Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felkelnétek azért éjszakás...

Felkelnétek azért éjszakás műszak után, hogy anyukátokat autóval elvigyétek a munkahelyére?

Figyelt kérdés

A munkahely kb 1km

Éjszakásból 7-re értek haza, a munkahelyre 10:30-ra kell mennie anyukátoknak. Felkelnétek, vagy megkérnétek menjen kerékpárral?


máj. 24. 09:53
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
90%

#28, nem volt olyan szar éjszakátok, reggeletek, hogy élni se volt kedvetek.


De, a kérdést feltevő fiatalembernem is szar éjszakája volt - éjjeli műszakban dolgozott -, és reggel élni sem volt kedve. Aludni lett volna kedve.

Vagy feküdjön le ruhában-cipőben, a zsebében a slusszkulccsal, hogy 2 óra alvás utána a mamát elfuvarozhassa a munkahelyére? Próbáltál már 2 óra alvás után autót vezetni? Kizökkenni az alvásból, aztán újra megpróbálni visszaaludni?

máj. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem a kérdést. Hány éves az anyuka? Mivel dolgozik gondolom nem lehe túl idős. Én 56 éves vagyok, napi szinten jártam nemrég munkába, ami 1,5 km-re volt, biciklivel. Télen-nyáron, esőben, fagyban, és még plusz pár km-t vásárlás miatt is eltekertem. (Egyébként nekem 8 perc volt a másfél km, lámpás kereszteződéssel vagy aluljárón keresztül a lépcsőn a biciklit cipelve.)
máj. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%

Anyámnak semmi pénzért nem kelnék fel és tennék keresztbe két szalmaszálat se… Pláne nem éjjeles műszak után. De nyilván nektek nem alakult olyan durván a kapcsolatotok, mint a mienk.

De egyébként senkinek a kedvéért nem szállnék kocsiba 2 óra alvás után, főleg nem 1 km távért… Ha ennyire lusta akkor hívjon taxit.

Olyan volt, hogy édesapám rosszul lett és be kellett vigyem éjjel az ügyeletre, nyilván én mentőt hívtam neki és addig meg odamentem. De munkába, ami 15-20 perc séta, esélytelen lenne.

máj. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
87%

28-as, ha nem tűnt volna fel, a kérdező DOLGOZOTT éjjel.

Szerinted neki mennyire van kedve felkelni, kialvatlanul vezetni? Egyetlen kilométerért??

máj. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
4%

Szeretem boldoggá tenni az embereket, mesélek nektek egy lepontozhatót, hogy jól kezdpdjön a hétvége...

Anyu 70, 50 évet dolgozott, de ma is beáll a pult mögé, ha hívja a volt főnöke, hogy kell egy ember a boltba. Képes egész nap a kertben kapálni, a templomi csoporttal rendszeresen kirándul. Szóval köszöni, tud menni.

Tegnap mondta, hogy a faluban egy nála jóval fiatalabb, de rokkant nőnek vinne reggel valamit (rendszeresen visz neki ételt, sütit, bevásárol). Mondtam, el ne menjen gyalog (ez is kb 1 km a faluban), felmegyek, elviszem. Hát de korán kell, mert jön érte a fia, és napközben a nő nem lesz otthon. Úgyhogy én már haza is értem, bár semmi dolgom, alhatnék tízig is, de fél hétre már itthon voltam. Anyu tőlem kb 5 perc autózásra lakik...


Nem az a szomorú, hogy nektek nem fér bele, hogy akár akkor is segítsetek egy családtagnak, ha esetleg nincs kőkemény fizikai oka a kérésének. A szomorú, hogy végtelenül lenézitek, aki megteszi. Na, nyomkodjatok pirosat magányotokban.

máj. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
0%
31, hát, hidd el, én trm ambulancián volt párszor, hogy szar éjszakát mondhattam magaménak. És mégis én vagyok, aki felkelne :( Sőt, ha szól, hogy délelőtt szükség lenne, rám, nem fekszem le. Nem egyszer vittem éjszakás műszak után apóst-anyóst orvoshoz, vagy volt, hogy a sógornőm államvizsgázott, férje vitte, a gyerek meg beteg lett, hát elhozták. Túléltem. Nem éltek vele vissza soha, cserébe én is számíthatok rájuk.
máj. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként az a vicces, hogy mostohaanyám 10 percre lakott a munkahelyétől, de mindig autóval járt. Ha esett, ha fújt, ha sütött a Nap - mert ő nem akart ennyit gyalogolni.


Szerintem ez rhadt szánalmas, már nem azért. Amúgy nem is használta az autót, csak hogy elkocsikázzon a melóhelyre meg haza.

máj. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, akik szerint kellene fuvarozni anyuci seggét, azok elolvasták a főkérdést is, hogy a férfi éjszakás műszakból érkezik?

Vszeg ez elkerülte a figyelmét - bár nem lep meg.


Magyarországon elég sok a funkcionális analfabéta.

máj. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%
35-ös, melyik részét nem érted annak, hogy a kérdező éjszaka dolgozott???
máj. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
Anyám 55+ évesen a házunk és a buszmegálló között ment 1 km-t. XD
máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!