Mit gondoltok arról, ha egy családban a szülők eltérő
nézeteket vallanak, és a gyereküknek mindenki a saját
nézetét közvetíti?
Figyelt kérdés
Például az egyik szülő vallásos, a másik pedig ateista. A gyermeknek pedig nem egy egységes képet adnak, hanem a vallásos szülő elmondja, hogy miért hisz, miként éli meg, és a másik szülő azt, hogy ő miért nem így látja a világot.
Mindkét fél tiszteletet mutatna a másik nézetei iránt, és a lényeges kérdések többségében egyetértenek, mondhatni így is hasonló az értékrendjük.
Ha nincsenek ebből ütközések, akkor ez így teljesen jó. De ha már egyik fél rá akarná erőltetni a saját nézetét a másikra, vagy a gyerekükre, az már nem lenne jó. Abból sok konfliktus, vita alakulhat ki.
2020. máj. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
2/16 anonim válasza:
Teljesen mindegy, hogy az egyik katolikus, a másik protestáns, vayg ateista és vallásos, amíg tolerálnsak egymással és mindketten a gyerek érdekeit tartják a legfontosabbak a nevelésekor.
Amint azonban akaratharc lesz köztük azon, hogy a gyereknek melyik szülői modellt KELL követnie, melyik szülő a jobb, az a gyereket iszonyúan megviseli. Ha végleg tönkre nem teszi.
2020. máj. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
3/16 anonim válasza:
Mondjuk egy vallásos és egy ateista nem értem hogy vállal kozos gyereket, de hagyjuk.
Evidens, hogy mindenki a saját nézetét közvetíti a gyereknek, ezert kell jól partnert valasztani; olyat, akivel azonosak a nézeteink.
2020. máj. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
4/16 A kérdező kommentje:
#3 Nem mélyen vallásos és nem radikálisan ateista, gyakorlatban nagyrészt megegyeznek a nézeteik.
2020. máj. 2. 16:13
5/16 anonim válasza:
Khm, a vallásos hiszi, hogy van Isten, az ateista meg tagadja, hogy van Isten. Itt nincs középút
2020. máj. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
6/16 anonim válasza:
Nalunk a férjem ateista, én református vagyok. Nincs ebből semmi gond. A gyerekünk hittanra jár az iskolabam, mert én szeretném hogy megismerje, mi is ez. Egyelőre tetszik neki. Később pedig eldonti ő maga, miben akar hinni.
2020. máj. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
7/16 anonim válasza:
Hát figyelj, ez olyan, hogy ahány ember, annyi féle gondolkodásmód, vallás, stb... Ha nem nem az van, hogy pl. az ateista szülő a másik vallása ellen uszítja a gyereket (vagy fordítva), és tényleg tiszteletben tartják egymás nézeteit, akkor az még egy jó dolog is lehet számára, hogy eltérnek a szülei nézetei, mert így már korán megtapasztalja, hogy ahány ember annyi féle elv és gondolkodás.
2020. máj. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
8/16 anonim válasza:
*jó dolog lehet a gyerek számára
2020. máj. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
9/16 anonim válasza:
Szerintem ez teljesen jó amennyiben egyik sem mondja meg a gyereknek mit kéne gobdolnia erről. Gondolkodtatja és döntésre buzdítja a gyereket szerintem. Ami egy jó dolog. Majd ő eldönti maga miben akar hinni látva mindkét oldalt.
2020. máj. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
10/16 anonim válasza:
Az ateista szülő azt mondja a gyereknek, hogy nincs isten, a vallásos meg azt. Itt nincs olyan, hogy a másik véleményének tiszteletben tartása. Az egyik tagadja azt,amiben a masik hisz. De ezekszerint a hozzászólok nem tudjak mj az az ateizmus vagy a vallasossagot ertelmezik mashogy.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!