Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők észre veszitek ha...

Szülők észre veszitek ha gyermeteknek valami baja van?Beszéltek vele erről?

Figyelt kérdés

Lehet nagyon fura ez a kérdés de az én szüleimmel sose beszéltünk olyanról,hogy van e nekem valami bajom vagy valami pedig voltak durva érzéseim pl öngyilkos gondolatok de nem mondtam nekik el hisz úgy se vették volna ezt komolyan rádásul olyan alapon vanmak ,hogy "gyerek vagy így semmi problémád nem lehet" Szóval így inkább mindig magamba fojtottam a dolgaim.Bár én nem értem csomó jel lehet annak ha valaki nincs jól és mégse vették észre bár lehet szimplán ennyire szarnak az egészre.


16/L



júl. 19. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Én szüleim se vették észre. Vagy nagyon jóljátszottam a szerepem, vagy vakok voltal, vagy le💩ták.

Szóval nyugi, nem vagy egyedül.

júl. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én észre veszem, mindig rá is kérdezek. Az esetek többségében el is mondják, mi bántja őket. Egy két kivétel van csak. Most például a 12 éves lányom összeveszett a barátnőjévep, ezt el is mondta, de részletekbe már nem akar belemenni, hogy pontosan min vesztek össze. Azt viszont tudja, hogy bármikor elmondhatja, ha akarja.


Gyerekkoromban az én szüleim is rákérdeztek mindig, de ritkán mondtam el nekik, mert nem nagyon lehetett velük beszélni semmiről, hiába érdeklődtek. Legtöbbször annyit mondtak a problémáimra, hogy ne hisztizzek, majd elmúlik, vagy úgysem tartanak örökké az iskolás évek. Akkoriban ez nekem rosszul esett, mert úgy éreztem nem számíthatok rájuk. Felnőtt fejjel nyilván én is tudom, hogy csupán apró gondok voltak ezek, mégis úgy érzem mai napig is, hogy kellett volna velük foglalkozni. Ha jobban nem is, de legalább annyit, hogy kibeszélhetem magamból.

júl. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanezt tapasztalom anyámtól, szerinte a gyereknek semmi baja nem lehet, ezt már többször is szóvá tette. Pedig van elég bajom, de az ilyen felfogás miatt nem mondok el neki semmit, ha meg mégis megpróbálom semmibe veszi.
júl. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre a kislányomnál hogy nagyon bezárkózik és keveset beszél. A tanulmányi eredménye iszonyatosan leromlott. Próbáltunk először tanárral, majd iskolaváltással. Az iskolaváltás hozta meg számára a mélypontot, akkor már alig evett és aludt. Persze láttuk hogy valami nem stimmel a gyerekkel folyamatosan kértünk segítséget a pszihiáterétől, pszihológusától...aztán kiderült hogy skizoféniában szenved. 10 hónapot töltött kórházban...már sokkal jobban van. Szedi a gyógyszereit igy tud működni.
júl. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A négyes válaszadóval szivesen felvenném a kapcsolatot. Nem tudom, ott a kislány mennyi idős. Én lányomnál skizofrénia gyanu 12 éves korban erősödött fel. De elvileg a gyeremkkori skizofréniának nincs szakirodalma. Meghát ugye a kulonboző észleléseket (nálunk hanghallás és midnenféle ijesztő koboldok látása utcán) betudják a gyermekkornak. Az már 8 éves kor körül elkezdődött.

Pszichiátriai betegség egyik oldalról sincsen, kb 4 generációt tudok visszamenni. Senkinek nem volt ilyen problémája. Terhességem nehéz volt, mert apuka megszakított velem minden kapcsolatot, illetve családom is kidobott otthonról. Kislány életének első 5-6 éve relativ hányattatott volt. Aztán egzisztenciálisan rendeződött minden. De sajnos engem nagy lelki nyomás alatt tartottak. Miközben saját ingatlanban éltem, saját gépjármuvel rendelkeztem, családfenttartó voltam 3 gyermekkel, dolgoztam, apuka évekig nem fizetett ... ki voltam kiáltva őrültnek, bolondnak és drogosnak. (házban valóban lakott egy velem azonos családnevű hölgy, akihez gyakran jártak a mentők-rendőrök-tűzoltok) Volt olyan középiskolai osztálytársam, aki szó szerint elmenekült előlem az tcán, nehogy hozzáérjek a gyerekéhez. Ez az éveken át tarto lelki terror az én gyerekeimre is kihatással volt. Nem is értem, hogy történhetett mindez meg? Adott egy anya, aki fenttartja a családot, normális, elboldogul. Tanul, edzésre hordja a gyereket, játszóterezik velük. Aztán valakinél elgurul valami és kikiáltják bolondnak. Ez egy kisvárosban nagyon komoly becsületsértés és társadalmi tönkretétellel egyenlő. De a legangyobb ba az egészben a gyermekek, akik lelkileg rá vannak csatlakozva az anyára. Aki egy kisgyeremekes anyát terrorizál, arra most, h lelkileg felépültem, azt mondom, hogy elmebeteg (gyerekek apjának volt felesége ebben nagy szerepet játszott) És utólag kiderült, hogy ő tényleg mentálisan érintett. Szóval ez is egy összetevője lehetett a jelenségnek.

Képernyőidőt sem szabályoztam annakidején nála.

júl. 20. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az 5- ös válaszoló. Nyugodtan írj rám. Nálunk nem voltak ilyen családi nehézségek, igazából késői fejlődés beszédmegertési zavar, zárkózottság jellemezte a kislányomat. 12 évesen voltak az első kényszergondolatok, utana gyógyszerelés...16 évesen iskolaváltás kapcsán jött egy nagy mélyrepülés..most decemberbe tölti a 18. évét.


4- es voltam

júl. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szüleim dettó. Apám még úgy-ahogy, anyu teljesen lesz...ta.

Kérdező, nekem a legjobb barátnőm anyujával alakult ki bizalmas kapcsolatom, ő azt is észrevette, ha egy árnyalattal szomorúbb a szemem. Meg lehetett vele beszélni bármit. És apai nagyimmal is.

Ha ilyenek a szüleid, próbálj te is találni valaki jó fej felnőttet az ismeretségi körben, rokonságban.

júl. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!