Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 éves vagyok. Miért kezel...

Benedek5 kérdése:

16 éves vagyok. Miért kezel úgy az 53 éves anyám és 58 éves apám mintha még csak egy pici dedós 4-5 éves lennék?DE KOMOLYAN?

Figyelt kérdés
és még azt is hozzá tenném hogy nem ebbe a mai szuper világba születtek! hanem abba a régi uncsiba!
2023. márc. 3. 20:39
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem attól függ hány éves vagy. 19 évesen még gyerek voltam 20 évesen már felnőtt amikor terhes lettem, ellenállósodtam. Addig vagy gyerek amíg gyerekes gondjaid vannak aminek a 90%a a gyerekes fslfogásod miatt gond.
2023. márc. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom 16 évesen mennyi soksoksok pénzed van amit a szobádban gyűjtögetsz 😂 szülinapi pénz meg diákmunka?

500ezer megvan? Mert akkor esetleg 18 évesen elmehetsz egy alberletbe éhen halni, ennyit az első napon kifizetsz 2 havi albidíjra +kaucióra. Ugye a szuper mai világ.

2023. márc. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen mindenki úgy érzi, másképp látja a világot, mint a többiek. Ez része annak a folyamatnak, ahogy kialakul az önálló személyiséged és függetlenedsz a szüleidtől. Később már árnyaltabb lesz ez az érzés.
2023. márc. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

A felnőtté válás a tapasztalattól függ. Értem ez alatt az önálló keresetet, komoly gondolkodást, szakmai fejlődést.

Nem attól leszel felnőtt hogy párkapcsolatban vagy, esetleg gyereket vállalsz, vagy külön költözöl. Persze megteheted, de akkor derül ki mennyire vagy önálló. a viselkedésed és a döntéseid milyensége határozza meg mennyire vagy érett. Nyilván 18 felett felnőttnek számítasz, de elhiheted 30 feletti gyermeteg lélekkel is beszélgettem már, ismerkedés kor nagyon kellemetlen volt egy bizonyos szintre visszaesni, így nem is erőltettem a kommunikálást az adott nővel.

2023. márc. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Amint megosztod velünk a jövőre irányuló terveidet, meg tudjuk mondani, hogy mennyire gondolkodsz felnőttesen.
2023. márc. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
28%
Én még most is gyerek vagyok, 32 évesen. Megvannak ennek a nehézségei, de az emelkedett pillanatai is. Tehát, gyereknek lenni idősebb korban is nem azt jelenti, hogy a számlákból papírrepülőt hajtogatok, és kidobálom az ablakon, vagy hogy beszólok a főnöknek, aztán letolt gatyával rohanok ki az irodaházból röhögve, a WC-be meg nedves papírgalacsinokat dobálok a plafonra. Hanem azt jelenti gyereknek maradni, hogy életben tartod magadban a csodákat, és az újdonságokra való őszinte ráébredést. Ne akarj olyan gyorsan felnőni. A szülők féltését is felfoghatod annak, hogy biztosan szeretnek.
2023. márc. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

de most semmit nem tudtunk meg xd

segítenek öltözni meg etetni? fogják a kezed?

attól hogy 16 vagy meg hogy gyűjtöd a zsebpénzt az egy dolog

de mindig nem tudtunk meg semmit abból hogy mégis miért látod úgy hogy téged a dedósként kezelnek

kérdezd meg őket mert mi nem látunk bele a másik fejébe

2023. márc. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
öltözni etetni nem segítenek nem fogják már a kezem egyszer sem hanem hogy túl sokat foglalkoznak velem meg sokszor beleszólnak a dolgaimba
2023. márc. 5. 17:17
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek vagy még a kérdésedből látszik. Becsüld meg, csak segíteni szeretnének. Sokkal jobb ez mintha leszarnának. Tanuld meg értékelni.
2023. márc. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
"Gyerek vagy még" köszönöm szépe!
2023. márc. 6. 07:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!