Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha Édesanyám...

Mit lehet tenni, ha Édesanyám mindent "elvenne" ami az enyém lehetne? Ez a fordított szerep milyen tapasztalatokat hozott nektek? Aki esetleg megélte.

Figyelt kérdés

Ismerkedtem sokáig egy férfival, de nem jött össze a hosszútávú kapcsolat, ezért anyukám abban bízik, hogy akkor majd ő jó lesz neki, mert amúgy is féltékeny volt rá, hogy milyen jóképű pasi. Most lenne egy munkám, amit inkább elvállalna ő (ugyanaz a foglalkozásunk- óvónő). Fél a saját életét élni, mert nagyon toxikus az apám, és leépítette őt mentálisan/fizikailag, mindenhogy, emiatt semmi nem változik körülötte évek óta, és ráadásul eltartott is. (Nem váltak el, hasonló sztorit olvastam a napokban itt a kérdések között egy gyenge anya kapcsán-annyi a különbség, hogy én egyke vagyok nincs sok testvérem).


Na már most mivel testvérek híján csak én vagyok neki, úgy érzem, teljesen tőlem függ, tőlem várja azt, hogy legyek az ő anyja. Azt, hogy én egész életemben rettegtem, féltem otthon, azt mindig sajnálta, de nem tett érdemben semmit. (Annyit azért igen, hogyha apám megvert volna, akkor lelökte rólam, stb. szóval azt nem hagyta, hogy fizikai bántódásom legyen, és ha épp szidni kezdett verbálisan, akkor azt sem hagyta, de elválni nem vált).


Mivel bennem több erőt lát, így nagyon érzem azt, hogy bár barátnős, látens módon, de megfordultak a szerepek.


Volt akinek hasonló tapasztalata volt? Hogyan küzdött meg azzal az érzéssel, hogy nemhogy neki sincs anyatigris anyja, de nem tudja megvédeni a saját anyját és emiatt tehetetlen?


dec. 16. 13:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ezt a részt én pszichoterápiában próbálom megdolgozni, hogy nem lehetek a saját anyám anyja, de a gyakorlati tapasztalataitokra kíváncsi vagyok, ki hogyan kommunikálja ezt a mindennapokban.
dec. 16. 13:10
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Hasonló idióta anyámmal kapcsolat megszakítás.
dec. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, első válaszoló, ha gondolod, mesélhetsz bővebben a tapasztalataidról akár itt, akár privátban.
dec. 16. 13:15
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Nos, nehezen tudom elkepzelni, hogy az exed anyaddal kezdene. A munkahely kérdés is érdekes, a közalkalmazotti bertabla miatt neked nagyobb esélyed van rá.


Amúgy mi a kerdes? Nem kell együtt élni vele és mindent elmondani, máris nem "venne el mindent ami a tiéd lehetne"

dec. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne mutasd be a pasid, ne mesélj az új munkalehetőségről stb.

Másképp nem tudod kizárni.

Miért KELL tartani napi szinten a kapcsolatot? Azért, mert az anyád, nem kell.

dec. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Hány éves vagy?
dec. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Minimalizáld vele a kapcsolatot.
dec. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%
Győzd meg, hogy ő is járjon terápiára. Szemmel láthatólag neki sokkal nagyobb szüksége van rá amúgy is. Nem lesz nehéz érveket találni.
dec. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Megszakítani vele a kapcsolatot, ezt - a saját lelki békéd érdekében.


Terápia? :D Utolsó nem tudom, milyen álomvilágban él.

dec. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
belegondoltam, hogy te meg ő mások gyerekeit nevelitek. Agyrém.
dec. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!