Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Közös vállalkozás szülővel.??....

Közös vállalkozás szülővel.??.ez ugy indult hogy en adtam a ceget o a szerszamokat meg egy kicsi indulo toket. De mára már ott járunk hogy kb ugy keresek mint egy munkás .. Ő veszi fel munka után a kézpénzt és ossza szét de irreálisan keveslem. És

Figyelt kérdés
És a közös céges penzböl is itt ott eltünik egy keves mit lehet ilyenkor tenni mit beszeljek vele vagy hogy lehet itt kozos nevezot talalni? Mondjam meg hogy igazabol mar nincs ra szuksegem? Mert vannak mar szerszamaim es amugy is az en cegem? Vagy hogy innentol kezdve minden kps fizetes utan adja nekem a felét? És ha barmit kell venni vagy fizetni akkor 50-50? Es nem ugy hogy egy ember kezeli a penzeket?

#család #közös vállalkozás #Pénzügyi vita #Nem 50-50 #Becsapva érzem magam
ápr. 15. 21:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Valódi cég vagy csak képzeletbeli?
ápr. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem éri meg anyagilag, kilépsz. Amíg le nem csuknak a könyvelővel együtt titeket.
ápr. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Járjatok külön utakon!

Akkor szokott ilyen történni mikor a régi kft sok adósságot halmozott fel, esetleg lehúzott sok embert. Aztán ezt felszámolják, ha jól csinálták adósságok lógnak a semmibe, és más nevén folytatják ugyan azt a korábbi kötelezettségek nélkül.


Ha te is így jártál akkor ne érezd magad egyenragunak, mert mindent apád adott bele a cágbe. Ha te nem vállaltad volna talált volna mást helyetted.


Amúgy az meg egy konkrét tény,hogy a kis vállalkozók jó része csak akkor ad számlát, ha kér az ügyfél. Kft esetében meg mondanak 2 árat, és a nettót választják. pl: 1 millió vagy 1,27 millió, kivéve ha szükséges valamihez a számla.

1 személyes cégnél meg igazából mindegy az ár, mert többnyire aam számlát adnak, de itt sem kéri mindenki.

ápr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
LoL
ápr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
78%

"én adtam a céget" Ezt kifejtenéd bővebben, mit jelent?


Egy cég életében az egyik legfontosabb tényező, hogy honnan jön a vevőkör? Ki intézi, ki tesz érte, hogy legyenek megrendelők? Céget alapítani nem nagy ügy, azt bárki tud (néhány kivétellel). Tény, hogy szerszámokat vásárolni, meg némi tőkét beletenni egy vállalkozásba már lehet lényeges szempont, de hosszútávon sokkal fontosabb, van-e folyamatosan vevőkör. Ez nálatok hogy működik, kin múlik, hogy vannak-e megrendelők?

ápr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem sűrgősen lépj ki ebből, mert el fognak tiltani a cégvezetéstől, és az összes adósságot, mert gondolom a NAV felé semmit nem fizetnek. Ez tipikus cégtemető. De az is lehet, hogy pár évet kapsz letöltendőt, akkor lesz időd gondolkodni. Van több ismerős aki így járt, családi céget, haver cégét a "nevére vette", mert az illető már el volt tiltva. Az egyikük több évet kapott letöltendő, a másik feltehetően megússza de kb. élete végéig fogja fizetni az adóhátralékot amit az apja összehozott. És ezt behajtják, családi házon, örökségen, autón, fizetésből letiltás bármin. Röviden meg lettél szivatva.
ápr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Alapits sajat ceget egyedul. Tobb olyanrol is hallottam hogy valaki tobbedmagaval nyitott vallalkozast es vegul szetmentek, kulon cegben folytattak a vallalkozas mert nem ertettek egyet bizonyos dolgokban.
ápr. 17. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!