Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya sárkány-típus, tipikus...

Anya sárkány-típus, tipikus kötözködős, ordibálós, ideges. Régebben azt gondoltam, én biztos nem ilyen leszek, de egyre inkább hasonlítok rá. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apát is elüldözte ezzel a hirtelen haragú, ordibálós, kritizáló oldalával. Én egyetemista vagyok, itthon tanulok, anya napi 4 órát tölt bent a munkahelyén, addig tök jól elvagyunk itthon bátyámmal, tanulunk, de amint hazajön, csak a kötözködés, bsztatás megy. "Miért nem ebédeltetek rendesen? Tudjátok, ki fog rátok főzni!". "Miért főztetek pudingot már megint, nem győzöm a tejet venni!". És ebből rengeteg van egy nap, mindenbe beleszól, kötözködik. Normálisan tanulni sem lehet mellette, mert állandóan van vmi, vibrál anya körül a levegő.


Sajnos elköltözni nem tudok, nincs önálló keresetem jelenleg, és ha lesz is, egyelőre nem elég önálló életre (gyakornoki fizu).


Azt vettem észre, kezdek én is ilyen bsztatós lenni, sőt már ordibálni is kezdek a barátommal veszekedéseknél, pedig korábban megfogadtam, nem fogok ordibálni, ez 2 évig ment is, de mióta ennyit vagyok itthn, sárkánnyá változtam.


Ami viszont ijesztő, hogy anya néha vert minket kicsiként, és mostanában ha feszült vagyok vagy ideges és a barátom is kiakaszt, néha azt érzem, felpofoznám, ilyen agresszív korhanásaim vannak, pedig ilyet sem éreztem korábban.


Totál olyan lettem, mint anyám, sárkány, idegbeteg, bsztatós nő. Pedig nem akartam...


meg tudok vajon változni?


2020. ápr. 27. 16:35
 1/10 A kérdező kommentje:
22L vagyok, bátyám 24F
2020. ápr. 27. 16:35
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Szia! Szerintem, pszichológushoz kéne elmenni.
2020. ápr. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Pszichiáter, aki a te korosuztályodhoz való, és azonnal!
2020. ápr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Költözz el amint elkezdesz dolgozni. Nem tudom mennyi lesz a kezdő fizetsed, de egy lakótársal kellene lakást keresnéd hogy olcsóbb legyen. Hidd el sokkal jobb nyugodtan lenni akár egy szobát bérelve mint így. Tőle vetted át ezt a mintát. Hogyha tudod magadról, akkor meg fogod tudni állni ha akarod, pláne ha nem leszel vele napi kapcsolatban.
2020. ápr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonymousreview60 ***** válasza:
75%

Igen, meg tudsz változni. ne viccelj! 22 éves vagy, szinte még akármire alakítható.

Első nekifutásra gondold végig magadban, ki, mikor idegesít fel! Mit tesznek ők olyankor jellemzően, és te olyankor ezen tettük előtt milyen hangulatban vagy jellemzően? Mit érzel, amikor azt csinálják, amivel felidegesítenek. Ez tkp. önbetekintés, önreflexió.

Második nekifutásra (vagy akár azonnal) ha ezzel nem tudod magadat átalakítani, akkor keress fel egy pszichológust!

2020. ápr. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Szia.

Esetleg menj el futni boxol, hogy levezesd ezeket a negatív energiákat. Lényeg, hogy valamit sportolj. Gyógyteákat igyál, ami nyugtató az is segíthet

2020. ápr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
Bárki elsárkányosodna ha egyedül küszködne két felnőttel... Pudingoztok rendes kaja helyett? Ti is főztök legalább néha, vagy anyud házicseléd amellett hogy eltart?
2020. ápr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Tragédia, hogy főztek pudingot.... Az semmi, hogy lassan lelki nyomorék lesz belőle.
2020. ápr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Szia, nálam pontosan ugyanez volt és én azzal tudtam kilépni belőle hogy elköltöztem. Nővérem még mindig ott lakik és már lassan nagyobb sárkány mint anyám. Miután elköltöztem még 2-3 hónapig sárkánykodtam de már kezdek lenyugodni. Hidd el ez csak pár hónapig tart ha elköltözöl
2020. ápr. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, tippeket :)


Szerintem rosszul fogalmaztam, a pudingot nem ebéd helyett ettük, hanem általában vacsira, vagy ebéd utánra csináltam.


Hát igen, most sajnos olyan helyzet alakult ki, hogy anya főz ránk, bár neki van a legtöbb ideje jelenleg, a napi 4 óra munkán kívül más programja nincs, minket meg szívatnak rendesen az egyetemen.


A kaja-kérdés egyébként rendes szorgalmi időszakban nem volt kérdés, mert nekem volt egy kis önálló keresetem, amiből így a hétköznapi kiadásaimat tudtam fedezni (havi 50-60 ezer Ft-t kerestem a hobbimmal, ami a napi kajára + szórakozásra volt elég). Sajnos így a vírus miatt nem tudok ezzel pénzt keresni, ergo anyára vagyok utalva teljesen, és nekem is rossz ez a kiszolgáltatottság. :/

2020. ápr. 27. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!