Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Hány éves gyereketekne...

Szülők! Hány éves gyereketeknek mondanátok, hogy ne lakjon otthon, mert nem akarjátok, hogy otthon lakjon? Hány évesen tettek ki otthonról?

Figyelt kérdés

Anyagilag önálló felnőtt vagyok.



Az évből heti 8 hónapot nem a szüleimnél lakom (nyári munka külföldön, évközben home office), vizsgaidőszakra hazamegyek, mert olyankor könnyebb otthon tanulni. A vizsgaidőszak két hónapig tart, a nyári időszak 1, plusz összesen 1 hónapot vagyok otthon.


Egy kedves barátnőm azt mondta, hogy őt a szülei "felszámolták", amikor lediplomázott és az akkori vőlegényéhez költözött. Amikor szakítottak, a szülei nem engedték haza, mert már ne lakjon otthon.


A családban is páran mondták, hogy náluk nem férne bele egy gyerek, aki kénye-kedve szerint használja a gyerekszobát.


Nem egy friss egyetemistától (19-20 évesekről beszélek), hogy a szülő tette ki őket, mert csak.


2023. aug. 25. 11:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez függ a lakásmérettől is. Más egy 140m2-es házba hazaköltözni felnőttként és más egy 60m2-es lakásba...
2023. aug. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
A lepontozóktól kérdezném, szerintük tényleg fenn kellene tartanom egy 200nm házat azért, mert a felnőtt gyerekem évi 4 hónapot ott akar lenni?
2023. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%
Az nem a gyereked szobájától 200 nm. Vagy lakosztálya van?
2023. aug. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

#12: őszintén én sem értem. A terv az, hogy a ha a kisebbik is önállósodik, akkor eladjuk a házat és veszünk belőle 2 lakást. Az egyikben lakunk a férjemmel, a másikat kiadjuk, jó lesz nyugdíjkiegészítésnek (kelleni fog).

Az örökségen se kell majd vitázni, majd ügyelünk arra, hogy a 2 lakás értéke azonos legyen.

Nyilván egy 2 szobás lakásba nem fognak tudni hazaköltözni a gyerekek, pláne nem családostul.

2023. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
83%

Mit fogok én azért kapni, hogy 35 évesen, férjjel, 2 gyerekkel a szüleimmel egy fedél alatt lakunk. Többgenerációs családi ház, régen a nagyszüleim is itt laktak. Eredetileg is úgy tervezték, hogy valamelyik gyerek családostul ott tudjon maradni, ha felnő. A bátyám harmincon túl volt, amikor elköltözött, egy szakítás után vissza is jött egy időre, most az anyósáék mellett laknak (ikerház). A nővéreméknél is volt pár év, amikor átmenetileg gyerekkel visszaköltöztek. Most mi lakunk a szülőkkel, gyűjtögetünk, természetesen beszállunk a lakhatási költségekbe és a kerti dolgokba is. Utóbbi nekünk már jobban megy. Megjegyzem, anyósom is mondta, hogy szükség esetén vissza lehet hozzájuk költözni, mert 3 szobájuk van.

Nem ideális felnőttként a szülőkkel együtt lakni, nem is feltétlenül egészséges, ha a "gyerek" nem is akar tovább lépni, hanem megmarad abban a szerepben mama hotel stílusban. De ha kijönnek egymással a családtagok és a "gyerek" lelkiismeretesen tanul vagy dolgozik, akkor anyagilag észszerű döntés lehet. Anyagiakba, házimunkába beszállni alap.

2023. aug. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
39%
14, akkor még a kiadott lakás mindig ott lesz (ha minden kötél szakad, és igazán nagy lakhatási gondja lesz ne adj Isten a gyerekednek).
2023. aug. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%

"Az nem a gyereked szobájától 200 nm. Vagy lakosztálya van?"


Nem, nincs lakosztalya, de nyilván fel kell fűteni télen mind a 200nm-t akkor is, ha nincs ott. Na most számold ki, hogy mennyivel lehet kevesebb egy 60nm lakás fűtése szemben egy 200nm hazeval

2023. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
59%
Míg van hely bőven addig nem kortól függ.
2023. aug. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!