Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apa elzárhatja a kiskorú...

Az apa elzárhatja a kiskorú gyermek útlevelét hogy az anya ne férjen hozzá? Ezt jogilag megteheti?

Figyelt kérdés
születési anyakönyvi kivonatát már elzárta és ezellen nem lehetett tenni semmit!

2013. máj. 25. 12:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
El. A szuletesi anyakonyvi kivonatrol anyuka kerhet masolatot - mondja azt, hogy elveszett. Ha a gyerek nala van elhelyezve, akkor pedig az uj kivonattal csinaltathat uj utlevelet is -szinten azt mondja, hogy elveszett. Hova utaznanak es miert nem engedi apuka?
2013. máj. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom elvált szülők kiskorú gyermeke csak akkor utazhat külföldre az egyik szülővel, ha a másik ebbe írásban beleegyezett. Szóval még csak el sem kell zárnia az útlevelet.

Nem tudom, hogy itt elvált szülőkről van-e szó, de ez is egy (fél)információ a Kérdezőnek.

2013. máj. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

Születésit tényleg adnak újat, nem kell indok, sok okmányhoz friss születésit kérnek.


Persze nem köteles oda adni. De elvileg ha közös felügyeleti joguk van, akkor apának is kötelessége bele egyezni ha gyermek külföldre megy. Ìgy ha anyuka egyedül viszi el a gyermeket külföldre akkor jogosan kérheti az apa a rendörséget 8akár külfldit is), hogy anyuka illegálisan vitte el a gyermekét.


ha az apa nagyon akdékoskodó, akkor kérelmezni kell abíroságon, hogy az apának ne legyen felügyeleti joga, vagy is döntése a gyermek körül. Ettöl láthatás és a gyerektartás megmarad, de innetöl anyukának egyedüli döntése lesz. Szerintem ha bizonyítani lehet, hogy apuka mennyire rosszindulatú és ez a gyermeknek kára (pl nem tud így külföldi osztálykirnádulásra menni) akkor megítélik.

2013. máj. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha EU-n belül menne, nem kell útlevél. Személyi van gyereknek is. EU_n belül pedig a határátlépés nem számít "külföldnek".
2013. máj. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem elvált szülők vagyunk, külföldre mennék 2 hétre baráti látogatásra de apuka nem engedi. Személyit kérhetek apa beleegyezése nélkül?
2013. máj. 25. 13:00
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, te hogy állnál a fordított esethez, és mit tennél - innen indulj ki. Hogy jogilag mit tehet meg és mit nem, az meg a jogi státuszotoktól függ, alapértelmezetten pont ugyanazt teheti meg, mint te.
2013. máj. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Szemelyit kerhetsz. Apuka viszont joggal tilthatja meg, hogy a gyerek kulfoldre menjen. Ha az en akaratom ellenere vinne a masik szulo kulfoldre a gyerekemet ugy, hogy egyutt elunk, masnap beadnam a valopert, a gyermekelhelyezesi pert es siman fel is jelentenem kiskoru kulfoldre vitele miatt.
2013. máj. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én is egyedül kértem nekik személyit,mert a férjem ugy dolgozik,hogy nem tudott velünk jönni.elég az anyuka hozzá.Más kérdés,miért akarod elvinni az engedéje nélkül,de az rád tartozik.
2013. máj. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Fordított esetben mit tennék? Megengedném hogy elvigye! Miért ne vihetné 2 hétre látogatóba ha én nem tudok elmenni? De a fordított eset más, én nem vagyok gonosz, ő viszont az! Nem én akarom elvinni gonoszságból hanem ő nem akarja elengedni gonoszságból és az érdekel, hogy én ezt jogilag hogyan oldhatom meg? Hogyan játszhatok ki egy zsarnok embert!!! Elválni???? Már rég folyamatban van! Részemről!
2013. máj. 25. 13:46
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha folyamatban van a valas, akkor elvileg a gyerek mar el van helyezve - az ugyanis az elso lepes, hogy ideiglenes elhelyezessel a gyereket az egyik szulonek itelik.
2013. máj. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!