Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmebeteg, agresszív anyára,...

Elmebeteg, agresszív anyára, tényleg nincs megoldás?

Figyelt kérdés

35 éves elmúltam. Anyám mindig is egy túlféltő típus volt. Kamaszként bezárt a lakásba, nem mehettem sehova iskolán kívül, nehogy baj érjen. Lényegtelen, ez már elmúlt.


Szüleimnek 2 lakása van, az egyikben én lakom, a másikban egy azon városban meg ők. Mert állítólag a másikat nekem vették. Ennek már több mint 10 éve. Mégsem vagyok szerencsés, mert ez a lakás inkább átok.

2014-ben megismerkedtem egy nővel, akivel 1 év után összeköltöztünk. Igen, az én lakásomba, mivel azt állítólag nekem vették.

Csak hogy anyám az első perctől kezdve mindent elkövetett, hogy szétszedjen minket.

Odajárkált mocskolódni, mikor nem voltam otthon, mindennek elmondott a párom előtt stb.

De régebben is minden nőt el akart marni mellőlem. Talán féltékeny volt, hogy nem az övé lesz akkor csak, az ő drága kicsi fiacskája.

A párom, meg kiállt mellettem, s megmondta anyámnak a magáét, teljesen jogosan. Ekkor anyám közölte vele, hogy ebből a lakásból takaródjon el, mert ez az ő lakása.

Én már előtte is tudtam, hogy nem ez a nő aki kellene nekem, mert bizony voltak személyiségbeli hiányosságai. Csak hogy ne vágja a fejemhez, hogy anyuci kicsi fia vagyok, mentem vele, egy albérletbe.

Persze rossz volt, hogy egy olyan nővel kellett együtt élni, akiről tudtam, hogy nem ő kell nekem. De visszamenni anyám lakásába nem akartam, egyedül albérletet fizetni akkori buszvezetői fizetésből nem tudtam volna.

Lényegtelen. Lett egy közös gyerek, házasságot kötöttünk emiatt. Tudtam, hogy nincs más választásom, vagy ez a nő, vagy a dilinyós anyám. Mivel anyámból elegem volt, így a kissebbik rosszat választottam.

Így szépen belehajszolt anyám, egy sz@r házasságba.


Néhány éve 2017-ben a feleségem unszolására kibékültünk anyámmal, mondván, hogy majd az unoka miatt biztos megváltozik. Így jártak hozzánk az albérletbe az unokát, meg minket látogatni. Úgy tűnt tényleg megváltozott, normálisan viselkedett.

Mondták, hogy költözzünk vissza abba a lakásba, amit nekem vettek. Tényleg ezt láttuk a legjobb döntésnek, mert akkor nem kellene albérletre egy csomó pénzt kiadni.

Ígérték, hogy nem fognak odajárni, csak ha hívjuk őket, és ezt be is tartották. Normálisak voltak velem is, a feleségemmel is, az unokával is. De attól függetlenül a házasságunk sz@r volt, a kezdetektől fogva. Így hát beadtuk a válópert, a feleségem a kisgyerekkel pedig elköltözött, én meg itt maradtam ebben az elátkozott lakásban. Ez volt tavaly.

Na innentől kezdve, az anyám olyan szinten szállt rám, hogy már nem bírom.

Nyakamra járkál, van kulcsa és úgy járkál ide a lakásba, mintha ő itt lakna. Kutat a cuccaim között, pakolászik, főleg mikor nem vagyok itthon, számonkéreget. Idehurcolászta a reggelit minden nap, tojásrántottát, tejbegrízt. Meg van róla győződve, hogy neki gondoskodnia kell rólam. A reggeliket elvittem hozzá és ráöntöttem az ajtajára. Persze föl volt háborodva, de azt mondtam neki, ha holnap is idehozza, holnap is az ajtaján köt ki. Ha szépen rászólok, akkor semmibe vesz, ha eréjesebben szólok neki, akkor csak fenyegetően mutogat, vicsorog, hogy ne merészeljek vele így beszélni, mert ő fölnevelt. Ő maximális tiszteletet vár, a legkissebb ellentmondásra nekem jön, szájonvágogat stb. A fiamat ellenem neveli. A múltkor pl. valamire ellentmondtam neki, ő sodrófával jött nekem, a fiam előtt. A kisgyerek meg ezt látván, a sarokban remegett.

Kívántam már, hogy dögöljön meg végre az anyám, de sajnos még az a rohadt infarktus sem akarta elvinni. Én teljesen kikészültem ebbe Frontint szedek, magas vérnyomásom lett, 35 évesen olyan ősz vagyok, mint egy 50 éves. Valószinű engem előbb el fog vinni egy infarktus vagy egy agyvérzés, mint ezt a mocskot.

Egy túlféltő, túlgondoskodó, rosszindulatú, agresszív szülő. Egy buta, primitív, konyhai segédmunkás, akinek semmije nem lenne, nem 2 lakása, ha apám nem dolgozik. A munkahelyén semmibe veszik, és az ilyen csak a családján tudja kiélni a hatalomvágyát.


Apám, az meg egy nyamvadt papucs. Bármit megcsinál anyámnak, hogy ne b*sztassa. Olyan, mint egy nagy buta kutya. Anyám egyet füttyent, akkor ő képes nekem jönni. Többször volt már, hogy apámmal verekedtünk, anyám utasítására. Ő meg mozizott.


Attól félek, anyám addig szemétkedik, hogy egyszer bedurran az agyam, de akkor senki nem szedi ki a kezem közül élve ezt a mocskot.

Tudom, ezt mondták mások is, hogy az lenne a megoldás hogy elköltözni és minden kapcsolatot megszakítani a mérgező szülővel, csak hogy ezt nem olyan egyszerű megvalósítani. Esetleg ha lenne mellettem egy pár, mint 7 éve, akkor más lenne, de normális nőt így soha nem fogok találni. Tudom, hogy egy életképtelen vagyok. De hát milyen legyek? Anyám ilyennek nevelt, egy életképtelen, szerencsétlenségnek.



2021. dec. 23. 07:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Egy pszichológusnak legalább két évig adnál munkát.
2021. dec. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%

Bazdmeg végig se olvastam.... Csak addig h te egy olyan nőnek csináltál gyereket akit nem is szeretsz...


Tudod senki sem tökéletes,de legalább kiállt melletted. Ha a kecó nincs a neveden akkor jobb is volt költözni.


Anyáddal megkell szakítani a kapcsolatot te meg keress fel egy pszihológust. Úristen

2021. dec. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#2


Nem értem, ha végig sem olvastad, akkor mire válaszolsz?

2021. dec. 23. 07:51
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

Eléggé életképtelen vagy és erről nem anyád tehet... Te is tehetsz róla. Szépen el kell menni olyan helyre dolgozni ami jobban fizet, ha kell az ország másik részére és nem lesz gond...


Értelmes nő így veled szóba se állna, mert nekem az jön le h csak ugró deszkának kell valaki, mert te is ugyanolyan papucs vagy mint apád ..

2021. dec. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%
Mire valaszolnék szerinted? Komoly gondjaid vannak az tuti
2021. dec. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Lehet az lenne a megoldás egy pszichológus, de szerintem erre még az sem tudna megoldást.
2021. dec. 23. 07:55
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el problem solved...
2021. dec. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%

Ha valakinek, hát nekem nem kell bemutatni, milyen egy szörnyű anya. Viszont az a véleményem, hogy többet akarsz a nyakába varrni, mint amiért tényleg felelős.

Egyrész már akkor szembe kellett volna szállnod vele, amikor már volt munkahelyed. Ennek egyik fontos lépése lett volna, hogy elveszed anyádtól a kulcsot, vagy zárat cserélsz. Tehát ahhoz, hogy idáig fajult a történet, bizony te is kellettél. Anyád számára pedig tök alappá vált, hogy minden szinten beleugathat az életedbe. Az ő szemszögéből egy teljesen törvényszerű (nem elfogadható, nem helyes, nem támogatandó, csak a folyamatot értsd), reakció, hogy mint egy őrült, neked megy, ha ellenállásba ütközik. Mert nem ez volt addig a megszokott, mindig az ő akarata érvényesült. Ezt borítottad most fel a mini lázadásaiddal. Ehhez képest még mindig kulcsa van a lakásodhoz... Az ő oldaláról olyanhoz tudnám eht hasonlítani, mint wgy alkesz, vagy drogos helyzetét, aki minden nap hozgájut a vágyott cucchoz, mert megveszik neki. Aztán egy nap azt kapja az arcába, hogy bocs, ma nincs. Meg holnap sincs. Jön az elvonási tünet, a követelés, hogy ez neki jár, dühroham, meg minden járulékos finomság.


Írod, hogy apád egy papucs. Van egy rossz hírem: nem csak ő. Te is.

Ezt az egész házasságosdit, gyerekesdit albérletesdit megspórolhattad volna, ha már az elején a sarkadra állsz, tököt növesztesz, anyádtól elveszed a kulcsot, következetesen kizárod az életedből és most nem kéne a gyógyszeripart támogatnod. Mert ez az egész folyamat valójában nem anyád miatt van. Ezt csak rákened. Ez azért van, mert - bocs- egy gyáva puhapöcs voltál, aki nem mert ellentmondani az anyjának.


De még most sem késő. Csak már qrva nehéz lesz.

2021. dec. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
97%

Ilyenkor tudatosul egyre jobban bennem, hogy bazdki... Ha egy 35 éves faszinak nincs egy rendezett élete akkor az már kuka...


Csinálsz egy gyereket egy olyan nőnek akivel igazából semmi baj nem volt, mert megvédett téged, csórón is elfogadott... Neked volt vele bajod h gondolom kicsit butácska lehetett ... De ettől ő melletted állt....


Az ilyen ragasztott pöcsűektől mentsen meg a jóisten

2021. dec. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%
Anyád nem normális, de te sem vagy százas. Anyád tönkreteszi az életed és az a válaszod erre, hogy elveszel egy nőt, akit nem szeretsz és tönkreteszed az ő életét, hogy neked kicsit könnyebb legyen? Ezek után sajnáljalak anyád miatt? Buszvezetői fizetésből tudtál volna annyit spórolni 1-2 év alatt, hogy másokkal albérletbe menj. Lófãszt nem csináltál, csak sirattad az életed, becsaptál és felcsináltál egy nőt, hogy aztán el is hagyd és újra a szarban ragadj. Nem sajnállak. Edd meg, amit főztél.
2021. dec. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!