Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért fáj az, ha a szüleink...

Miért fáj az, ha a szüleink kritizálnak?

Figyelt kérdés
Hiába igyekszem mindent jól csinálni, ha abban is hibát találnak, ezzel még azt a kis lelkesedésemet is letörve. Így hogyan legyen önbizalmam, és találjak egy normális pasit? Amit persze szintén elvárnak.
2023. márc. 31. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Azert,mert ha idegen kritizal azt elkuldod az @nyjaba. Anyamnak megse mondhatom,hogy a qw@ anyadat! mert akkor szidom a nagyit aki lehet,hogy tok rendes velem.
2023. márc. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hja es ne azert talalj pasit,mert elvárják toled!
2023. márc. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Mert minden ember szeretné, ha a szülők szeretnék őt, ha kapna tőlük jó szót. Csak ugye, ez sokszor nem valósul meg. Valaki emiatt Meggyűlöli a megcsinálóit, de többen inkább arra baxxák el az életüket, hogy ilyen embereknek megfeleljenek, mert a szeretet kicsikarásában reménykednek. Aztán jobb esetben 30-40 éves koruk körül , de inkább később,inkább 50-60 év körül,pl. amikor valamelyik donor meghal, de rájönnek, hogy felesleges tovább folytatni a megfelelősdit, mert úgyse jó semmi, amit csinálnak.
2023. márc. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert teljes joggal bízhatnál a szeretetükben. Nekik lenne kötelességük biztatni, támogatni, erőssé tenni, hogy helyt tudj állni felnőve. De erre a nagy többség teljesen alkalmatlan, a gyerek viszont ez nem hajlandó belátni. Hisz a teljes addigi világa állna fejre. Pedig ez az egy megoldás létezik, belátni, hogy a szülő csak egy csetlő-botló teremtmény, de ki akarja kényszeríteni, hogy valaki nagynak, okosnak, erősnek lássa őt. Úgy, hogy maga alá nyomja a neki kiszolgáltatottat. Pedig már nem lennél az, magad teszed magad azzá.
2023. márc. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Idovel persze Te is ra fogsz jonni,hogy a szuloknek nincs mindig igaza. Akkor mar nem fogsz ezen kattogni.
2023. márc. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as, hogy milyen igazat írtál! 54 vagyok, és pont ott tartok.
2023. márc. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
86%
Azért. Mert közeli személyek.
2023. márc. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor kéne jobban a sajat életedre koncentrálni, és nem azzal, hogy mit várnak el.
2023. márc. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Engem az bántott, mert se nem szolgáltam rá, se nem értettem, ezt az energiát amivel lealáz, miért nem inkább felemel. Már évek óta megértettem az okát, azóta nem fáj.
2023. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvárása volt apámnak, hogy menjek egyetemre. Nem vettek fel. Pótfelvételivek viszont igen. Mondtam neki, hogy képzeld mégis megyek egyetemre, boldog voltam, mert azt hittem, végre nem fog levegőnek nézni, ahogy tette az érettségi óta. Majd közölte, hogy pótfelvételi nem létezik, biztos csak átvertek és tök mindegy, hogy én 19 évesen nagykorú vagyok, akkor sem lesz az, amit én akarok, nem megyek én erre az egyetemre. Másnap a munkahelyén megkérdezett pár kollégát és kiderült, hogy nem kamu a dolog és többen is az adott egyetem adott szakán végeztek. Aztán mondja nekem ja tényleg van ilyen ok akkor mész egyetemre. Gratulálok...


Anyámnak ezenkívül még minden másban is voltak elvárásai, sokszor ellentmondásosan, tehát én is így éreztem, hogy bármit csinálok, az nem jó. Ha nincs barátom, akkor legyen mert az kell, ha mondom, hogy összejöttem valakivel, talált mindenkiben hibát, akár a kora miatt (3 év volt a legnagyobb korkülönbség nekem eddig kapcsolatban), akár mert pl elmentem vele bulizni és ivott alkoholt (pedig ő is szokott), akármi miatt. Mindig letörte a lelkesedésem. Legyen komoly kapcsolatom és majd gyerekem, aztán amikor összeköltöztünk a barátommal, meséltem neki nagy boldogan, hogy megvan az albi, akkor meg riogat, hogy nem fogunk kijönni a pénzből és másodállást kell vállalnom, mintha nem beszéltük volna meg a párommal, hogy mi fér bele... Vagy mondjuk mondja, öltözködjek csinosan. Elkezdek csinosan öltözködni. Jaj de miért ezt veszed fel, ilyen komoly az új palid hogy kötelező blézerben lenned? Xy helyre nem is való a csinos öltözet (színházba pl...)


Rosszul esik nagyon még mindig, nem véletlenül kerülöm őket amennyire csak lehet, persze ez is baj mert ők mindent jól csináltak én meg hálátlan vagyok és nem mondok el soha semmit... Vajon miért?!

2023. ápr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!