Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van-e tapasztalatotok arról,...

Van-e tapasztalatotok arról, ha válás esetén a kamasz gyerekek (fiú, lány) az apánál lesznek elhelyezve?

Figyelt kérdés

Nem azért, mert az anya rossz, hanem mert ő költözik a nagy házból kisebb lakásba.

Milyen hatással lehet ez a gyerekekre, és milyen a társadalmi megítélés ezzel kapcsolatban?

15, 17 éves gyerekek.


júl. 23. 15:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerekek eddig egészséges légkörben nőttek fel, akkor ez már őket aligha érdekli igazán, pláne, hogy az anyjuk egy ugrásra lakik tőlük.
júl. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a lányom leendő anyósa hasonlóan indult, gyerekek apával a családi házban, anyu kicsi garzonban. Aztán felnőttek a gyerekek, apa, hoznám a barátom/barátnőm... apa meg addig jófej volt, átment az exhez. Június közepén házasodtak össze újra :)
júl. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#9 igen, amit a gyerekek szeretnének, abban partner ő is maximálisan.


#11 Bar igazad lenne! A fiam kicsit fura gyerek, nagyon introvertált, őt jobban féltem.


#12 Ez nagyon kedves történet! 😊


Mindenkinek köszönöm.

júl. 23. 17:31
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm.

Két fiú, az egyik 16 a másik már nagykorú, de az anya költözött el válás után, a gyerekek apával maradtak a családi házban.

Településen belül, tehát bármikor tudnak menni, találkozni.

Amúgy is nagyok, tehát már sok csavargás, a nagyobb már sokszor nem is aludt otthon, lényegében nem sok változott.

júl. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
64%

"14 év fölött ők döntik el, kinél akarnak lenni, szóval valószínűleg igen."


Nem egészen, hanem a bíróság egyéb dolgok mellett a gyerek saját kívánságát is figyelmbe veszi, akár pszichológus meghallgatásával.


Amúgy apuka ugyanolyan szülő, és ha alkalmas rá és vállalja, a gyerekek is szeretnék, akkor miért ne. Attól te nem leszel rosszabb anya és közel is laksz majd hozzájuk.

júl. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
#7 Amennyire én tudom, nem túl jól. Később közös gyerek is született, az sem javított a helyzeten. Nem emlékszem a részletekre, én is gyerek voltam még, de azt hiszem, a gyerek anyjával is rossz volt a viszony.
júl. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
39%
15 erre írtam, hogy ők (gyerekek) döntik el. Köszönöm a kivilágosítást, 15 éves koromban nekem is elváltak a szüleim, már akkor is dönthettem erről szabadon, ha egyik szülőm se volt alkoholista, rendelkezett saját keresettel és lakhatással ahhoz mentem, akihez én akartam.
júl. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

A társadalmi megítélése nem fontos. Csak amiatt dönteni bármit, hogy mit szólnak az ember az butaság.

Ha a gyerekek szívesen mennek, apuka vállalja őket és ott vagy egy köpésre miért ne? 15 és 17 évesek, "önjáróak", bármikor ha úgy van áttudnak menni hozzád, meg ugye te is hozzájuk. Na meg: nem végleges. Mármint ha mégsem jönne be nekik akkor nálad is van helyük, egyszerűen átköltöznek (a nagyobb lassan nagykorú, ő már minden "papír" nélkül is elköltözhet. A kisebbik meg ugye apuka beleegyezésével, de ha normális a viszonyotok és a gyereket nézi ő is, akkor nem hiszem, hogy akadékoskodna), még az sincs, hogy iskolaváltással vagy bármi egyébbel járna.

júl. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ennek nincs nagy jelentősége. 1 ill. 3 év múlva mindegyik nagykorú és oda megy majd, azt csinál, amit akar.
júl. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel, hogy valaki az utcán vagy a városban mit gondol?


Unokatesóim is az apjuknál élnek, mert nagybátyám jobban keres, nagyobb a lakása, ergo sokkal jobban elférnek a cuccaik, viszont egy városban laknak az anyjukkal, bármikor láthatják, átmehetnek.


A nagynéném fizetése sajnos kevés fenntartani egy olyan lakást, ahol hárman kényelmesen elférnének, ezért döntöttek így.

júl. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!