Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha anyám be...

Mit csináljak ha anyám be akar költözni a szociális otthonba én meg nem szeretném?

Figyelt kérdés

ma 06:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbálj érvelni. De ez a legtöbb, amit tehetsz. Ha ő menne, engedni kell.
ma 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Ápold te nonstop.
ma 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Beszélgess vele. Vannak szülők, akik úgy érzik, nem akarnak teher lenni a gyerek nyakán és önként vállalják ezt, de azért nem ez a jellemző. Illetve abban is biztos vagyok, hogy nagyon kevés az, aki önszántából megy oda és legalább elfogadhatóan is érzi magát.

Pár éve anyukám nekem is mondta, hogy ő majd beköltözik, de mondtam neki, hogy szerintem hagyjuk ezt a témát, ameddig én bírom, addig szívesen gondoskodok róla, ha szükség lenne rá, akár úgy is hogy hozzám költözik. Láttam rajta hogy meglepődött. Szerintem ő nem várná ezt el, de én meg sosem csináltam még ilyet, úgyhogy nem tudom azt mondani, biztos menni fog, de azt sem, hogy nem tudjuk megoldani. Úgyhogy mindenképp tennék egy próbát. Ő megérdemli, nekem nem esik nehezemre. Azt meg hogy milyen nehézségekkel kellene szembe nézni, előre nem tudjuk. Úgyhogy megegyeztünk abban, hogy nem kell itt előre feláldoznia magát senkinek. Ha úgy hozza a helyzet, akkor mindenki beletesz annyit a dolgokba, ami nem okoz komolyabb nehézséget a saját életében és majd látjuk...

Van aki fizikálisan van aki mentálisan van aki pedig anyagilag igényli a törődést. Nem tudjuk mi vár ránk, ha úgy hozza az élet, akkor úgyis kiderül, hogy mit tudunk megtenni és mit nem.

ma 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem segítsd, abban, amit ő szeretne.

Egyáltalán beszélgess vele, miért akar oda menni.

Lehet hogy otthon magányos. Te szeretnéd, hogy ne menjen be otthonba, viszont nem te vagy otthon egyedül...

Szerintem próbáld megérteni őt. És ez az ő élete is...

ma 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Mi azzal a baj? Sokan meg nem tudják őket betenni, pedig jó lenne. Nem jó ám állandóan ápolni egy időst, nincs életed mellette. Örülj neki, hogy van aki 0-24-ben figyel rá.
ma 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Ennyi infóból nehéz tanácsot adni.

Milyen állapotú a mama? miért akar beköltözni? kivel él? mennyit foglalkozik vele a család? Ápolásra szorul vagy teljesen önellátó?

És mellette egy kérdés, miből fizetné?


Idős otthonban dolgozom, igaz nem az idősekkel, de látom őket minden nap. Nem egy ördögtől való hely ez.

ma 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Örülj neki.

Most még szabadon tud dönteni, ki tudja választani a számára minden téren megfelelőt, és nem akar a későbbiek során sem "teher lenni" a számodra.

Sokan a lelküket eladnák, nem azért, mert nem szeretik a szüleiket, hanem mert nem tudnak mindent megoldani, mellette lenni, közben a saját életüket élni, dolgozni, gyereket nevelni stb.

Attól függetlenül nagyon szeretik őket, de a 24 órás felügyelet (amikor hirtelen nincs más opció, vagy otthon vagy kórház és ott elfekvő) nagyon kemény.

ma 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Örülj neki! Mit zavar az téged? 100-ból 99-nek pont a fordítottja a problémája. Csak az a fontos, hogy ellenőrzött, jó helyre kerüljön. Esetleg a lakásával akar belépni, ami a te örökséged lenne?
ma 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Miért nem akarod? Jobb lenne ha a te zsebedben landolna az a pénz, amit erre kidob, mi? Fogy az örökség
ma 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pedig ez jó.

Én sem akarnék egész nap egyedül lenni,sorozatokat nézni és arra várni, hogy jöjjön valaki segíteni.

ma 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!