Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hány éves kor után...

Szülők, hány éves kor után nem vinnétek magatokkal nyaralni a gyereket (nevelési célzattal)?

Figyelt kérdés

Nekem 18 évesen mondták, hogy nyáron dolgozni kell, vagy jogsit/nyelvvizsgát szerezni.

17 évesen még elvittek Rómába.


Illetve egy 18 éves már felnőtt, ha nyaralni akar, párral menjen vagy barátokkal.


máj. 4. 13:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
72%

Én ezt nem értem. 17 évesen még belefér a gyerek nyaraltatása, 18 évesen már hirtelen nem?

Az ilyen minek szül?


Anyámék is ugyanez a bunkó népség, 18 múltál? Oké, akkor csinálsz amit akarsz, FELNŐTT vagy. Ergo szrunk innentől kezdve a fejedre.


Oké. Tízéve nem feléjük sem néztem. :D

máj. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%

Milyen nevelési célzat? :D

Addig jönnek, amíg akarnak.

Arról nem is beszélve, hogy egy NYEK-es, késett gimis, még 20 évesen érettségizik.

Aztán, ha olyan egyetemre jár, ahol reggeltől estig bent kell lenni és rengeteget tanulni és csak nyáron a gyakorlat után tud pénzkereső munkat végezni, akkor mire neveljem? :D

máj. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
49%

"Én ezt nem értem. 17 évesen még belefér a gyerek nyaraltatása, 18 évesen már hirtelen nem?"


Nyilván belefér, de ha az a 18 éves dolgozik, akkor miért ne járulna hozzá az anyagiakhoz? Nameg az se mindegy ám, hogy milyen az a gyerek. Lehet 18 évesen már úgy áll mindenhez, hogy anyu, apu semmibe nem szólhat bele, semmihez semmi köze, már nagykorú vagyok, azt csinálok amit akarok - erre nálam is az lenne az egyetlen reakció, hogy ha ilyenkor felnőtt vagy, akkor nyaralaskor is legyél felnőtt, oldd meg azt is magad.

máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem alapból oké, ha 2-3 éves kor fölött elmennek a szülők úgy nyaralni, hogy nem megy a gyerek és az is teljesen rendben van, ha a 25 éves "gyerekkel" is közös nyaralásra mennek - de ha olyan az anyagi helyzet, nekem azzal sincs bajom, ha a 80 éves szülő állja mindenki dolgát-. Mikor a "gyerek" 40 körül van, sokszor látom, hogy ő viszi a szülőjét nyaralni és azzal sincs semmi kivetnivalóm.


Ilyet mondani, hogy nevelési célzat, az viszont gáz, de minimum nagyon furcsa. Én amúgy 15-16 éves koromtól támogattam volna, hogy menjenek nélkülem, én meg majd szervezek magamnak programokat (házibulit :) )

máj. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%

Egyik haverom 34 evesen is elmegy a szuleivel nyaralni de emellett egyedul meg masokkal is szokott menni.


Mi sosem jartunk nyaralni, igazabol csak eletemben 4 belfoldi nyaralasa mentem a szuleimmel, a legelsore nem emlekszem mert kicsi voltam, az utolso nyaralaskor pedig 17 voltam. Utana legkozelebb akkor mentek mikor mar nem is laktam otthon de nekem nem is volt igenyem mar huszonevesen veluk menni nyaralni.


Ha a szuloknek nem teher kifizetni neked is a nyaralast akkor menj, de azzal sincs gond ha azt mondjak hogy mivel nagykoru vagy, ezert fizesd ki a reszed. En ilyen feltetelekkel tuti inkabb baratokkal mennek ha nem lennek hazas.


A sogornoim siman elmennek a szulokkel nyaralni, pedig a legkisebb is 19 lesz hamarosan, a masik meg kb 25 korul van.

máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
13-as, a főkérdést nem sikerült elolvasnod. Én ARRA reagáltam, ami abban áll.
máj. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
54%

16!


De, sikerült elolvasnom, reagáltam is rá párszor. A 13. komment konkrétan a te válaszodra volt reakció, konkrétan arra, hogy "17 évesen még belefér a gyerek nyaraltatása, 18 évesen már hirtelen nem".

máj. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!