Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A volt párom, aki gyermekem...

A volt párom, aki gyermekem édesanya is, önhatalmúlag meg akarja azt tiltani, hogy a fiam(7) nálam aludjon! Meg teheti-e ezt Mint anya? Mit tehetnék ez ügyben úgy, hogy ne támadásnak vegye, és ha lehet elkerüljem a hivatalos hercehurcát!?

Figyelt kérdés
Hivatalosan Ő a gyámja. és egyébként hivatalosan papírom van a lathatásról! (szokásos 2hetente hétvége...stb!) De ezzel nem akarnék visszaélni! Hallott rólam dolgokat amik végett így döntött! De ezek csak alaptalan feltételezések a közös ismerősöktől gyűjtött infók alapján! Mondjuk azt hogy rosszindulatú pletykák olyan emberektől akikkel nem is találkozom, csak hallanak vagy éppen gondolnak dolgokat és azt mondják tovább az exemnek! Ő pedig ezt sajnos készpénznek veszi, és ezek alapján hozta meg ezt a döntését! Mondván hogy Ő hallott ezt-azt és nem hülye! Ne is próbáljam letagadni, stb! Amit állít az nem igaz! Sőt túlzás! Nem is egy városban élünk és nem tapasztalja azokat a dolgokat amiket állít...De hallja és ezáltal feltételezi! Sőt már tényként kezeli!

dec. 22. 04:07
1 2
 1/12 anonim válasza:
78%
az itt a kerdes hogy a gyerek akarja? vagy csak egy felesleges teher lenne neki 7 évesen? ez legyen az elso gondolat
dec. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Marmint a szuloi felugyeleti jog van nala? Kizarolagosan?

Ha papir van arrol, hogy elviheted ket hetente hetvegen, akkor ennyi. Jelezd a birosagom, ha anyuka akadalyozza a lathatast.

dec. 22. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szólj, hogy a bíróságin jelezni fogod a láthatás akadályozását, ha amugy az egész hétvége a tiéd.
dec. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha van láthatási jogod, akkor az is benne van, hogy a gyerek ott alhat, ezt nem akadályozhatja meg.

Amennyiben szerinte veszélyezteted a gyereket, jogában áll a gyámhatóságon bejelenteni, akik kivizsgálják az ügyet. Ha alaptalan a vád, akkor semmi joga akadályozni a láthatást.


Mellesleg az anya a gyereknek nem gyámja, hanem csak nála van elhelyezve a gyerek, ha van láthatáso jogod, akkor még csak nem is kizárolagos a felügyeleti joga.


Ami okot adhatna a láthatás módosítására, ha a gyerek testi és/vagy lelki egészségét veszélyezteted, pl egyedül van a lakásban felügyelet nélkül, rendszeresen alkoholt, drogot fogyasztasz, amikor ott van, illetve ilyen társaság van nálad, amikor a gyerek nálad van, a fizikai bántalmazástis beleértve

dec. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem dönthet, ha nem tartja be a bírósági határozatot, akkor bírósághoz kell fordulni
dec. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan láthatási jogod van, hogy heti 2 nap, akkor nyilvánvalóan ott alvást is jelent. Esetleg - megegyezés szerint - még pár napos nyaralást is. Ha csak egy napra szól a jogod, akkor meg nem.

Ekkora gyereknél már neki is van véleménye, és azt kötelesek vagytok megkérdezni, lehetőleg annak megfelelően viselkedni.

Ekkora gyerek valószínűleg a kis barátjánál is szokott néha ott aludni - az apjánál miért ne lehetne (ha ő azt szeretné)?

dec. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%

Ha az anya mégis akadályoz - álhírek alapján - és nem tudtok normálisan megállapodni, akkor bizony hercehurca lesz. Te feljelentheted, hogy akadályozza a láthatást, de ő is feljelenthet, hogy szerinte az életviteled nem megfelelő ... és ki fogják vizsgálni.

Ha el akarod kerülni ezt a hivatalos hercehurcát, akkor inkább egyezz bele, hogy nem alszik nálad a gyerek!

Később a gyerek rá fog jönni, hogy ő maga mit szeretne, és ki fogja harcolni (vagy nem).

dec. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
1#Nagyon jó a kapcsolatunk a fiammal. Szeret velem lenni, sokat mókázunk, kirándulunk stb. Sokszor alig akar hazamenni. Mert Jól érezte magát! Imádom! :)
dec. 23. 00:32
 9/12 A kérdező kommentje:
2# Igen kizárólagos, és igen van róla hivatalos papír hogy milyen időközönként lehet velem.
dec. 23. 00:35
 10/12 A kérdező kommentje:

4# az anya gyerek által tartott élményben számolók alapján jutott arra a megállapításra, hogy több olyan program munka és volt ahol a gyerek veszélyben volt. Szerintem egy hét éves fiú élmény beszámolójában olykor olykor lehet némi tulzás. És ezt nem lehetne készpénznek venni.

Egy példa: kirándulás közben szalonnát sütöttünk és ő maga faragta saját nyársát. Az anya erre nekem esett hogy hogy lehetek ilyen a felelőtlen hogy kést adok a gyereknek?! Ehhez csak annyit főztem hozzá hogy azt gondolja nem figyeltem rá? hogy életveszélyben volt? Erre ő: csak azt hajtogatta hogy egy hét évesnek nem a való kés, főleg nem faragni. stb.stb. nem bírtam vele! Szerintem viszont nincs abban semmi, ha kiránduláson miközben már ég a tűz, felügyelet mellett elkészíti a saját nyársát! Vagy ezt csak én gondolom így? Az ég szerelmére Ő egy fiú!

dec. 23. 00:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!