Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám rávenni hogy...

Hogyan tudnám rávenni hogy anyukám keressen part?

Figyelt kérdés
Egyedül van, rossz látni. Nem közvetlenül hogy tudnám mondani neki hogy jó lenne ha ismerkedne?
aug. 6. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha akar, úgyis ismerkedik.
aug. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy ebben a kérdésben a gyermek oldaláról érdemes állást foglalni, neki kell úgy érezni, hogy készen áll a párkeresésre, erre Te kívülről nem igazán tudsz hatni. Lehet, hogy Neked rossz így látni, de előfordulhat, hogy ő elégedett a mostani helyzetével. Ha pedig mégis beszélgetni szeretnél édesanyáddal erről, nyíltan megkérdezheted, hogy nem gondolt-e már (újra) a párkeresésre (ha vagytok ilyen viszonyban), köntörfalazni semmi értelme.
aug. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Anya, elfogadok egy pótapát!
aug. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem mindenki akar párkapcsolatot, tök érthető, hiszen nem kölcsönös mindig az energiabevitel, odaadás.

A filmekben olyan happy minden, de az életben nem olyan. Egy idősebb nőnek megvannak a dolgai, nem szeret rajta változtatni. Ráadásul egy bizonyos korosztaly felett nem könnyű párt találni, aki jó partner, már valószínűleg valakinek a jó partnere, szabadon futó pasik okkal szabadok.

Az esély kicsi, persze nem lehetetlen.

De szerintem a párkeresési igény önmagától jön, az a jó kérdés, hogy egyáltalán hiányzik e neki egy társ.

Nekem 46 évesen van párom, de ha egyedül lennék, és se akarnék már senkit, olyan jó nyugiba lenni. Bár én évek óta nem tudom milyen a szingliség, de sok éven át élveztem (!) alapból nem vagyok társfüggő, viszont elég vagány ahhoz hogy mindent megoldjak, el tudom képzelni, milyen kiélvezni a szingliséget💙

aug. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

Miért nem szeretnéd a közvetlen, direkt véleménynyilvánítást választani?

Milyen a te érintettséged ebben az ügyben? Ha lenne (tegyük fel: egy hozzá illő, számára megfelelő) párja, ez hogyan érintene téged?

aug. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Saját tapasztalatból írom, hogy ha jó a kapcsolatotok, akkor ne mondj neki semmit, hanem kérdezz tőle. Ha meghittebb beszélgetés van köztetek, vagy csak éppen nem rohantok sehova, kérdezd meg tőle, hogy Anya, annyira érdekel, hogy te hogy állsz a férfiakhoz? Neked mi a legnehezebb az ismerkedésben/párkapcsolat kialakításában? Ez most úgy érdekel..

Vagy nem szeretnél egy társat? Régóta vagy egyedül, ha sikerülne normális valakit találni én el fogom fogadni.

Lehet meg fog döbbeni, főleg, ha az ellenkező nemből vagy, lehet nem is fog válaszolni, viszont gondolkozni fog rajta. És magában biztosan meg fogja fogalmazni ezeket, ezáltal közelebb segítheted ahhoz, hogy egy picit jobban megértse magát, vagy ahhoz, hogy a környezetétől is azt kapja, hogy nem jó ez az állapot. Ha vagytok olyan kapcsolatban, nyugodtan kérdezd meg őszinten. Viszont kéretlen tanácsot semmiképp se adj, hallgasd meg, ha beszél. Érezze rajtad az elfogadást. Nem könnyű élethelyzet ez.


35N

aug. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4%
Miért van egyedül? Özvegy, vagy elvált? Ha elváltak a szüleid, próbáld meg újra összehozni őket, hiszen az a természetes, ha együtt vannak.
aug. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem kell rávenned semmire, ha majd akár kapcsolatot, akkor tesz érte. Nem biztos, hogy rossz neki egyedül, én pl szeretek, élvezeke szingli lenni. Nem tetszik, amikor bárki, szülők vagy nagyszülők okoskodni, hogy keressek párt. Majd azt én eldöntöm, hogy mikor keresek, ahogy anyukád is.

Semmi közöd hozzá, ahogy neki sem a te magánéleti döntéseidhez. Majd ha érdekli a véleményed, akkor elmondhatod neki, amúgy meg saját dolgokkal foglalkozz.

aug. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8, nem értek veled egyet, a saját gyermeke aggódik érte, mert ő lát valami olyat, amit az anyuka (még) nem, és bocsánat, de nem természetes állapot hogy valaki éveket magányosan él le, és sajnos eljön az a pont amikor az ember képes ebbe beleszűkülni, és még ha akar is, nem képes továbblépni. Jó szöveg az "egyedül is képes vagyok levegőt venni", de hosszútávon nem vezet sehova, nem erre lettünk "teremtve", elvileg szociális lények lennénk, de más lassan ezt is meg lehet kérdőjelezni ahogy minden mást. Én örülnék ha ilyen gyerekem lenne, mint a kérdező, és néha igenis kell "piszkálni" a másikat tapintatosan, hogy változni tudjon. Sajnálom, hogy te így látod, de nem vitának szánom, csak leírtam, hogy nem értek vele egyet.


6 voltam

aug. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%
Semmi közöd a magánéletéhez, ez a nagy helyzet ;)
aug. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!