Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy ne turkálj...

Mit csináljak, hogy ne turkáljon egyfolytában a cuccaim között?

Figyelt kérdés

Minden egyes nap gyomorgörccsel jövök haza, hogy anyám kutakodott a cuccaim között (pedig nincs semmi olyan dolog, amit normál esetben rejtegetnek az emberek).

Még alsóban (első 4 osztály) kb. 2 évet dolgoztam egy "rajzsorozatomon" (kitaláltam egy állatos játékot és annak a felületét rajzoltam le több lapra, nagyon aprólékosan: pl.: a pónikhoz kefét, ételeket, stb.) és egy nap gondolt egyet és bedobta a kályhába (fa tüzelésű) (mindet és a szemem láttára).

Azóta nem szeretem megmutatni neki a rajzaimat és, ha rajzolok mindig próbálja meglesni, hogy mit és amikor ezért letakarom elkezdi mondani, hogy milyen hálátlan vagyok meg, hogy amikor nem leszek ott úgyis megnézi majd. Olyanokat is mondott már, hogy ő az anyám és joga van megnézni a munkáimat.

A táskámba is szokott turkálni. Egyszer negyedikben kivette a cuccaimat és megnézte, hogy oldottam meg a házit, majd nem rakta vissza a nyelvtan füzetemet (ami nem lett volna baj, mert vissza raktam volna, csak ezt akkor csinálta, amikor én már aludtam) és fogalmam se volt, hogy hiányzik a füzetem és másnap amikor ellenőriztük a házit kaptam 1 fekete pontot (az volt az első és nagyon sokáig sírtam, mert rosszul éreztem magam miatta).


Mostanában egyre ingerültebb vagyok, ha azt látom, hogy a cuccaim felé nyúl és egyre kevesebbszer van türelmem nyugodtan szólni neki, hogy ne nyúljon hozzá, mert mindig azzal jön, hogy az anyám és joga van hozzá, mert még kiskorú vagyok (3 hónapon belül töltöm a 17-et).

Mindig, amikor megnézi a füzeteim vagy a rajzaim az a pillanat ugrik be, ahogy égnek a rajzaim amin annyit dolgoztam kiskoromban és sokszor úgy tépem ki a kezéből, hogy ne nézhesse meg (ilyenkor persze elkezd üvöltözni, hogy az ő az anyám és az ő házában élek és joga van hozzányúlni ahhoz ami itt van).


Régen (még mielőtt elváltak volna) apa táskába is mindig belenyúlt és, ha volt benne pénz azt kivette belőle és eltette valahova (több pénztárca el van dugva a lakásban gondolom az egyikbe) és ezt nem mondta el apának, aki azt a munkatársának adta volna valami szerszámért (de nem biztos, hogy szerszám volt csak az a biztos, hogy valamire kellett).

Emiatt attól is félek, hogy elteszi valahova azt a pénzt amit apától kaptam (és elvileg semmi köze nincs hozzá, legalábbis apa azt mondta, hogy anya ahhoz nem nyúlhatna) (gyűjtök valamire és azért nem lenne jó, ha elvenné)


Velem van a baj? Tényleg teljesen normális, hogy a cuccaim között kutakodik?

Ha meg jól gondolom, hogy nem normális, akkor szépen kérnék néhány tanácsot (az nem megoldás, hogy apához költözök, mert nem szeretném, azért félbehagyni a sulit és muszáj lenne, mert messze lakik)


Bocsánat, ha valamit érthetetlenül írtam, csak nagyon fáradt vagyok, ha valaki nem ért valamit nyugodtan kérdezzen!


16L



#rajz #idegesítő #nyugtalanság #jogos amit csinál?
2021. máj. 15. 15:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon nem normális! Penzt csak szamlara tegyél, es ne szólj róla! A rajzaiddal azt csinalnam mivel meggyozni nem fogod, hogy csaliba elol hagynek parat amit nem sajnalok. Azt nezegetheti, akar el is egetheti. A tobbit eldugnam. Sajnos észérv úgysem használ.
2021. máj. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
67%
Zár kell ide. Ha máshogy nem, a szekrényre lakatot. Abszolút nem normális dolog amit művel.
2021. máj. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Egérfogó az egyik fiókba.

viccen kívül :költözz apádhoz, nincs más opció

2021. máj. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%

1. lépés: Veszel egy dildót.

2. lépés: Olyan helyre teszed, ahol tudod hogy turkál.

3. lépés: Apádhoz költözöl, mert az ilyeneken még az ilyesfajta sokkterápia sem segít.


Nem hiába vált el apád.

Amúgy meg különben sincs joga az ilyesmikhez. Azért mert kipottyantott egy gyereket, még nem lesz a tulajdona. A pénz elvétele meg konkrétan lopás volt.

2021. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én elköltöznék a helyedben.


Éltem ilyen mérgező emberrel, mint anyád, ő is rendre üvöltözött, kutatott, kidobálta a cuccaimat, kedvenc felsőmet "véletlenül" összemosta mással, meg voltak még ilyen passzív-agresszív apróságai.


Nos, én elmenni sajnos nem tudtam - mivel apával meg vele éltem együtt, kisváros, koli nem volt -, viszont cserébe teljesen tönkrementem és évekig kellett utána pszichológushoz járnom.

2021. máj. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
7-es, nekem volt ilyen osztálytársam, aki hasonló szituációban volt, csak ott a nagyszülők voltak a gondviselők. Attól, hogy számodra hihetetlen, még nem életszerűtlen sajnos. És ő még fiatalabb is volt, csupán hetedikes.
2021. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!