Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik elváltak, apuka a vírus...

Akik elváltak, apuka a vírus ellenére elviszi a gyereket? Mert nálunk a vírusra hivatkozva nem akarja apuka elvinni a gyereket.

Figyelt kérdés
2020. máj. 7. 18:09
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
4%
Kedves utolsó ezen napokig vitázhatnánk, én se értek mindennel egyet, de most ha a láthatás témáról vitázunk, szerintem meg lehet érteni, hogy az nem a létszükséglet kategória. Pláne ha valamelyik oldalról beteg is van a képben. Aztán lehet itt vitázni az apa gyerek kapcsolatokról, de azért fel kell fogni, hogy ez nem egy klasszikus családmodell és soha nem is lesz az, itt van 2 család között egy kapocs, az apa-gyerek, de a többi résztvevő többnyire idegenek egymásnak. Legtöbb esetben aki ilyenkor nem engedi a találkozót sokszor nem is a gyereket félti az apától na meg az apa se saját magát, hanem lehet beteges fél bármelyik családban és hordozó is, mert mondjuk nyilván anyuka se fogja apuka feleségét vagy a családját végigkérdezni, hogy kikkel találkoztak meg merre jártak az elmúlt 2 hétben
2020. máj. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
7%
Nem halsz bele hogy pár hónapig nem viszi el.
2020. máj. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem abba akar belehalni, hogy az exe nem rá hallgat hanem az új nőre😃
2020. máj. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
40%
Hát akkor utána se kelljen a gyerek. Onnantól biztos akadályoznám a láthatást. Döntse el, ki a fontosabb.
2020. máj. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
49%
Csakhogy azzal a gyerekkel baszna ki, mert előbb utóbb egyáltalán nem foglalkozna vele az apja
2020. máj. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
27%
Azt el szokta mindenki felejteni, hogy a láthatás első sorban a gyerek érdeke, nem az apáé. Neki még lehet annyi gyereke amennyit csak akar, de a gyereknek nem lesz másik apja
2020. máj. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk meg az van, hogy a kisfiamat az apukája SAJNOS február vége óta NEM TUDJA meglátogatni.

A szomszéd fővárosban él, mivel nem magyar állampolgár, nem jöhet be az országba :(


Nagyon várom már a lazítást (ha már a vendégmunkások ingázhatnak...). Én sem vihetem ki hozzá, mert velem meg a munkahelyem íratott alá kötelezvényt, ami nagyon hátrányosan érintene, ha most kimennék.

Az elsők között küldtek homeoffice-ba még így is még màrcius első napjaiban (mert épp külföldről jöttünk haza).


Szóval vannak nehezebb helyzetek is...


Aki a gyereken cirkuszol a volt házastársával... nos az olyan színvonalú házasság is volt.


Ezt a nehéz helyzetet is meg kellene tudnia két intelligens, egymás iránt minimális tiszteletet mutatni képes felnőtt embernek a közös gyerek érdekében. De az exekkel kultúráltan viselkedni, normálisan válni, emberként kommunikálni sokhelyütt luxus.


A gyerektől nem vált el egyik szülő sem.


Nálunk napi skype/ viber/telefon van, mint eddig is. Ahogy nyílik a határ, azonnal lesz személyes láthatás is.


...mindig az jut eszembe: bajban ismerszik meg az ember jelleme... ez a mostani helyzet jó próba apaságból/anyaságból nekünk.

Nekem, az itthon dolgozó, gyerekkel edző-tanuló/háztartást vezető félnek a kitartásból, kötelessègből- a távol élő szülőnek pedig a gyereke hiányát kell viselnie.

Egyik sem könnyű.


Bárcsak cserélhetnék itt egyik másik hőbörgő-fröcsögővel, akinek az a legnagyobb ingerforrás az életében, hogy alátegyen a szomszéd faluban élő szülőtársá ak :D ha jön azétt, ha nem, akkor azért...


Nagyon meg tudnám becsülni, ha a gyerekem jószándékú apja láthatná a fiát. (Aki szerint meg az exe szeméttelep, nos az talán rosszul választott anno :D

2020. máj. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
41%
Az utolsónak nagyon igaza van, ha lehetne dupla zöld kezet kapna! Sajnos a legtöbb esetben az apát szidja mindenki, holott a nők 90% ha akar menni a gyerekért az apja azzal szivatja hogy nem engedi, ha nem akar meg azon hisztizik, hogy milyen szemét hogy nem megy! Minden anyuka aki itt háborog először számolja csak meg ő hányszor nem adta oda a gyereket az apának mikor menni akart érte aztán utána lehet itt lázadni meg háborogni!
2020. máj. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek a 28as válaszolóval.

Legalábbis gyerekkoromban az anyám ugyan ezt csinálta apámmal. Ha jött volna a nővéremet, és engem meglátogatni, anyám nem engedte, vagy azt mondta, hogy nem leszünk otthon. Utána ment a barátnőihez panaszkodni,hogy apám mekkora szemét...

Később anyámnak lett egy másik félresikerült házassága, amiből megszületett a húgom. Ott is ezt csinálta. A húgomnak szidta az apját, hogy nem kíváncsi rá, közben az apa minden 2.héten jött. Ha 10 percet késett, mert a munkából nem engedték el, volt, hogy nem adta oda az apjának a húgomat...

Egyébként ugyan ezt látom a párom és az exe kapcsolatában. Ha a párom menne a gyerekért, akkor sosincs otthon a gyerek, pedig 2 hetente van láthatás... furcsa,hogy mindig a láthatás dátumára van a gyereknek programja... aki amúgy csak 7 éves...

Nem mindig az apa a hibás. Persze, sok olyan van, amikor az apa próbál linkeskedni, egyszerűen leszarja a gyerekét, bár én ilyet személyesen nem tapasztaltam. Inkább azt, csak azt, hogy a nők (nálam pl.: anyám, és párom exe) játszmáznak. Aztán, ha a férfi azt mondja, hogy nem megy a gyerekért, akkor a nők rendszerint fenyegetőznek a bírósággal, meg a bírósági végzéssel... elképesztő.

27N

2020. máj. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha apukának nem lenne új felesége új gyerekekkel akkor a kérdezőnek semmi baja nem lenne apukával. :)) Az irigység a legrosszabbat hozza ki az emberből.
2020. máj. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!