Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám ezt az érzést...

Hogyan tudnám ezt az érzést leküzdeni?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul érzem magam az utóbbi időben.23 éves vagyok és szüleim viszonylag idősebbek, anya 56 apa pedíg 60 éves.Sokszor eszembe jutnak mostanában nagyon rossz és szomorú gondolatok, nagyon félek attól, hogy valami történik velük, betegek lesznek vagy Isten ne adja még rosszabb.Mostanában szinte állandóan ezen kattogok.Ma is egész nap sírtam ezek miatt.Sokáig nem volt túl jó a kapcsolatunk, így nagyjából 1-2 éve rendeződött.Azelőtt sem volt olyan vészesen rossz, de értitek...és emiatt is nagyon bűntudatom van, hogy jobban bánhattam volna velük, nem kellett volna olyan gyorsan felkapnom a vizet meg hasonlók.Ilyen fiatalkori hülyeségek tudjátok amikor az ember azt hiszi, hogy a szülei ellene vannak, pedíg nem is.És most, hogy nagyobb vagyok és megérett bennem a felismerés nagyon fáj a dolog :(Sok mindent el tudok rendezni magamban, de a bűntudat az olyan amit egyszerűen nem bírok elviselni.Beszéltem már egyik barátnőmmel erről hátha segít kicsit kibeszélni magamból, de nem igazán, meg olyan nagyon ő sem tudott tanácsot adni sajnos :(.Szerintetek hogyan tudnék ezzekkel a rossz érzésekkel megbírkózni?Pszichiáternél is voltam, de számomra kényelmetlen volt olyannal beszélgetni ilyesmikről aki ismeretlen.Tudom ez a munkája meg minden, de valahogy akkor is kellemetlen volt.Ha valaki volt hasonló cipőben esetleg és megosztaná a saját gondolatait azt megköszönném.Ha nem akarod itt nyilvánosan üzit is küldhetsz akár.

2023. jan. 6. 02:09
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Keress fel egy pszichologust szerintem.
2023. jan. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Darius- ***** válasza:
81%

Hagyd a buntudatot, mert értelmetlen dolog.

Mutasd feléjuk, hogy megvaltoztal, adj szeretetet és nagy eséllyel visszakapod toluk. Szoval ne ragadj le a multban, koncentralj a jovore és tedd jova a hibakat.

2023. jan. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a szüleidnek mondd el. Úgyis meg fognak bocsátani és szerintem csak így tudod letenni ezt a terhet, ha nekik mondod el, hogy sajnálod, hogy milyen voltál velük. Lehet, hogy nehéz lesz ezt elmondanod nekik, de szerintem ez az egyetlen út. Hiszen azt szeretnéd, ha ők tudnák, hogy nem akartad őket bántani, nem?
2023. jan. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A szorongást pszichológussal kell kezelni. Első körben nem pszichiáterrel, csak ha ez olyan mértéket ölt, hogy ellehetetleníti az életvitelt. Attól, hogy a szüleid pár évvel, de csak pár évvel idősebbek a korosztályod átlagos szülőkoránál, még nem idősek. Az időskor határa kitolódott, ők életük teljében vannak. Nem ez a félelmed valódi tárgya, hanem valamiért szorongsz, és pont ebben találtál kivezetést. Teljesen biztos, hogy nem viselkedtél úgy velük, ami bűntudatra ad okot, minden fiatal veszekszik a családjával, mert nézetkülönbségeik vannak, ez normális.

Keress egy szimpatikus pszichológust; akivel beszéltél, az nem volt az. Szimpatikus előtt meg tudsz nyílni, az a dolga, hogy ezt elősegítse, és az a fizetett foglalkozása, hogy lelki gondokkal küzdő embereknek segítsen. De a bizalom kialakulásához idő kell. Ne akard egyedül megoldani, nem véletlen, hogy eddig se ment.

2023. jan. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fókuszálj a jővőre. A múltat nem lehet megváltoztatni, de mostantól lehetsz minden nap Te a legaranyosabb gyerek.
2023. jan. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!