Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mai kisiskolások miért...

A mai kisiskolások miért kezdenek el 9-10 évesen dacos kamaszként viselkedni?

Figyelt kérdés
Nevelt lányom 9 éves 3 éves kora óta neveljük együtt a férjemmel. Javarészt nálunk van, anyjánál hétvégén. Én hordtam munka mellett oviba/suliba. Foglalkozunk vele, tanulunk vele, tőlünk nem hall olyat hogy a másikkal flegmán beszélni. Év eleje óta a viselkedése viszont fokozatosan romlik. Szájal, hazudozik, nem csinálja amit kérünk tőle. Márciusban kiderült hogy babát várok, neki 12 hetes korban mondtuk el a hírt. Nem vetette fel az öröm. Gondoltuk majd ha meglesz a baba másként fogja látni a dolgokat. Én itthon vagyok most táppénzen mert olyan helyen dolgozok ahol nem tudok kismamaként dolgozni. Velem van nyári szünetben amíg férjem nap közben dolgozik. Nagyon csúnyán beszél velem. Én be szoktam fogni házimunkára, hogy lássa nem magától kerül minden a helyére. Pl saját ruháit ő hajtsa össze és tegye el. Vagy evés után nem ott hagy maga után mindent ahogy kiesik a kezéből a kanál hanem leszedi az asztalt maga után. Már ezt se hajlandó csinálni és a fejemhez vágta hogy nem vagyok az anyja. Vágja nekem a pofákat, sóhajtozik, forgatja a szemét ha kérek tőle valamit. És ami ledöbbent hogy már a fiúk érdeklik. Nem korai ez 9 évesen? Természetesen nem hagyom rá, megvontam tőle mindent és az apja is jól leszidta de nem látszik rajta hogy ez elrettentő lenne a számára. Kismamaként nem igazán akarok stresszelni de rosszul esik hogy így viselkedik velem. Ez valóban normális manapság hogy a gyerekek ennyi mindent megengednek maguknak? Telefon, tv ilyesmi már rég nincs neki, elvontuk tőle a szájalások miatt.
aug. 5. 23:18
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
28%
Egyébként szerintem sem normális az, hogy az alfa generáció ilyen korán ismeri az internetet. S ráhagyni, mert ez már alfa? Nem-nem-nem, ebben akkor a mai szülők is hibásak. 14 évesen lett buta telefonom, rohadtul nem volt rá szükségem addig, nem kéne szélsőségesebben változnia a világnak ilyen téren.
aug. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
92%

Szintén 9 éves a lányom. És bizony nagyon kiskamasz. Minden miatt puffog, hisztizik, megsértődik. Soha semmi nem jó.

Én sokat olvastam a témában, főleg Vekerdy Tamástól, és teljesen normálisak ezek a dolgok. Következetesnek kell lenni, de mégis kicsit rá kell hagyni és nem b@sztatni.

Amúgy az én lányom is nagyon rossz néven venné még egy testvér érkezését. Pont ez a 9-12 éves kor amikor a legrosszabb.

Én is emlékszem, hogy 9-10 évesen hallani se akartam arról, hogy testvérem legyen. A gondolatától is kivoltan.

Én olyan házimunkákba igyekszem befogni amihez kedve van, nem kényszerítek rá semmit.

Egyedül ami a feladata a szobájában összepakolni.

aug. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
81%

Unokahúgom 8,5 évesen már menstruált, mégis mit akarsz? 9-10 évesen gyakorlatilag kiskamasz, és igen, normális, hogy sóhajtozik, meg szájal - mert KAMASZ.


Megjegyzem, 35 éves vagyok, 10-11 évesen már szép, hogy érdekeltek a fiúk, volt szerelmem, akivel házasságot terveztem, meg ilyenek,mert tetszett, helyes volt.


Vagy te ilyen prűd vagy, kérdező, hogy 18 éves korodig fiúra sem néztél? :D

aug. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
76%

Természetesen nem hagyom rá, megvontam tőle mindent és az apja is jól leszidta de nem látszik rajta hogy ez elrettentő lenne a számára - ezzel nálam apám csak azt érte el, hogy nem beszéltem vele, mert MINDENRE a lebszás ment.


13 voltam, mikor tesóm született - őszintén? Utáltam az egész helyzetet a síró gyerekkel meg a később állandóan rám sózott gyerekkel, és hogy onnantól kezdve szrtak a fejemre.


Tízéve elköltöztem, azóta nem tudom, mivan a "szüleimmel". Kiabálás, lebszás mindig ment mindenre, ha én voltam a rossz, ha a kicsi, bébiszitterkedni jó voltam, de érdemi beszélgetés soha nem volt közöttünk. A kicsi érkezése után meg főleg.


Így jártak, nekem nyugodtabb az életem nélkülük ;)

aug. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
4%

1.

Mit keres nálad az a gyerek, amikor az apja nincs is otthon?

Jól kihasználnak!

Neked erre kismamaként semmi szükséged.

Kínlódjon vele az anyja, meg az apja.

2.

Akceleráció. Ez az oka, amiért a gyerekek ilyen korán zizik.

A lányoknál meg hamarabb beindul.

3.

Lehet, hogy alapból egy gázos gyerek, én mini pszichopatának hívom ezt a típust.

Ezek azok, akikkel nem lehet mit kezdeni, felnőttként is csak a baj van velük.

Ne legyen nálad, ha az apja nincs otthon!

Mi lesz ott, ha meglesz a kicsi?

Az ilyen simán bántalmazza.

aug. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!