Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleiteknél is egyenlő a...

A szüleiteknél is egyenlő a tanulás a semmittevéssel?

Figyelt kérdés

kb. 1 éve magánúton készülök biológiából és kémiából emelt szintű érettségire, heti 4 órát vagyok tanárnál, egyébként otthon tanulok, mellette egyszerűsített foglalkoztatottként keresem meg a pénzt a tanulásra. A szüleim, ha otthon vagyok egyből azzal kezdik, hogy "úgy sincs semmi dolgod", meg "a tanulás nem munka" és mindig kitalálnak valamit, hogy ne csak lébecoljak otthon, hanem csináljak is valamit, mondván úgysem csinálok otthon semmit, csak a szobámban ülök.

Most jelentkeztem az őszi biológia érettségire, már néhány hónapja valóban ismétlek is, de azért jó lenne átismételni a vizsga előtt a tananyagot, hajtottak, hogy menjek már vizsgázni, minél hamarabb meglegyen az érettségi (fejezzem már be a tanulást szerintük), de mióta ismétlek, azóta még rosszabbak, mert többet vagyok a szobámban, szerintük nem lenne semmi dolgom, csak kihúzom magam a munkából. Hiába mondom nekik, hogy tanulok, mert egy hónap múlva érettségi, szerintük az ráér, meg minek annyit tanulni, az nem munka, stb.

Ma például az volt a bajuk, hogy reggel felkeltem, hogy ne éjszakára maradjon a tanulás, délután legyen időm otthon tevékenykedni, mondván még hétvégén sem tudok pihenni (pedig nekem már 1 éve nem úgy van beosztva a rendszer, hogy hétköznap-hétvége, akkor megyek órára, amikor a tanár és én is ráérek, dolgozni, meg amikor szabad vagyok), pedig már ők is fent voltak és nem is hangoskodtam, néma csendben ültem a szobámban, egyszer voltam kint vécén.

Nálatok is olyanok (voltak) a szülők, hogy a tanulás egyenlő a semmittevéssel?


ma 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű, anya/apa segítsetek nekem tanulni. Kiviszed a kémiát/bioszt, elkezded nekik felmondani az anyagot, és megkéred őket, hogyha a végére érsz, akkor tegyenek fel a témához kapcsolódó 5 értelmes kérdést. Ha olyan egyszerű simán nem kell nekik energiabefektetés ahhoz, hogy kérdezzenek. El kell nekik mondani, hogy az emelt szintű felelet ideje 20 p, ezt próbálod szimulálni, 20 percig kell beszélni egy témáról, majd kérdeznek. Válassz egy olyan témát, amihez fingjuk sincs, nyomj le nekik egy feleletet, és várd a hatást.
ma 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jah és el lehet nekik mondani, hogy ez egy téma, na te ezt tanulod, és ez nem semmittevés. Ilyenből van még 4 tankönyv.
ma 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja, emiatt nem is mehettem nappalira továbbtanulni. Étettségivel nem tudtam nyilván sehova se menni, csak gyárba.

Minden nap hallgathattam, hogy minek is tanultam volna mikor az érettségivel is kitörölhettem.

Pár év múlva lett pénzem levelezőre járni, később lazább irodai munkám lett. Innentől kezdve azt hallgathattam, hogy nem tudom mi a munka fogalma. Egy semmirekellő munkakerülő vagyok.

Csak gyárban sz0pni az igazi munka, pl lakatosként. (A lazább gyári munka, mint pl minőségellenőr se igazi munka)

ma 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
A lányom is emelt biosz-kémia érettségire készül (meg mellette a többire, mert most 12.-es). Hétköznap csak tanul, néha hétvégén megkérem pár rövidebb házimunkára, hogy ha van ideje segít. Ha épp tanul, vagy pihen, nem gond. Ha tudom, úgy időzítem a dolgom, hogy el tudjam vinni különórára, vagy haza tudjam hozni, ne kelljen buszoznia. Próbálom segíteni, mert látom, hogy baromi nehéz most neki.
ma 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!