Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ilyen helyzetben?...

Mit tegyek ilyen helyzetben? Lelkileg ki vagyok.

Figyelt kérdés

Anyukám már 38 éve házas apámmal, de apám többször is hűtlenkedett, ráadásul néhány éve elkezdett eléggé inni is. Néhány hónapja anyám felvette a kapcsolatot az előző férjével: facebookon beszélgettek, kétszer találkoztak is, de semmi több nem történt. Amikor ezt apám megtudta teljesen kikelt magából, halálosan megfenyegette anyámat, többször kiabált. Pénteken mikor hazajöttem munkából hisztizésell fogadott (nem ez az első eset). Tegnap is hisztizett, mire én beavatkoztam (nem bírtam tétlenül viselni, amit anyámmal tesz). Anyukám most el akar menni albérletbe (össze is pakolt, meg minden).

Én ezt az egészet már nem bírom. Az utóbbi hat évet is alapvetően lelkileg lehangolt állapotban töltöttem: nagyon ritkán mozdulok ki, nem takarítok, nem nézek filmeket. Nagyon megviselt az érettségire készűlődés és a szakmai képzés (a sok tanulás leterhelt + az apám sokszor piszkált). Úgy érzem nincs értelme élnem vagy bármit is csinálni.



2020. nov. 22. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Szia. Eltudsz költözni otthonról?

Anyud jól teszi hogy elköltözik albérletbe, így talán nem esik bántódása.

De ha éppen nem tudsz elköltözni akkor bármelyik szülődnél lakhatsz amíg nem tudsz. A szétválásuk után szerintem már nyugisabb lesz minden.

Mégegy valami: az ő párkapcsolatuk az ő terhük, nem a tiéd. Ha valami életveszélyes történne akkor hívd a rendőrséget. Tényleg!

2020. nov. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
-Az álmaidat meg ne add fel emiatt. A tanulmányaid folytatása és befejezése fontos.
2020. nov. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy érzem nincs értelme élnem vagy bármit is csinálni."


Fura, pedig most állsz abban a kapuban, ahonnan kiindulva magad mögött tudod hagyni azt, ami most fogva tart. Tanulj, menj el dolgozni, kezdj saját életet, amint tudsz! Nyilván édesanyád is ebben gondolkodik. (A piás apád meg vagy meggyógyul, vagy utcára kerül. Az utóbbi a gyakoribb.)

2020. nov. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia. Én is tudnák mesélni.

Bocs hogy megkérdem, de se korod, se nemed nem írtad.

Bár az érettsegi miatt gondolom 18- 19 körül vagy.


Van testvéred?

Ha apád piszkalt, szerintem akkor menj anyukaddal albiba.


Jó tanácsokat nem biztos, hogy tudok adni, de meghallgatlak szívesen.

Hasonlókon mentem keresztül, viszont most megint rossz a helyzetem.

...de van ami értelmet ad az életemnek.

2020. nov. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy 24 éves fiú vagyok. Eljárok dolgozni, de házat nem tudok még venni. A legfontosabb személy, akiért még érdemes folytatnom, az az unokatestvérem (nővérem lánya). Nővérem mellett van még egy bátyám. Beszélgetek velük, de amikor egyedül vagyok elég rosszul érzem magam.
2020. nov. 22. 15:49
 6/10 anonim ***** válasza:
13%
Szóval anyád ribizli, de apád hisztizik? Ha a te nőd keffentene félre akkor te mit csinálnál? Csak nem hisztizné? Húzzon el anyád a kanhoz, probléma megoldva.
2020. nov. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

#6

Azért mert beszélget az exével még nem az.

Gondolom oka van,ennek az egésznek.

2020. nov. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, ha a férfi beszélgetne az exével egyből elhordanátok mindenféle szemétnek nem igaz?
2020. nov. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy mindez az otthoni feszültség felzaklat, így tényleg nehéz lehet bármi másra figyelni.

Bennem az a kérdés merült fel, hogy ha anyukád albérletbe megy, te nem tudsz vele menni?

Régen én is anyámmal együtt költöztem albérletbe az alkoholista apám elől. Majdnem pont annyi idős voltam, mint te. Akkor még egyetemre jártam, mellette dolgoztam is.


A testvéreiddel amikor beszélgetsz, mennyire tudod megbeszélni a családi konfliktusokat? Ők nem tudnak lelki támaszt és egyéb segítséget adni?


(Egyébként a nővéred lánya nem unokatestvéred, hanem unokahúgod. Az unokatestvér a nagynénid vagy nagybácsid gyereke.)

2020. nov. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Laylah ***** válasza:
8.: itt a férfi nem az exével trécselt, hanem más nőkkel b@szélgetett. If you know what I mean.
2020. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!