Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülõnek milyen joga van a...

A szülõnek milyen joga van a felnõtt gyereknek szemben?

Figyelt kérdés
2021. nov. 5. 12:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

8


Az ilyeneknek úgy a képükbe röhögnék.

Most akkor azért szültek ők gyereket, hogy legyen meg a saját csicskájuk, aki úgy táncol, ahogy fütyülnek?

A gyerek nem egy befektetés, hogy megcsinálod, enni adsz neki pár évig, s akkor be vagy biztosítva öreg korodban, s minden igényedet kiszolgálja.

2021. nov. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom a párhuzamosan futó kérdés alatti vitát elolvasásra, kedves kérdező


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__csaladfa..

2021. nov. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ott a no veszelyeztetett terhes = ápolás ra szorulo szulo
2021. nov. 5. 13:23
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Elvárásai lehetnek, joga nem sok van. Konkrétan egy: beperelheti a gyereket szulotartasert.


Mondjuk jo esetben nem méricskéli egyik fél se, hogy kinek mihez van joga meg mi a kötelessége, hanem támogatják, segitik és tisztelik egymast, tartják a kapcsolatot

2021. nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, mit jelent a jog kifejezés?
2021. nov. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
87%
az egvilagon semmi joga nincs a szulonek a felnott gyerekevel szemben. nem varhatja el hogy tamogassa anyagilag, nem varhatja el hogy kozel eljen, nem varhatja el hogy szaporodjon. meg a tisztetettudo magatartast se varhatja el.
2021. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
89%

Jogilag: ha a szülő önhibáján kívül rászorul, és nem vált érdemtelenné, akkor perelhet szülőtartásért (az érdemtelenséget a jog elég szűken értelmezi). Illetve nagyszülői láthatásért is perelhet, ami jellemzően havonta egy alkalom szokott lenni.

Erkölcsileg: ha egy szülő jó munkát végzett, akkor jellemzően jó lesz a viszony a felnőtt gyerekével, és fel sem merül az a kérdés, hogy kinek mihez van "joga". Ha pedig jó szülőnek mégis tróger lesz a gyereke, azon semmilyen törvény vagy elvárás nem változtat. Gyereket akkor érdemes vállalni, ha valaki vágyik rá, és lelkileg illetve anyagilag is van neki annyi, hogy szívesen továbbad belőle. Elvárások nélkül.

2021. nov. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Rég rossz, ha a szülő-gyerek kapcsolatban felmerül a jog kérdése.
2021. nov. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
17%

Semmi. Amióta külön élek legnagyobb károllyá tettem magam . Bolond rolex a kezemen, full versace szett, grey goose a kezemben, A6 a garázsban, nem bírtok velem

23F

Testépítő

2021. nov. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha normális a viszony gyerek és szülő közt, a kapcsolattartás (telefon) és látogatás (ha közel lakik 2-3 hetente, ha messze, akkor ünnepekkor vagy évente 2x legalább).

Gyerekcsinálást senki nem várhat el senkitől, se szülő, se rokon, se idegen.

De a lényeg hogy semmi nem kötelező, annyit tegyél amire neked igényed van, amit gondolsz hogy a szüleid érdemelnek (támogatás, látogatás gyakorisága)

2021. nov. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!