Közös vállalkozás szülővel.??.ez ugy indult hogy en adtam a ceget o a szerszamokat meg egy kicsi indulo toket. De mára már ott járunk hogy kb ugy keresek mint egy munkás .. Ő veszi fel munka után a kézpénzt és ossza szét de irreálisan keveslem. És
Figyelt kérdés
És a közös céges penzböl is itt ott eltünik egy keves mit lehet ilyenkor tenni mit beszeljek vele vagy hogy lehet itt kozos nevezot talalni? Mondjam meg hogy igazabol mar nincs ra szuksegem? Mert vannak mar szerszamaim es amugy is az en cegem? Vagy hogy innentol kezdve minden kps fizetes utan adja nekem a felét? És ha barmit kell venni vagy fizetni akkor 50-50? Es nem ugy hogy egy ember kezeli a penzeket?ápr. 15. 21:48
1/17 anonim válasza:
Hát nehéz kérdés igazából de szerintem mindenképp álj ki magadért, és igen mond azt hogy a minden kiadás 50-50%és minden bevétel is legyen akkor 50-50% szerintem ez igy lenne igazán igazságos
3/17 anonim válasza:
Naivan mondanám, hogy elég érdekes könyvelésetek lehet. Nálunk a családi cégnél én nem vagyok ebben a részében annyira benne, de azt látom, hogy ha valaki szabályosan akarja csinálni, akkor nem lehetnek elfolydogáló pénzek, minden befolyt és kiadott forintnak nyoma van, különben mi alapján adózna. A kivett, már leadózott pénz sorsában van némi rugalmasság. A realitás talaján maradva: ha borítékos, szerződés és számla nélküli buliban utaztok, ott már könnyen lehet ilyen. Az elszállt megoldás a részemről az, hogy csináljátok szabályosan, legyen mindenről szerződés, számla és írjatok arról papírt, hogy a nyereségen hogy osztoztok. Vagy vegyél fel a cégből "munkabért".
4/17 A kérdező kommentje:
Volt olyan is hogy azt mondta kivesz pénzt mert vesz szerszámokat meg stb azota is várom azokat a szerszámokat pénz meg már eltunt..
ápr. 15. 22:43
5/17 anonim válasza:
Én az összes bevételt összegyűjteném, csinálnék egy költségelemzést, kalkulálnék mindkettőnknek egy fizetést, ami pedig minden kifizetés után pluszban marad, félretenném és abból állnám a szerszámokat és minden eszközt. A fizetéseket pedig úgy állapítanám meg, hogy abból már nem kell és tilos a céges dolgokba beadni. Évente, pár havonta meg rá lehetne nézni a felgyülemlett összegre és el kell dönteni, hogy visszaforgatjátok vagy szétdobjátok magatok között (vagy is-is).
6/17 anonim válasza:
Zavaros a tényállás. Az apa milyen minőségben szerepel a társasági szerződésben ? Ha a tied a cég (te vagy a cégvezető), akkor apád milyen alapon veszi fel a pénzt a megrendelőtől, van neki erre írásos felhatalmazása ? Valamit nagyon nem jól csináltok.
7/17 anonim válasza:
Azért ott a könyveléssel is vannak bajok. Egészen NAV gyanús a vállalkozás.
8/17 NTBS válasza:
Ülj le vele beszélgetni.
Ha nincs megegyezés, lépj ki és alapíts újjat.
9/17 anonim válasza:
Ne haragudj, de milyen cégvezetés ez, hogy fogalmad sincs a pénzügyeiről? A szüleid csődbe viszik a céget, te meg szimplán alkalmatlan vagy céget vezetni, mert csak nézed távolról. Valószínűleg a könyvelés sincsen rendben, ami miatt rátok szállhat a hatóság is. A helyedben addig lépnék ki, ameddig még tudok, aztán elmennék keresni valami jól fizető állást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!