Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért nem érti meg,hogy...

Anyám miért nem érti meg,hogy nem ok nélkül beszélek néha vele,úgy ahogy nem kellene?

Figyelt kérdés
Alapjáraton én nem szoktam ok nélkül felemelni a hangom és ok nélkül nem beszélek csúnyán az emberekkel.Sőt mondhatom azt,hogy ha nem idegesítenek fel,ok nélkül soha senkihez nem szólok úgy.Anyám rengetegszer felidegesít és ő nem érti,hogy miért beszélek így vele,pedig már annyiszor elmagyaráztam neki,de egyszerűen nem érti meg,csak azt hajtogatja, hogy én ilyen meg olyan vagyok,ha ő szól olyat és én megvédem úgy mond magam,vagy kinyilvánitom a véleményem,akkor meg van sértődve és akkor is az kerekedik ki,hogy én vagyok a hibás.Már azt is elmagyaráztam,hogy miér vagyok ilyen vele,de vagy nem hallgat végig, közben vág, legyint,mintha az én véleményem sz@rt sem érne.
ma 16:50
 1/6 retektorta ***** válasza:
72%
Szerintem te nem érted...
ma 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ma 16:58


Lehetséges....mit kellene értenem? Azért mert az anyám,elfogom mondani a véleményem és ha valami nem tetszik.

ma 17:01
 3/6 retektorta ***** válasza:
66%
Azt, hogy nem kellene anyáddal tiszteletlenül beszélned, még akkor sem, ha úgy gondolod, neked van igazad.
ma 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%
Én értem mi a problémád. Úgy érzed, hogy semmibe veszi a véleményed. Vannak ilyenek sajnos. Ő még mindig gyereknek tekint valószínűleg vagy csak önző és tudnálékos. Mintha senki semmit nem tudna csak ő. Ő mindent jobban tud és sokkal tapasztaltabb mint te. Ebből kiindulva elvárja, hogy te csak egy bólogatós kutya legyél mert csak az ő véleménye számít és ő jobban tudja. Ha valamiben igazad van vagy jobban tudod akkor is támad mert ezen a részen ő sérült és kevesebbnek érzi magát. Próbáld meg erősíteni ezt a részt benne, hogy attól mert ő nem jól tudja vagy nincs tudása adott területen még ugyan úgy értékes ember. Ne emeld fel a hangod, hanem higgadtan világíts rá, hogy nem baj ha más véleményen vagytok, nem vagytok egyformák, viszont el kell fogadnia ezt és kész. Sok sikert hozzá és kitartást
ma 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Amikor a fiam kamasz volt, egy remek módszerrel kezelte a saját lobanékonyságát.

Ha felment a pumpa és felcsattant, elrobogott a szobájába, és egy negyedóra múlva előjött.

Közölte, hogy bocsánatot kér a hangnemért, de most halgassuk végig megjegyzés nélkül. Akkor elmodta, hogy az adott dolgot miért látja úgy, ahogy, mit is akart elmondani, ami dühösen talán félreérthető volt.

Hihetelen, de az esetek nagy részében igaza volt, csak félreértettük, a kisebbikben meg sikerült egyezséget kötnünk.

Amíg az ember fel nem nő, roppant idegesítők a szülei, de képesek az ősök is változni, csak lassan. Idővel meg a kamasz is megtanul higgadtan és célratörően tárgyalni. És onnantól két felnőtt beszélget.

ma 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Alapjáraton azt kellene felfognod, hogy semmilyen ok nem létezik, amiért Te felemelt hangon, csúnyán beszélhetsz bárkivel. A helyzet az, hogy indulatkezelési problémáid vannak, de ez nem jogosít fel Téged arra, hogy kiabálj anyukáddal és káromkodj.
ma 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!