Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korig szóltál bele,...

Hány éves korig szóltál bele, hogy mire költheti a pénzét a gyereked?

Figyelt kérdés

Ha már felnőtt és dolgozik, netalán nem is lakik már otthon, akkor is beleszólsz a költekezéseibe?


Ha igen, akkor mekkora mértékben és miért?



márc. 6. 19:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%

Ő fizetése, azt csinál vele amit akar.


Amíg nem az én pénzemet költi nincs jogom beszólni érte.

márc. 7. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
87%

Miért mi viszi előrébb?

Házat úgyse fog tudni venni még ha milliós fizetése is van 10 évnél hamarább.


Ha van egy hobbija amit szeret szenvedéllyel csinálni az sokkal értékesebb dolog bárminél. Költse csak el a hobbijára jól teszi. Ezért dolgozunk, nem?

márc. 7. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
86%
Bakker, azt hittem a kérdésről, hogy egy max. kamasz zsebpénzéről van szó, nem egy felnőtt fizetéséről! Semmi beleszólásod, kivéve, ha azért héderel nálad, a te kontódra, hogy mihamarabb összeszedjen némi önerőt az önállósodáshoz.
márc. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem, hogy miért kéne bele szólni abba, hogy az ember gyereke mire költi a pénzét.

Nekem amit kaptam zsebpénzt, abba se szóltak bele a szüleim, hogy mire költöm.

Főleg mostmár felnőtt ként.

Így meg főleg nem szólnak bele, hogy mik azok amiket veszek.

márc. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%
hogyan legyél féreg szülő, episode 7372747
márc. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
76%

Mégis mit képzelsz? Semmi közöd a fizetéséhez. Ha nem akarna, nem dolgozna. Egyáltalán nincs jogod, hogy beleszólj. HA beleszólsz, megutáltatod magad. Undorító magatartás.

Neked még mindig a szüleid döntenek arról,hogy mit vehetsz, kérdező?

márc. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

9-es

" ami nem viszi előrébb semmiben az életben"

Az életben nem a pénz visz előrébb, hanem a tapasutalás Különösen a saját döntések következményeinek megtapasztalása.

Előre visz a pénz beosztásával járó felelősség megélése.

Az nem ha beavatkozol

márc. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Az én szüleim nem szóltak bele. De viszont nem is volt miért. Amit kerestem félreraktam, ha nem így tettem volna, akkor nem is lenne semmim.

Persze, hogy nem halad sehova a mai fiatalság, ha olyan nagy lábon élnek.

Az, hogy spórol az én fiam is nem ér semmit, ha utána elkölti.

márc. 7. 15:17
 19/21 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem, ha otthon él a srác, és van jövedelme, elvárható, hogy a részét kifizesse a rezsiből, más költségekből, pl. a kajába is adjon be. De onnantól kezdve, hogy kifizet nektek az eltartásába egy fair összeget, nem kellene beleszólni.


Ha nem tetszik, ahogy a pénzzel bánik, szerintem jobban jársz, hogyha kirúgod otthonról, akkor egyrészt nem látod, mire költ, másrészt albérletben már nem annyira lesz pénze, amit hülyeségekre lehet elb.szni...xD

márc. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Zsebpénz az zsebpénz. Abba már nem illik beleszólni, hogy mire költi. Ha elkölti hülyeségekre, akkor így járt, ilyenkor értelemszerűen ha kér valamit pluszban azt már ne fizesd ki neki. Így fog megtanulni bánni a pénzzel.
márc. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!