Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy tökéletes család?

Figyelt kérdés
A miénk minden, de abszolút nem az. Apám utálja anyámat, és mivel már 60 feletti, nincs kedve elválni sem. Anyám viszont egy full workaholic személyiség, rengeteget dolgozik, 55 éves fejjel egy újabb egyetemet is elvégzett, de mégse kap megbecsülést. Rengeteg itthon a konfliktus. Most, hogy külföldről hazaköltöztem, mert munkanélküli lettem, egész nap hallgathatom a folyamatos veszekedést. Bátyám már elköltözött, ő 28 éves, nekem itt még Pesten nincsen lakásom. Szörnyen érzem magam velük. Viszont ha meg nem vagyok itt, akkor meg az a baj, hogy miért nem segíetek ebben meg abban, miért vagyok megint külföldön blablabla. Nyilván ott próbálom kiélvezni az életet, és elfelejteni, hogy itthon mindig csak állandó veszekedés megy. Ezért is vagyok kiváncsi, másoknak hogyhogy olyan jó? Hogyhogy szeretik egymást? Apám az elmúlt 15 évben semmi jót nem mondott anyámra.

2021. júl. 1. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Tökéletes család nincs, de ennél jobbak azért akadnak.
2021. júl. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Én képtelen vagyok megérteni az ilyen embereket. A ti életetek ennyire hosszú? 500, 1000 évig éltek, hogy mindezt megengedhetitek magatoknak? Az én életem túl rövid ahhoz, hogy egy percig is olyan emberrel éljek, akit nem szeretek!
2021. júl. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Most azert keso lenne mar elvalniuk. Sajnos az a baj, hogy az en családomban tenyleg semmi nem mukodik. Karacsonkor is csak veszekedunk. Nem is nagyon vannak csaladtagok. Nagyszulok elhunytak, mint ahogy a nagynenik-nagybacsik is.
2021. júl. 1. 23:24
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Annyira jellemző, hogy az összes értelmes választ, amelyben egyértelműen igazam van, lepontozzák!

Most komolyan: ezzel azt akarjátok mondani, hogy ez a normális? Fostalicska kapcsolatban élni, egymást gyűlölni? Rákot kapni és abban meghalni? Mert ez oda vezet!

Oké, azt értem, hogy ti úgy érzitek, hogy ennyit érdemeltek, de attól még ez NEM normális!

Félelmetesen hülyék az emberek!

2021. júl. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Késő elválni???

tudod mikor késő? Amikor már a ló legel a sírodról! Akkor az!

Én 90 évesen is elválnék, de ez a különbség. Én jó életet érdemlek, mások meg nem!

És most lehet lepontozni...

és persze én leszek kitiltva, nem ezek

döbbenet...

2021. júl. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes ember sincs, egy családhoz meg kéne 3 tökéletes ember minimum.
2021. júl. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem sincs tökéletes család, de ahol egymás segítése megy valamilyen szinten-egészséges keretek között - s itt főleg érzelmekre gondolok nem anyagikara, az már egy jó alap.
2021. júl. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Rossz kapcsolatban soha sem késő válni. De ha anyádék nem akarnak, kérd meg őket, hogy idézzék fel minden nap, hogy anno miért is a másikat választották, mit szerettek benne? Mert az a valami most is ott van a másikban. Esetleg egy párterápiára rá tudod venni őket?
2021. júl. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem van. Pl. a miénk . Érzelmileg is és anyagilag is.

Szüleim 40 éve együtt vannak és még mindig szeretik egymást. Kedvesek egymással, szépen szólnak a másikhoz, de testbeszédből is egyértelmű, hogy harmónia van köztük. Anyagilag mindig rendben voltunk, bennünket támogattak (lakás, kocsi)Szóval a családunk kiegyensúlyozott és boldog.

2021. júl. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem tökéletes, de úgy érzem, a miénk is jó. A férjemmel nagyon szeretjük egymást és mindenek előtt a lányunkat. Mi is megadunk neki mindent, amit tudunk. Sajnos sok családban az anyagiak miatt nagy a frusztráció, erre rakódnak még a személyes problémák. Esetleg hármasban nem tudnátok leülni és beszélni erről? Nem támadóan természetesen.
2021. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!