Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt a helyzetet szülő-gyerek...

Ezt a helyzetet szülő-gyerek szinten, és szülő-szülő között hogyan kezelnétek?

Figyelt kérdés

A lányom 12 éves, alapvetően pár dolog, már menstruál, szoktunk beszélgetni a testéről, szexről és hasonló dolgokról, de például a különböző szexuális fantáziákba nyilván még szándékosan nem mentünk bele, még kicsinek találjuk egy kicsit hozzá. Van telefonja, de úgy van beállítva, hogy felnőtt tartalmakat nem lát, és “gyerekzár” is van rajta, hogy este ne tudja használni, és aludjon persze.

Szóval ugye hamarosan vége az iskolának, igazából nagyon jó tanuló és hasonlók, szóval nálunk már viszonylag lazaság van. Hétvégére meghívták egy ott alvós buliba osztálytársak, persze elmehetett, még segítettem is a szervező anyukának. Tegnap délelőtt érte mentem, és a kocsiba szinte félálomban volt, néha be is bólintott, mert hogy este nem aludtak sokat a gyerekek. Nyilván ez nem meglepő. Viszont szépen mesélgetett, és elkezdett furcsa dolgokat mesélni, sikoltásokról, meg hogy sokan eltakarták a szemüket, és hasonló dolgokról. Elkezdtem puhatolózni, és kiderült, hogy anyuka estére odaadta a tabletet a gyerekeknek a Netflixxel, hogy nézzenek valamit, de a gyerekek simán beléptek a felnőtt részbe, és elkezdtek nézni egy filmet a “folytatás” kategóriából. Ahogy kiszedtem a lányomból, belenéztek együtt a 365 nap című filmbe (el kicsit romantizált bdsm story, kb mint a szürke 50 árnyalata). Azt hiszem mondanom sem kell, hogy nagyon meglepődtem, és nyilván a vizet is felkaptam, mert ez vastagon az anyuka hibája is, aki odaadta nekik a tabletet csak úgy. Úgy értünk haza, hogy már aludt, úgyhogy a férjem felvitte a szobájába, és aludt még szerintem vagy 3 órát. Én úgy láttam, hogy felzaklatta a dolog, és hogy elmesélte, és az hogy mondtam neki, hogy nincs azzal semmi baj, hogy neki nem tetszett, és hogy ő eltakarta a szemét, megnyugtatta és így tudott aludni. Délután csak gyorsan elmeséltem a férjemnek, hogy mi történt. De miután a gyerekeket este lefektettük végig ezen agyaltunk, hogy főleg a többi szülővel erről hogyan kéne kommunikálni? 5-en voltak ott az osztályból, fiúk-lányok vegyesen. Akik házigazdák voltak, ott fiú van, de nem tudom pontosan ez hogyan zajlott, ki indította el, vagy pontosan mi történt. Ma reggel az autóban elmagyaráztam nagyjából a bdsm-et mármint nyilván az ő szintjén, hogy van akinek ez jól esik, és van akinek ez nem esik jól. Hogy ez egy biztonságos dolog, és hogy a felnőttek ezt csak azért csinálják, mert nekik jól esik, de hogyha valakinek ez nem esik jól, akkor az nem megengedhető, és akkor szólni kell, stb stb. Arról már korábban is beszéltünk, hogy csak olyat csináljon ami neki kellemes és stb. De nem tudom ezt hogyan kéne kezelni, erre nem készültem még fel, ő a legidősebb gyerekünk. Minden tanácsot nagyon szívesen fogadok. Szerintetek egy gyermekpszichológus túlzás lenne? 36N



jún. 3. 20:16
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
#10 igaz, köszönöm.😄
jún. 4. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!