Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Testvérem ellenem fordította...

Testvérem ellenem fordította a szüleinket? Vagy a szüleim is így gondolkodnak rólam?

Figyelt kérdés

Ketten leszünk örökösök a testvéremmel,aki a családjával most is a szüleink házában él. Viszont ő folyamatosan ki akart turni , mindig is azon volt, hogy magára írattassa az "örökséget". Voltak ügyvédnél is, csak nem beszéltek át minden részletet így nem szövegezték meg. ( Legalábbis én úgy tudom. ) Eljutottunk odáig, hogy a szüleink felajánlottak egy összeget 13M forintot az örökség fejében (+köteles rész) Viszont a ház sokkal többet ér, és a szüleink nem akarják,hogy majd civakodás miatt el legyen adva, hogy mindenki megkapja a jussát. Ezt a pénzt, már például ingatlanba nem tudnám forgatni, hogy a gyermekem jövője is rendelkezve legyen (ha már ez az unoka is érdekli őket valamennyire...) Kicsit bántó, mert két generációs házról beszélünk és már a másik unoka jövője ott meg van alapozva. ( Testvérem mindig ezt mondja, hogy ő is csak a szüleink gondozásáért maradt ott, meg hogy az unoka, dédunoka ott nőljön fel...)

Igyekszem őket látogatni, segíteni. De ez most nagyon nem érzem férnek. Én is maradhattam volna ott. De most csak azért, hogy egymás hegyén hátán éljünk? De most már ezek után nem tudom mennyiben vagyunk mi valójában egy család.


júl. 12. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek oda ti is.
júl. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Ennél undorítobbat, hogy már most az örökségen marakodtok, pedig a szülők még élnek, elképzelni sem tudok.

Csak mondom, egyelőre nincs örökségetek. Az majd akkor lesz, ha a szüleid meghaltak. Addig pedig azt csinálnak a házzal, vagyonnal amit csak akarnak.

júl. 13. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát költözzetek ti is oda, ennyi.
júl. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen a hozzáállásotok, a szüleid helyében egy macskamenhelyre hagynám a házat, a köteles részből is kizárnálak titeket. Vagy életjáradéki szerződést kötnék egy bankkal, utazgatnék, jól elkölteném a pénzt.
júl. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szüleid helyében elutazgatnám az egész pénzt, a házat meg odaadnám egy menhelynek.


Undorítóak vagytok.

júl. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!