Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan birkózzak meg azzal,...

Hogyan birkózzak meg azzal, hogy a szüleim nem szeretnek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, úgy érzem a szüleimnek teher vagyok. Kései gyerek vagyok, a bátyám 15 évvel idősebb mint én. (Ugyanattól a szülőpárostól)

Nemrég kezdtem az egyetemet Pesten, a szüleim Pécsett élnek. A szüleim már nem élnek együtt 1 éve, de így, hogy külön vannak sem érdeklem őket. Ha hívom őket letesznek vagy érzékeltetik, hogy épp zavarom őket. Nem látogatnak meg.

A bátyám már sokkal idősebb, őt megint nem érdeklem.

Vannak barátaim de úgy érzem semmi nem pótolja a szüleim hiányát.

Sokszor sírok.

Igyekszem jó gyerekük lenni, jól megy az egyetem, megoldok magamnak majdnem mindent, egy garzonlakásban élek egyedül, takarékoskodom mégis rosszul érzem magam, mert a szüleim pont olyanok velem, mint amilyen egy szerelmi kapcsolatban az egyik fél aki látványosan ráunt a másikra.

Mit tegyek?


2020. dec. 14. 14:38
 1/10 Metionin ***** válasza:
93%

Tudatosítsd magadban, hogy a vérrokonság nem jár automatikus szeretettel, maradj tőlük távol és foglalkozz azokkal akik szeretnek.

Valószínűleg te csak becsúsztál, ezt érzékeltetik veled.

2020. dec. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

A szülők szeretetét semmi nem pótolja. Pont.


"jól megy az egyetem, megoldok magamnak majdnem mindent, egy garzonlakásban élek egyedül" ez eddig tök jó, már csak a következőket kellene megtenned a belső egyensúlyod elérése érdekében:

-előre nézés, reális célok kiűzése,

-megküzdés megtanulása,

-támogató baráti hátország kiépítése a viszonosság elve alapján,

-partnerkapcsolatra alkalmassá válás,

-(valamint szakember felkeresése, ha depressziós lennél esteleg a szüleid viselkedése miatt)


Nyugi, fog ez menni! Bízom benned.

2020. dec. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Keress partnert magadnak, akinek jó családja van, és csatlakozz be hozzájuk. Ha megtaláltad azt, aki mellett békességet lelsz, ne csak együtt élj vele, hanem vedd feleségül. Azzal fejezed ki az igazi megbecsülést iránta.
2020. dec. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem becsúsztam, azt tudom, hogy anyám szerette volna velem megmenteni a házasságukat (véletlen kicsúszott a száján valami ilyesmi pár éve)

De így szülők nélkül úgy érzem, hogy nem tartozom sehova.

2020. dec. 14. 14:54
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Építs magadnak funkcionáló saját családot, az egyetemen kezdj erre alkalmas lányt keresni.
2020. dec. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Találtam magamnak partnert, akivel jó a kapcsolatunk, de mindig amikor átmegyek hozzájuk csak egyre jobban fáj a szívem. Szeret a családja, de azért érzem, hogy csak azért szeretnek, mert a gyerekük boldog velem. Ezzel nincs is baj, csak lelkileg nagyon megterhelő boldog anya-gyerek kapcsolatokat látni. Szégyenlem beismerni de sokszor féltékeny vagyok..
2020. dec. 14. 14:57
 7/10 Metionin ***** válasza:
73%

4. Na akkor ez az ok, amiért készültél.

Figyelj, a szülő bármilyen durván is hangzik, egy ideiglenes dolog az életben, az ember leválik róluk,aztán meghalnak. Túl kell lépni rajtuk. Akivel nem törődik a szülője, annak hamarabb kell túllépni rajtuk.

2020. dec. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos jól írta az egyik előttem szóló, hogy a vérrokonság egy adott dolog, amit nem lehet megválasztani, így tényleg nem jár automatikus szeretettel.

Ha valóban megpróbáltál mindent, hogy jobban szeressenek szüleid, és te is mindent megtettél, hogy szeresd őket, de mégsem viszonozzák, akkor sajnálatos, de ebben az esetben jobb, ha nem erőlteted tovább, ami nem megy.

Ebben tényleg az tud segíteni, hogy a párod, a családja, és a barátaid szeretnek, velük kell tovább tervezni a jövődet.

2020. dec. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha féltékenységet érzel a párod meg a szülei társaságában, akkor ne erőltesd, ez el fog romolni, mert jobb nem lesz szerintem. Szakemberhez kéne járnod, dolgozni ezen, hogy rossz érzés neked, ami másoknál jó. Mert így nem vagy partiképes.
2020. dec. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Na ott b...ta el anyukád, egy gyerekkel sosem fog tudni egy nő sem megmenteni egy házasságot, csak sajnos sokan azt hiszik. Amúgy egyet értek a többiekkel, egy barát fontosabb mert Te választod, a rokon meg örökölt nyűg. Mármint az ilyen esetekben, vagy ha valamelyik testvért, szülőt istápolni kell mert nem tud megállni a lábán. Én is nagyjából így voltam, bár nekem anyám meg az egyik bátyám korán meghaltak amikor 16 voltam. Utána elvoltunk de Apám nem igazán segített, a másik bátyám is elvolt a saját családjával. A feleségem családjához "csatlakoztam" és velük sokkal jobban szeretek lenni. Ennyi, tégy te is így, bár ez nem tudatos volt a részemről.
2020. dec. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!