Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy anyám...

Miért van az, hogy anyám beképzel magának dolgokat, hogy így meg úgy vagyok rá mérges stb stb? Ami persze nem igaz.

Figyelt kérdés

megyünk valahová a belvárosban, én meg látom, hogy anyámnak nagyon nyomott az arca, minden baja van. megkérdezem anya mia a baj. Erre mondja, hogy hát csak olyan mérges vagy rám.

Az ég világon semmi bajom nincs vele. akkor leszek ideges amikor ezeket elkezdi!!

Össze vissza teljesen random időpontokban, napokban csinálja.


Lemegyek a lépcsőn? az sem jó. kérdez valamit, hogy ezt hogyan kell stb stb, lemegyek, kérdezem, hogy mit, erre mondja, hogy áá semmi hagyjuk.

Kérdezem, hogy mi a baj, és mondja, hogy hát olyan mérgesen és durván jöttél le a lépcsőn. Ugyanúgy jöttem le ahogy mindig szoktam.


Folyamatosan ezt csinálja. ahogy mozgok, ahogy nézek ahogy válaszolok!

NEkem is rossz, mert már nem merek megszólalni, nehogy valami beképzelt problémája legyen megint.


Nem értem! Bármit csinálok azt ő bántásnak veszi és megsértődik!

Ma is a szódásfurgóntól csak felemeltem a táskát a szódáspalackokkal és bevittem, hogy a többiért kijöjjek.

Mire visszaérek anyám megint megsértődött. Mit mond? Hát azért, mert "megint" olyan sértődötten mentél be.


És még ő mondja, hogy Ő érzi magát rosszul, mert folyton mérges vagyok rá.


2020. aug. 20. 11:41
 1/10 A kérdező kommentje:

De értitek? van, hogy végre elfelejtem, hogy feszengek anyám előtt, hogy nehogy természetesen nézzek, teljesen kimegy a fejemből végre normális vagyok erre elkezdi, hogy olyan durván beszélsz velem.

Minden egyes ismerősömnek megfelelő ahogy beszélek, de anyámnak nem. Ettől amit anyám csinál úgy megingott az önbizalmam, hogy kész szinte tönkretette az életemet. FOlyamatosan azon stresszelek, hogy nehogy rosszul nézzek, vagy nehogy rossz hanggal mondjak valamit... feleslegesen ugye, de bennem van az érzés.


Múltkor is mentünk a villamoson anyámmal. Nem hallotta, hogy mit mondok, vagy 3x visszakérdezett, hogy mi, végül picit hangosan mondtam, hogy hallja.

Erre pár perc múlva megszólal: nem is tudom milyen lehetsz azokkal akiket nem szeretsz. Hogy mi? nem értem. Hát csak, hogy így beszélsz velem.

Megőrülök! Szét szakad a szívem, mert anyám így viselkedik. Minden barátom, tenárom ismerősöm normális, ha nem ért valamit hangosabban érthetőbben mondom és felfogják. Még hogy megsértődjenek rá.

2020. aug. 20. 11:46
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért csinálja ezt?
2020. aug. 20. 11:46
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Paranoiás. Üldözési mánia a neve. Idegbaj.
2020. aug. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nagy áldozatnak érzi magát. Akit a gyereke se szeret és nem tudja de nem is akarja felfogni hogy ez nem így van. Az én anyám is ilyen.
2020. aug. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáterhez kéne vinni, mert ez magától csak súlyosbodni fog. Más dolgokat is be fog képzelni magának, hogy lopsz tőle, meg bántani akarod, meg ilyenek. Hogyha 60-on felüli, akkor ez kezdődő demencia (ha régen nem volt ilyen). Ha fiatalabb, akkor csak sima idegbetegség.
2020. aug. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kivetíti a saját haragját. Valójában ő van megsértődve, de ezt nem vallja be magának.
2020. aug. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed, költözz el, mert szívbeteg leszel ettől a stressztől, hogy egy pillantara sem lehet nyugtod.
2020. aug. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Velem apám csinálja kb ugyanezt, csak ő még ordít is, kitartás kérdező.
2020. aug. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Emlékszel mostanában olyan dologra, amivel megsérthetted őt? Vagy ha nem közvetlenül, de közvetetten?
2020. aug. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9. Nem. vagyis nem történt ilyen. 2-3 éve ilyen egyébként, most kezd tele lenni a pohár.
2020. aug. 21. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!