréssel "nevelt" úgymond,hogy a lelki terrorról ne is beszéljünk. 14 évesen elköltöztem apukámhoz(szüleim elváltak),telefonon zaklatott egy ideig,aztán kb 4 évig nem beszéltünk,azóta néha már ellátogatok hozzájuk. De leginkább azért,mert a kishúgom meg ott lakik még. Meguntam az utálkozást,én az a fajta ember vagyok,akit a harag szabályosan lefáraszt:) Soha nem leszünk közeli viszonyban,de legalább már beszélünk. A régi sérelmeket nem tudtuk megbeszélni,mert ő nem látja meg magában a hibákat,pedig csak annyi volt mindig is a bűnöm,hogy miután elváltak,volt merszem továbbra is szeretni aput,kiállni mellette és nem sikerült ellene nevelnie. De le is sz@rom,nincs nekem ahhoz idegzetem,hogy hallgassam a litániákat:)

22L

2013. jún. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Folyamatban...


A többi privátban megy.

2013. jún. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megbocsátasz, te magad is megszabadulsz. Helyesbben , te magad szabadulsz meg egy nagy tehertől, amit hordozol. Az rendjén van, hogy látod, ez így szörnyű, de leteszed a batyut, azt mondod: nem viszem tovább. Inkább megbocsátok.

De van két fontos: Soha ne hagyd senkinek, esetleges párkapcsolatban, se munkahelyen vagy bármi helyzetben, hogy durván uralkodjanak rajtad.

Soha ne uralkodj senkin. Esetleg gyermekeden, párodon, stb.

Sajnos sokszor van úgy, hogy ki mit kapott otthon, azt annyira a magáévá tezsi, hogy alkalom adtán ugyanúgy továbbadja. Nem akarja verni a gyerekét, vagy durván beszélni vele, de mégis megteszi. Vagy a párjával. Tehát a megbocsátással egyidőben el kell határozni, hogy te nem leszel ilyen semmiképen, soha senkivel.

2013. jún. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is van megbocsátani valóm. Vagyis nincs, mert már megbocsátottam. Egyszer én is szörnyen elvertem a saját gyerekemet, pedig akkoriban, régen, megfogadtam, hogy sosem fogok ilyet tenni.
2013. jún. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!