Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim...

Mit tegyek, ha a szüleim haragszanak, mert nem nézem meg az üzeneteiket, mikor alszok?

Figyelt kérdés
Szokásuk, hogy üzenetben elküldik milyen házimunkát csináljak meg, és ha éppen alszok, akkor utána jön hogy "nem igaz hogy nem lehet megnézni az üzeneteket" meg hogy "majd én is így nézem meg az üzeneteidet ha neked kell valami". Ez főleg akkor megy, ha előtte kértem tőlük segítséget (amit már csak akkor teszek, ha tényleg muszáj pont emiatt) akkor aztán kész lelki terror van, ha nem úgy veszem a levegőt már fel van hozva, hogy mikor kellenek valamire akkor bezzeg jók, én meg semmit nem adok nekik, és legközelebb segítsen nekem a halál. Hiába mondom hogy basszus ha alszok hogy nézzem meg az üzeneteket??? Az a reakció hogy akkor ne aludjak délután pl.

2023. okt. 6. 18:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

50 éves férfi vagyok, és ha tehetem, én is alszom ebéd után.

Nagyapám, aki falusi parasztember volt, egész életében aludt ebéd után. Mondjuk ő reggel 5 óra előtt kelt és egész nap fizikai munkát végzett.

2023. okt. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%

Tipikus egoista viselkedés, azt hiszik, hogy körülöttük forog a világ.


Ha elköltözik, akkor is ezt fogják csinálni, mert nem értik a magánszféra fogalmát, és annak megsértése sem zavarja őket!

2023. okt. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
54%
#3 A szulei se nyomogassak akkor a telefont! En mikor multkor nagymamamnal voltam, az ebednel az asztalnal kockult o is, meg az elettarsa is, mig en ettem az ebedem, pedig en vagyok a huszoneves. Ezeket az ostoba proli ageista itelkezeseidet hanyagolhatnad!
2023. okt. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
64%

#7

A férjem is alszik délután. Nekem tök idegesítő 🙈. Neki is olyan a családja, hogy egy bevásárlástól is elfáradnak, és mennek lefeküdni (nem túlzok). Nem ugyanolyan magas szinten, de ő is hozza ezt, mindentől elfárad (már nem tudom, hogy ez genetikai defekt, vagy tanult agybaj), alszik napközben, aztán panaszkodik, hogy semmit nem volt ideje megcsinálni. Mivel nappal aludt, ezért este nem álmos, de akkor természetesen nem azt csinálja, amit nappal elmulasztott, hanem csak játszik, mert már este van. Későn fekszik le, keveset alszik (bár nem olyan abnormálisan keveset), ezért nappal méginkább minden szartól elfárad, és megint csak alszik.

Néha nekem is mondja, hogy feküdjek le. De baszki, én csinálnám az életet inkább, majd este alszom. Ez a nappal alszunk - este pihenünk - éjjel alszunk, ez nekem az élettel összeegyeztethetetlen. És mikor csinálunk valamit (a délelőtti munkán kívül, ami a nap egyetlen aktív szakasza)?

De akinél nem okoz ilyen idegesítő következményeket a szieszta, annak egészségére.

2023. okt. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
83%

HO-ban dolgozom, minden délután lepihenek 1-1 órára, mert KELL. Igen, szellemi munka, szóval agyilag teljesen kifáradok 9-12:30-ig. Jól esik 2-ig csak feküdni, esetleg aludni, nem tenni-venni.


A szüleid viszont abban élnek, aki du. alszik, lusta, semmirekellő, stb. Én ebben nőttem fel, amint elköltöztem kiirtottam ezt a káros toxic mentalitást, hogy véletlenül se problémázzak emiatt majd a saját családomban élőkkel.

2023. okt. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
69%

14-es, elég gáz, hogy összejössz egy normálisan gondolkozó emberrel, elveteted magad, aztán meg ide okádod a vele kapcsolatos gondodat.


Szánalmas a hozzáállásod, sajnálom a férjedet. :(

2023. okt. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
80%

#16

Normálisaaan gondolkozó? Hát eddig fel sem merült bennem, hogy bárki azt hinné, hogy a délutáni alvás felnőtteknél általános NORMA. Legfeljebb előfordul olyan, akinek az életritmusába ez tényleg belefér, és még igénye is van rá.

De a többségnek praktikusabb egyszer aludni egy normálisat, a napnak abban a szakaszában, ami úgyse nagyon jó másra, mint két rövidet, és megduplázni az ébredés utáni kómás akklimatizálódást, ezzel a nappalból is elvéve 2,5 órát, cserébe késő este unaloműzésként szöszmötölni. Ez így csak rossz szokás. Főleg ha valaki annyi mindent szeretne csinálni (amiket nappal lehet), de sosincs ideje, mert "ajj, már megint csak úgy elment a nap". Most ebben mi a jó, vagy miért lenne ez norma? Neki magának sem jó, ezért nem is csinálja ezt mindig (pedig tudná), hanem csak időszakosan belekerül ebbe a délutánialvás-spirálba.

Nem cseszegetem én, csak megcsóválom a fejem, ha panaszkodik. Tudja jól, hogy szerintem magának csinálja.

Na jó, olyankor igazán tud zavarni, amikor úgy jön ki a lépés, hogy ezer dolog (mármint meló) lenne itthon, ami közös, de ő lefekszik. Közben én is fáradt vagyok olyan értelemben, hogy még ha aludni nincs is kedvem, de szívesen letenném a fenekem egy fél órára a kávémmal (és egyébként alig valamivel aludtam többet éjszaka, mint ő), de nem lehet, mert valakinek meg kell csinálni amit meg kell csinálni, és nem várhat estig vagy holnapig. Aztán este kidőlök mint egy zsák krumpli, ő pedig fél 12-ig gépezget. Ha ő is részt venne a munkában, mindkettőnknek jutna legalább fél óra nyugodt élet, így viszont neki jut 1-2 óra alvás meg 2 óra dologtalan időtöltés, nekem meg konkrétan semmi, és cserébe még az összes szopást is megkaptam. Olyankor azért zavar. Kit ne zavarna? De szerencsére ritkán jön ki így, és olyankor se ugatom le, hanem igyekszem magamban levezetni, mert nem direkt ellenem csinálja, meg nem is azért, mert annyira leszar.


Eloffoltunk amúgy. Kérdezőéknél nem párkapcsolati munkamegosztás okozza a problémát, hanem szülő-gyerek, ami azért egész más. Ebben az esetben a szülőnek kéne úgy kalkulálni a gyerekkel, ahogy LEHET, és lehetőleg nem ad-hoc előrántani (főleg nem messenger üzenetben - senkinek sem kötelessége hozzánőve lenni a telefonhoz), hanem jó előre kiosztott feladatokat rábízni. Kérdező, ha rá tudod venni anyádékat, hogy inkább a rendszeres, előre betáblázható házimunkából osszanak ki rád arányosan, jobban járnál. Bár az ilyen szülők erre inkább azt szokták válaszolni, hogy nekik akkor sem az kell, hogy havonta lenyírd a füvet vagy hetente kitakarítsd a fürdőt, hanem az, hogy ha főzés közben rájönnek, hogy el kell szaladni a boltba tojásért, akkor azonnal ugorj oda addig kavargatni a kaját, mert nem igaz, hogy nem vagy képes. Az ilyennel viszont azt hiszem, nem nagyon lehet mit kezdeni.

2023. okt. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Gyökerek :D Én anyámnak meg az volt a baja, hogy a délig átvehető cukrászdába rendelt tortáért fél 12-re megyek, mert előtte programom van. Ilyet szól, mint a te anyád, hogy "ne csodálkozz ha majd te kérsz valamit és én nem teszem meg".
2023. okt. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!