Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek, ha a szüleim...

Mi tegyek, ha a szüleim nonstop veszekednek?

Figyelt kérdés

A vérszerinti szüleim 1x már elváltak és mindketten újraházasodtak. Anyukám és az új férje nem rég óta házasok és mostanában (legalább 2 hónapja) folyamatosan veszekednek. 1x anyum kijelentette, hogyha ez így folytatódik, el fog válni, de nekem ez az egyik legnagyobb félelmem. Elég volt nekem egyszer átélni pár évvel ezelőtt, meg amúgyis, új házba költöztünk a mostoha apámmal és anyummal (velük élek), lett kutyánk is, és nagyon félek, hogyha elválnak, akkor mi lesz pl: a kutyával, aki az életem értelme, hogyan fogunk élni (és hol)....Anyukám lelki egészségét is féltem, mert a legutóbbi válás is megviselte (nem betegedett bele szerencsére, de nem volt túl jól lelkileg)... Nagyon félek ettől, és igyekszem nekik segíteni, még ha nem is az én dolgom, de ez unblock nyilván rajtuk múlik. A másik meg, hogy konkrétan minden egyes veszekedésüknél remegek, félek attól, hogy valamelyikőjük kimondja, hogy akkor el akar válni, és nagyon rosszul hat rám az egész szituáció (ahogy mindenki másra a családban). Csak szeretném, ha meg tudnák oldani a dolgokat, de nem hiszem, hogy tudok nekik segíteni, úgyhogy van ötlet, hogy hogyan tereljem el a figyelmemet a veszekedésekről? Nem akarom, hogy emiatt problémáim legyenek a jövőben (pl: félek, hogy nem fogom tudni kezelni a stresszt) mert azt észre vettem, hogy minden (akár barátaimmal folytatott) vitatkozáskor remegek, mert rajtam így jön ki a stressz, csak amikor ez mindennapos (a szüleim veszekedése), akkor erről jó lenne elterelni a figyelmemet.

Meg még annyi, hogy a hugomat nem tudom mennyire zavarja a helyzet, de rá nem akarok semmiféle terhet rakni, az fix.



tegnap 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Nem tudni min veszekszenek, de eléggé hm kissé lehet rázós a helyzet, imádkozz, hogy az történjen, amit Isten jónak lát es fogadd el az akaratát!
tegnap 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
8%
Valóban csak az imádság segít!
tegnap 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
82%
Ugyan ezen megyek keresztül. Folyamatosan a másik hibáztatása megy csak sajna ez már itt megy vagy 1,5 éve. Szóltam nekik rengetegszer,hogy ez az én ideg rendszerem is tönkre teszi. Próbálj velük erről rendesen is beszélni 6 szem közt,vagy négy szem közt külön-külön. Ha már megprobáltad akkor sajnálom, remélem jobb lesz
tegnap 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Pedig nem biztos, hogy rossz ötlet lenne beszélni a húgoddal, nem is a félelmeid megosztása céljával, hanem megkérdezni, hogy hogyan érzi magát - valószínűleg ő ugyanúgy "egyedül" találta magát ebben a helyzetben, mint Te.


(Iskola)pszichológussal nem tudnál beszélni? Talán segítene, ha valakivel meg tudnád osztani a problémát.

ma 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egyébként szoktam esténként imádkozni, de nem tudom, hogy segít-e.

Külön-külön beszéltem már velük kb fél hónapja összesen másfél órát, azóta picit kevesebbet, de ugyanúgy veszekednek. Hamarosan lehet, hogy felhozom a hugomnak ezt a témát, mert a véleménye természetesen számít, csak nem akarok rá terhet tenni. Pszichológuson én is gondolkodtam már, csak jelenleg nem engedhetem meg magamnak, de ha mégis elválnának, mindenképpen keresnék egyet.

Köszönöm a válaszokat, és sajnálom, ha valaki pont ugyanezen megy át, mint én.

ma 06:32
 6/9 menta34 válasza:
61%

Nagyon sajnálom, ezeket egyetlen gyereknek sem szabadna átélnie.

Én már 48 éves férfi vagyok, családdal, kamasz gyerekkel. Annak idején amikor gyerek voltam nálunk is voltak veszekedések meg anyám hisztije. Egyáltalán nem sok vagy extrán durva és mégis nagyon komolyan belém égett akkor, tehát kb. hogy mondjuk most 30 évvel később rémálmomban jön elő anyám hisztije... Viszont az a jó hatása is meg lett, hogy nálunk otthon soha nincs veszekedés, balhé, semmi ilyen. A 17 éves lányom úgy nőtt fel, hogy egyetlen veszekedést sem kellett végigszenvedjen a szomszéd szobában :)

Bölcs és okos tanácsot nehéz adni. Azt sem mondtad hány éves vagy és mekkora a tesód, azért ezek szempontok. Magával a veszekedéssel sokat nem tudsz tenni, nem rajtad múlik és megoldani sem tudod, valószínű a problémájukat sem mondják el neked. Ettől függetlenül néha megkérdezheted, hogy minek veszekednek és mondhatod, hogy nektek ezt rossz hallgatni. Nem akarlak beparáztatni de biztosan a tesódnak is szar, tehát ha úgy alakul akkor törődj vele, de ne paplan alatt rettegjetek inkább tereld el a figyelmeteket zenével, tévével, ilyesmi.

ma 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a válás megváltás lenne. Sokkal jobb, mint így élni minden nap.
ma 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én értem a kérdezőt.

Ugyanezt éreztem én is.


Sajnos ha válnak, ha nem, akkor is rossz.


Nyilván amelyik családot nem veti fel a pénz, ott anyagi csőd, és a marakodás utána is megmarad.


Az olyan embereknek, akik a gyerek előtt veszekednek, nem lenne való gyerek.

ma 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, hát ez most borzasztóan hangzik, mármint hogy elválnak, meg a kutya a mindend és jaj, mi lesz vele, de elárulom, hogy 10-20 év múlva le se fogod tojni. Igazából jobb, ha elválnak. Ennyi veszekedés már kibékíthetetlen ellentét, nem egészséges hosszú távon. Ezt akarod hallgatni? Már soha nem lesz olyan a kapcsolatuk, mint eleinte, akkorse ha terápiára mennének.
ma 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!