Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez korrekt ajánlat?

Szerintetek ez korrekt ajánlat?

Figyelt kérdés
A szülők adnak a gyereknek (18 éves) egy kocsit, amelynek fizetik a teljes fenntartását, de csak egyetem végéig használhatja, mivel utána oda kell adnia a kocsit az akkor 17 éves húgának.
2020. nov. 25. 15:32
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
29-es: Bocsánat, elírtam. Azt akartam írni, hogy nem használ.
2020. nov. 25. 17:32
 32/42 anonim ***** válasza:
87%
Hát az szerintem is gusztustalan, hogy míg az egyik gyerek csak feltételekkel kaphat meghatározott időre, a másik kvázi alanyi jogon, örökre...
2020. nov. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
50%

Végig olvastam a válaszokat és némelyik megdöbbentő. Én örülnék akkor is ha csak egy ócska tragacsot kapnék a szüleimtől, hogy legalább ne gyalog/tömegközlekedéssel kelljen járnom, nem hogy rendes autó teljes fenntartással, meg lakás meg ahogy olvasom még ruházat, kaja stb.

Konkrétan teljes ellátás és még mellé jönne az autó! Nekem a pofám leszakadna, ha ezek után még én vitáznék vagy balhéznék, hogy kinél mennyi ideig, meg hogyan legyen az autó. Örülnék, hogy használhatom, amíg tehetem és ennyi. Egy szavam se lenne.

2020. nov. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
35%
A húg így 22,5 éves koráig nem használhatja az autót, addig lehet, hogy kijárja az egyetemet. A báty a teljes egyetemi évei alatt használhatja. Kicsit aszimmetrikus.
2020. nov. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
91%
Ez fura mindenhogy. Ha a lany sokara kapja meg akkor a fiunak kedvezobb a dolog. Azt nem tudom orokbe adnátok a lanynak mert akkor viszont a fiúval szembe nem korrekt. Vegyetek egy kocsit magatoknak aztan használhatja nindenki akinek aktuálisan kell. A diakmelora meg ne apellálj ez egyetem, nekem sokszor sz.rni sem volt időm ( max nyaron bar akkor meg gyakorlat meg szakdolgozoi munka volt) . Ez nagyon szak es egyenfuggo hogy tud e dolgozni.
2020. nov. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
32%
Adjátok oda a fiúnak az autót, és beszéljétek meg vele, hogy saját magának tartsa fenn. Azért egyetem mellett is tud hétvégente annyit összekaparni, ami elég a benzinre. Egyéb nagyobb kiadásokat esetleg átvállaltok,de csak ami tényleg szükséges. És azt a pénzt, amit erre költöttetek volna,az autó fenntartására, összegyűjtitek egy másik autóra a lánynak.
2020. nov. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
88%
És ennek így mi értelme van?
2020. nov. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
0%
Vagy mi lenne, ha onnantól, hogy a lánynak is megvan a jogsija, közös autó lenne, amit ketten tartanak fenn maguknak? Tanuljanak meg elszámolni egymás közt a benzinnel, szervizköltséggel stb.
2020. nov. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
0%
Ha annyira korrekt akarsz lenni akkor keressék meg a kocsira valót. Ha mindent a fenekük alá raksz akkor nem fogják értékelni. A lányod helyében meg kb 10 éves autó csak azért se kéne hanem nekem is egy fiatalabb ahogy tesó kapta...
2020. nov. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
75%
Na azért bebszna, ha még a csaj kezdene el hisztériázni, hogy mi az, hogy öreg autót kap, miközben ő örökbe kapja, nem előre meghatározott időtartamra.
2020. nov. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!