Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülőnek miért fontosabb...

Egy szülőnek miért fontosabb a gyerekét szeretni, mint erkölcsösnek lenni?

Figyelt kérdés
2023. febr. 11. 00:08
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
68%

Alapnak kellene lennie... (persze bizonyos fokig)

Szerintem nagyon kevés erkölcsös ember van, de mindenki máshol húzza meg a határokat, így azt kéne először tisztázni, hogy meddig számít erkölcsösnek egy ember.

2023. febr. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
61%
Ez alap sztem.
2023. febr. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
47%

Most erre mit lehet mondani?


Majd ha lesz gyereked, akit szeretsz, megérted.


Nem lehet ezt így észérvekkel megmagyarázni.

2023. febr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
13%
10-es, kifelé hazudik, hogy a gyerekeknek jó legyen? Mármint kifelé azt hazudja, hogy a házasság jó? Ez jó a gyerekeknek?
2023. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
70%

#14

Nem kell azt hazudni, hogy jó, önmagában már az is hazugság, hogy tovább csinálja.

Ha mérgező a szülők kapcsolata és folyamatos a feszültség, akkor igen, ha csak közöny van, nincsenek drámák, csak a hétköznapok, az nem jó, de lehet, hogy jobb, mint úgy elválni, hogy mindkét fél és a gyerekek is megborulnak anyagilag és érzelmileg is.

2023. febr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
66%
Úgy tudom, ezt a pszichológusok nem így tartják. Feszültség van, de ezt is tagadják, elfojtják magukban is. Hogy a felszínen rendben levőnek látszódjon minden. Szakemberek szerint a gyerek érzi így is, átveszi, frusztrált lesz, nyomot hagy. Persze én nem vagyok szakember.
2023. febr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
80%
Értelmetlen a kérdés. Nincsen olyan döntési dichotómia, hogy gyerekszeretet vagy erkölcsösség; válassz.
2023. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
83%

"ha valaki örömlány, hogy eltartsa a gyermekét."


Valami gyakoribb példa?


"Vagy, ha megcsalás után bennemarad a tönkrement házasságában"


Ennek köze nincs az erkölcshöz. Nem a megcsalt erkölcsével van a gond.

2023. febr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

Komolyan ennyire nehéz magatoktól példát találni?


Például a gyerek protekcióval jut be egy munkahelyre, ami erkölcsileg elítélendő, hisz pontosan tudja a szülő, hogy más jobban végezné azt a munkát.

2023. febr. 11. 12:00
 20/47 anonim ***** válasza:
11%

#18

Igaz, nem kell örömlánynak lenni, elég csak olyan munkát elvállalni, úgy dolgozni, hogy az ember tudja, hogy az nem etikus. Feketén dolgozni, munkavállalással kapcsolatban nem bevallani/elcsalni valamit a gyerekek és a család anyagi fennmaradására hivatkozva.

Én azt gondolom megcsaltként folyamatos hazugságban élni sem erkölcsös.

2023. febr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!