Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám kezd teljesen megőrül...

Az anyám kezd teljesen megőrülni mit tegyek? 20/F

Figyelt kérdés
Agyi betegsége van teljesen bolond sajnos ezt kell mondanom. Nem bírunk vele, beteg apukamnak aztmondja bárcsak meghalna , teljesen megaláz engem is. Rendőrségi ügye is volt ebből kifolyólag és annyit se kapott hogy pszichiátriai intézetbe tették volna. Semmit. Muszáj innen elköltöznöm most érettsigizek de egyszerűen képtelen vagyok otthagyni apát, ő nem akar jönni csak tűri hogy anyám alázza mert beteg és nem hergelheti magát. Mit csináljak kérlek segítsen valaki. Muszáj vagyok kiirni magamból
2021. máj. 12. 21:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Miért volt rendőrségi ügye?

Beteg apukád mennyire szorul ápolásra? Ha viszonylag nagyon, akkor elsősorban ki ápolja? Gondolom anyukád egyedül, esetleg még dolgozik is mellette, a háztartást is ellátja. Mennyit segítesz neki te vagy bárki más?

Nem lehetséges, hogy egész egyszerűen csak túl sok lelki/fizikai teher került rá, amit nem képes már feldolgozni? Netán pluszban még hozzátesz egy-két lapáttal a minden bizonnyal éppen aktuális klimax is.

Nyilván a legegyszerűbb bolondnak kikiáltani valakit, e közben a részletek valahogy elsikkadnak az ilyen sztoriknál. Szívesen meghallgatnám anyukádat is a helyzetről.

2021. máj. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Örökletes betegsége van. Az egész családfàja ilyen. Nem szorul apum ellátásra , semmit se segít neki. Nyilván én igen segítek. De nem az itt a gond hogy túl lenne hajszolva
2021. máj. 12. 23:37
 13/20 anonim ***** válasza:
38%
Ha örökletes a probléma, akkor azért úgy ítéld el, hogy te is örökölhetted tőle, és pont ilyen leszel. Lehet, hogy éppen ez zavar? Próbálj úgy bánni vele, ahogyan te szeretnéd, hogy bánjanak veled, ha ilyenné válnál...
2021. máj. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát, te felajánlottad apukádnak, hogy együtt menjetek, de ő nem akarja. Felnőtt ember, saját döntéssel, tudom nehéz, de ezt el kell fogadni. Attól te elmehetsz, ez az élet rendje.
2021. máj. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
52%

Lehet én vagyok buta de nem értem. Pontosan mi anyád baja? Apukádat akkor ő gondozza vagy nem? Ugye nem?


Szerintem menj onnan amilyen hamar tudsz. Anyádat be kellene tenni valami pszichiátriára, hogy kigyógyítsák.

Apád nem tudom miért nem akar veled menni, azt kellene.

2021. máj. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
88%
Olvasd el III. György angol király történetét, ő is megőrült egy idő után. Élete utolsó 10 évében már nem is tudta irányítani az országot, helyette a fia vette át az ügyek intézését, mert nem az hogy túl öreg vagy beteg lett volna hozzá, hanem egyszerűen agyilag szó szerint megőrült. Elég kemény.
2021. máj. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kerdezo!

Eleg nehez batyut kaptal az elettol. Ha jol sejtem a leirtak alapjan talan skizofren vagy bipolaris lehet Anyukad.

Tenyleg ra kell hivni a mentot, mondd el ami tortenik: orjong,beszamithatatlan, teveszmei vannak, ijeszto amit csinal, gyogyszeret nem szedi,segitsegre van szukseged.

Ez minimum 2 het pszichiatria, h beallitsak a gyogyszeret. Meg kellene beszelned a kezeloorvosaval h injekcioban kaphasson antipszichotikumot, ha arra van szuksege, mert azzal nem tudja eljatszani h nem veszi be,hanem kb egy honap 1 szuri es az egy honapig kitarta kovetkezoig.

Apukaddal ez ido alatt meg kellene beszelni,hogy neki is erdeke hogy valtozzanak a dolgok, hiszen az o egeszsege is rossz es ezzel csak romlik,te ertheto modon tehetetlen vagy ebben viszont nagyon aggodsz erte es nem akarsz Apa nelkul maradni.

Nagyon nehez erzesek ezek, sajnalom, nem csoda ha ki vagy boeulva ha mindemellett meg teljesitmenyhelyzetben is vagy az erettsegi miatt.


Esetleg azt lehetne ha van egy igazi jobaratod vagy egy megbizhato rokonod , egy par hetre atkoltozhetsz hozzajuk.

Az h erzelmileg eltavolitsd magad az otthoni esemenyektol,remesen nehez lesz ugy is, de legalabb kapsz egy kis levegot.


Kitartast es irj majd hogy hogy alakul!

2021. máj. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
43%
A fiam is 20 évesen érettségizett, mert szalajtott és még egy évet ráhúzott az óvodára, mert nem volt iskola érett ( valóban úgy volt, nem csak az óvónők szerint ). Most fog mesterdiplomázni molekuláris biológiából.
2021. máj. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
50%
Már írtam, egyszerre kell hívni a mentőt és rendőrt és akkor pszichiátriára viszik. Kiengedik egy idő után, de innentől ott lesz róla a papír ami egy bírósági tárgyaláson jól fog még jönni ( tapasztalatból írom, apám egy skizofrén, alhokolista, pszichopata és csak ez vált be).
2021. máj. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, szerintem is próbálj meg elköltözni, mert ezzel nemcsak magadnak teszel jót, de hosszabb távon a papádnak is. Nyilván, ha most találsz másik lakást, akkor is vissza fogsz menni, segíteni a papádnak, nem fogod egyik napról a másikra magára hagyni. Viszont lehet, hogy egy idő múlva, pár hónap vagy év múlva ő is úgy dönt, hogy nem bírja tovább, és akkor lesz hová mennie, mert neked van egy saját kuckód, és nem fogsz addigra te is annyira kikészülni, hogy ne tudj segíteni. Az én egyik barátnőm helyzete is hasonló, nagyon idősek a szülők, mindkettő szinte beszámíthatatlan, felügyeletet nem kaphat, hiába kér, mert nem egyeznek bele, otthonba sem mennek, mert nem akarnak, pontosan nem emlékszem már, hogy milyen lépéseket tett, de ha akarod megkérdezem és elmondom üzenetben. A barátnőm külön lakik, rendszeresen látogatja őket, amit tud segít, megtesz, de nem mehet rá az ő élete is.
2021. máj. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!