Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kritizálnak a szüleim?

Miért kritizálnak a szüleim?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék ilyen “más vagyok, mint a többi lány” beütést kelteni, bár tény, hogy szeretem az autókat. Van pár játékautóm, f1et nézek (apukám is nézi), autós játékokkal játszok stb. de ennek ellenére ugyanúgy van műkörmöm, hosszú a hajam, sminkelni nem sminkelek, de megtenném, ha nem kapnék érte megszólást. Egyszer-kétszer csináltam magamnak alkalomra sminket, de akkor is megszóltak, hogy “mit pipiskedek”. Egyébként anyukám is sminkel. Egyébként meg a sport amit végzek az is lányosabb stb. Már mondta nekem apukàm, amikor egy játékautót szerettem volna, hogy az fiúknak való, szóval nem kaptam meg, (végül megvettem osztálykiránduláson,) pedig előtte is kaptam, amikor pl. autós showkra mentünk. Szóval egyébként nagyon szeretem őket és nagyon örülök, hogy ilyen eseményekre elmegyünk és még vesznek is nekem dolgokat, de néha nagyon megbántanak az ilyen beszólásaikkal. Egyszer kedvesek és elfogadóak, utána meg elítélnek. Néha már átcsapnak egy ilyen “melyik nemhez tartozol?” stílusba, mintha én fiúnak vallanám magam.

16/L



tegnap 16:30
 1/4 Katona Dius ***** válasza:
100%

Tegyél rá magasról. Én fiúsabb lány vagyok, mármint husszú haj, köröm, a magassarkúkat is szeretem, de karatézom, fiúsabb hobbikat választok, a beszédstílusom, viselkedésem is fiúsabb (32 vagyok amúgy). Egy darabig én is kaptam anyámtól, hogy viselkedhetnék lányosabban, mindig azt mondtam, hogy repülő szőnyeg is lehetnék, de nem vagyok. Így 32 év után már elfogadta.

Szerencsémre apu sosem csinált ebből ügyet, ha megkértem pl hogy mutassa meg, hogyan kell megszerelni mondjuk a fűnyírót, szó nélkül kivitt a kertbe és megmutatta.

tegnap 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is autós vagyok, még 37 évesen is az autók, motorok érdekelnek. Gyermekkoromban legóztam, kisautóztam, egész nap bicikliztem. Egyszer emlékszem, hogy egy hétig játszottam babával, amúgy nem érdekeltek a lányos dolgok soha sem. Most kisfiam van és vele megyek traktort nézni, tankokat néztünk kiállításon. Ne törődj vele.
tegnap 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ne törődj vele, úgy vagy jó ahogy vagy. Én is egy fiusabb lány vagyok nagyon szeretek videojátékozni kisebb koromban elvettem bátyám autóit és mindig verekszem a bátyámmal meg az öcsémmel néha anyám már azt mondja, hogy három fia van csak az egyik lány xd annyira fiús a szobám is hogy mindig megkérdezik anyától akik lássák, hogy "És hol a lányod szobája?" Aztán amikor mondja anya hogy az az én szobám mindig megszolnak hogy lehetnék lányosabb, de én aztán nem leszek fiú ruhákat hordok de viszont nekem is hosszú hajam van és szeretem a műkörmőt is bár csak a kicsit, a sminket viszont ki nem állhatom. Egy szó mint száz. Úgy vagy jó ahogy vagy és amúgy is nem tökmindegy nekik? Szeressenek úgy ahogy vagy és kész, és szerintem nekik is közük lehet ehez hogy fiusabb vagy (pl én nekem anyukám is fiús ruhákat hord és két fiú tesóm van mint azt mondtam úgyhogy én ezért is vagyok fiusabb mert csak velük tudtam játszani stb és a személyiségem és stílusom ilyen irányba fejlődött. De ezzel nincs is semmi baj.)
tegnap 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
10%

Kicsit OFF: sajnos ide vezet a kormányunk gyűlöletpolitikája a másság ellen.


Hiszen sok esetben pont nem arról van szó, hogy bárki "más" lenne. Hanem ezekről amit a kérdező ír, hogy lányként a fiúsnak mondott dolgok érdeklik és már ez is "bűn".

tegnap 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!