Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám elfelejtette a névnapom...

Apukám elfelejtette a névnapom, gyerekes, hogy ennyire rosszul esik?

Figyelt kérdés
Ilyenkor, amikor senki nem lát, sírok miatta... És igazából úgy érzem még magam is, hogy túlreagálom ezt, viszont belül tudom, hogy a másik három "gyerekükét" (másik felesége van, közös gyerekük nincs, a nőnek van 3, apának meg én) soha nem felejtenék el. Húsvétkor is nagy névnapozás volt az egyik gyereknek, engem meg fel sem köszöntött. :( Amikor aznap felhívtam, nem is tudta, miről beszélek, pedig kb. 2 hete még meg is említettem valami miatt, hogy lesz, még meg is nézték a naptárban, hogy mikor! És ma még különösen furcsán a fejemhez vágta a felesége, hogy miért nem megyek többet hozzájuk. Előzménye, hogy amikor apukámnak volt 1 hónapja a névnapja megkérdeztem, hogy nagyon bánná-e, ha én nem mennék el hozzájuk hétvégén megünnepelni. Azt mondta, hogy nem, pihenjek. Egész héten túlóráztam akkor, kötelező szombati túlóra is volt, párom dolgozott, nekem nincs jogosítványom, buszozni semmi kedvem nem volt és a többi "gyerekhez" sem volt igazán... Azóta a feleség játssza a sértettet, hogy "vasárnap kellett volna jönni", meg ilyenek, közben azon a héten beszéltem vele, és direkt mondta, hogy azon a hétvégén biztos nem lesz semmi összejövetel. Amikor mégis lett, nekem már fixálva volt a túlórám. Azóta ezen rugózik és most még jött ez is... Legalább most kiírhattam magamból. :(
máj. 6. 23:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
41%
Nemcsak, hogy gyerekes, de kifejezetten gyermekded gondolkodásmód, amit már régen ki kellett volna nőni.
máj. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
92%

1. A másik háromnak azért van megtartva, mert a nő saját gyerekei.

2. A férfiak az ilyesmit nem tartják számon.

3. Megértem, hogy rosszul esik.

máj. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Hát amúgy, amennyire benne voltak ebben a nagy család egyesítésben elvileg nem kéne különbségnek lennie köztünk, főleg nem ekkorának. :D
máj. 7. 11:17
 14/20 anonim ***** válasza:
86%
Pontosan az ilyen kifakadások miatt tartom károsnak ezeket a mesterségesen generált "ünnepnapokat". Nekem egy évben háromszor is névnapom van, ír is mindenki össze-vissza miatta. Egy időben bevezettem azt, hogy nem válaszolok vissza, hátha észreveszik, hogy én nem kérek ebből, de csak nem hagyták abba.
máj. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Az, hogy valakinek számít és valakinek nem az egy dolog. De mint írtam, a mi családunkban ezek fontos ünnepek szoktak lenni.
máj. 7. 13:47
 16/20 anonim ***** válasza:
32%
Fontos ünnepek.:)Egy névnap.:)Az év vicce.
máj. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Most az a baj, hogy neked nem számít, nálunk meg szokás ünnepelni ezt is? Mekkora bűn...
máj. 7. 15:36
 18/20 anonim ***** válasza:
89%
Már elnézést, de ezeket amiket ide leírtál, hogy mondd már el nekik...! De ha azt írod, hogy mekkora családegyesítés, meg ez fontos nálatok, akkor te se skippelgesd apád névnapját. Vagy ebben bezzeg lehet különdbség? :D
máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
26%
-hogy
máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Felköszöntöttem aznap és vettem neki ajándékot is rá. Illetve direkt "engedélyt kértem" a távolmaradáshoz a hétvégére. Egyébként ez nem az én heppem, ők erőltetik mindig, hogy mindenkinek ott kell lennie minden alkalomkor. Én csak egy felköszöntést vártam volna. :D
máj. 7. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!