Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám folyamato...

Mit tegyek, ha anyám folyamatosan egyre jobban kisebb lesz a szememben, mert hagyja, hogy kihasználják és megalázzák?

Figyelt kérdés

A munkahelyén is folyamatosan szekálják, mert hagyja magát és könnyű préda mindenki számára. De a legjobban a testvére alázza folyamatosan. Anyám apja 29 évvel ezelőtt meghalt anyám születésnapján. Az anyám egyik barátnője egy régebbi képpel kívánt neki boldog szülinapot Fb-on, erre ilyet ír anyám testvére a kép ala: "Ma van a születésnapod, apád meg ott b.szik a temetőbe, remélem örülsz." (mintha anyám, tehetne arról, hogy meghalt)

Erre most karácsony alkalmából anyám felhívta, pedig mondtuk neki, hogy ne hívja, de ő úgy van, hogy inkább megalázza magát a karácsony szent ünnepén, és felhívta. Fel is vette hosszú csengés után, majd beleszól a telefonba, anyám mondta, hogy kellemes karácsonyi ünnepeket kíván, stb. erre elkezd olyanokat mondani, hogy: "Neked is kellemes ünnepeket te b...s b.....s k.....a, fel foglak jelenteni a gyámügyön, elperlem tőled a gyerekeket és akkor majd én fogom őket nevelni, és nem lesznek ilyen urig.....k, öld meg magad". Na én itt álltam fel, és nyomtam ki a telefont. Ha én nem teszem le, anyám meg most is ott ülne és hallgatná. Nem szólt neki vissza, mert nem mer. Sose mer senkinek visszaszólni.


2020. dec. 24. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

És te ahelyett hogy mellette állnál és erősítenéd lelkileg, inkább elfordulsz és egyre jobban lenézed... Te sem vagy jobb a testvérénél, sajnálom édesanyádat hogy ilyen mérgező családja van.

Nem vagyunk egyformák, valaki erősebb lelkileg, és van aki gyengébb. A családnak az a dolga hogy egy összetartó szövetségként működjön, és felkarolják, támogassák, megvédjék a gyengébbeket, hiszen elvileg szeretik egymást vagy mi...

Ha édesanyám ilyen gyenge lenne lelkileg, én sajnálnám és kérdés nélkül kiállnék mellette, mindenkit elküldenék a tudodhová, aki bántani meri, nem állnék be én is a sorba alázni. Elképesztő.

2020. dec. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

hány éves volt anyud, amikor meghalt az édesapja?

feldolgozta a halálát? tragikus körülmények között ment el? okolja magát vajon emiatt?

2020. dec. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Apadnak el lopták a kezét, hogy nem verte szájon a sógorát?
2020. dec. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
És miért nyomtad ki? NEKED kellett volna elvenni a telefont, majd ugyanilyen szépeket vissza kívánni. Akkor egy idő után talán magához térne anyád is. Sőt, én még ma este felhívnám megint, és jól elküldeném a k+rva anyjába csak azért is.
2020. dec. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3/ nyilván kettn élnwk , ehhez em kell sok ész, hogy belásd.
2020. dec. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
Most nem azért #1, de mit ér, ha pátyolgatja az egész család a kis lelkét,mert nem bírja megvedeni magát?
2020. dec. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
6, mi az hogy mit ér? Te most a család értelmét kérdőjelezed meg?
2020. dec. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben átvettem volna a telefont és úgy elküldüm a "rokont" hogy köpni nyelni nem tud. Ez bizony rólad is szól, miért nem tetted meg. Egyszerűen ez a természetes ilyenkor.
2020. dec. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!