Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rég nem látott anyám jelentkez...

Rég nem látott anyám jelentkezett az unoka miatt. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Anyám a tipikus mérgező szülő volt. Most nem fogom részletezni, hogy miket csinált, de a lényeg annyi, hogy folyamatosan terrorizált lelkileg, élvezte, ha rossz nekem, éreztette velem, és ki is mondta többször, hogy nem akart engem.

Évek óta nem beszéltünk, nem láttuk egymást, megszakítottam vele minden kapcsolatot.

Nemrég született meg a kisbabám, azóta mindig ír, hogy milyen aranyos, meg tudná zabálni, nagyon szívesen unokázna, segítene, érdeklődik hogy vagyunk.

Ti mit tennétek a helyemben? A sok rosszat, amit kaptam tőle azt nem tudom és nem is fogom elfelejteni.



2020. ápr. 25. 16:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Fosd le!
2020. ápr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Azt hiszem megpróbálnám emlékeztetni a régi dolgokra. Úgy ahogyan te emlékszel rá..elmondhatnád hogy mit éreztél érzel ezzel kapcsolatosan.

Elmondhatnád, hogy nem érzed azt a fajta bizalmat felé, amit egy lánynak az anyukája felé "kellene"

Erre biztos lesz valamiféle reakciója.

Szerintem abból el tudod majd dönteni, hogy akarsz e nagymamát a kislányodnak.

A gyerek szempontjából jó egy nagyszülő, de a te tapasztalataid miatt nem biztos, hogy szükségetek van rá.

Szóval azt mondom néhány százalék esélyt adnék neki és nem azért ,hogy legyen hová lepasszolni a kicsit,csak a gyereked érdekében.

Az a megérzésem, hogy nem fog jól elsülni a dolog..

2020. ápr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Ha te szeretnél vele kapcsolatot kialakítani, tedd, de a gyereket inkább ne bízd rá. Nagyanyám a maga módján mérgező típus, jobb lett volna, ha nem megyek hozzá nyaranként 1-2 hétre. A te brutálisabb esetedben, ha az én anyám ilyen lenne, amikor én ott vagyok, talán unokázhatna, de ha beleszól vagy egyetlen egy rossz megjegyzést tesz, mehet haza.
2020. ápr. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
14%

Megbocsátás. Meg kell ezt vele beszélni és megmondani, hogy megbocsátasz neki azért amiket veled művelt.

Ha valóban megváltozott, látni fogod.

Ha nem, akkor pedig ott van az eszköz a kezedben, hogy megszakítasz vele minden kapcsolatot!


A párod mit szól ehhez amúgy?

2020. ápr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Szeretném leszögezni, teljesen érhető, hogy nem akarsz vele kapcsolatot tartani, de: az én anyám sem volt teljesen normális. Nagyon sok ideig haragudtam rá, sosem tudtam beszélni vele, egy idő után már nem is akartam. Az volt minden vágyam, hogy elköltöztek, erőszakos és kritikus volt. Nagymamának viszont bosszantóan jó. Sosem volt türelmes, az unokával ez nem így van. Kényezteti, imádja, soha egy rossz szót nem szólt, túlzottan is elnéző.

Nem állítom, hogy nálatok is ez lenne, de olykor az emberek tényleg változnak.

2020. ápr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
El kell hajtani a sunyi francba az ilyet. Ezek nem valtoznak. Gyerekkoromban anyank altal ment a szoveg, hogy ne onalloskodjunk a testveremmel, mert a neveloapam v. micsoda nem szereti. WTF? Es hasonlo cifra dolgok. Terror, veszekedesek, mind a ketten vertek minket, olykor fakanallal. Hozzank ne jojjon senki. Ha jott, kivezettek. Ezzel ezert, azzal azert ne baratkozz. Barmit mondasz, csinalsz, nem jo, de az ellenkezoje sem. Stb. De a legszebb az volt, amikor az anyam, mar felnott fejjel, a kovetkezot intezte hozzam: "neked nincs onallo akaratod". Vicces. Mar banom, hogy nem valaszoltam neki: hogy lenne, ha kineveltetek belolem?" Es azt is rettentoen banom, hogy nem utottem vissza a rohadt patkany neveloapamnak. Amugy kedves kerdezo, teljesen igazad van: ezeket a dolgokat nem lehet elfelejteni. Es megbocsajtani sem kell! - Ez benne van a Mergezo szulok c. konyvben is. - Ugyanis ezzel felmented a felelosseg es a kovetkezmenyek alol. Hat nem! Soha nem fogok ezeknek megbocsajtani es teljes mertekben elhatarolodom ugy az anyamtol, mint ettol a feregtol. Vegul, hogy a kerdesedre is valaszoljak: a helyedben nem endem a kozelebe a gyerekemet. Soha.
2020. ápr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Utolsóval értek egyet. Soha soha nem engedném a gyerekemet a közelébe.

És megbocsátani sem bocsánatanék. Érezze a következményét annak amit tett

2020. ápr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A párom nem örül neki. Az a baj, hogy anyám nem ismeri el a hibáit, mindig azt mondja, hogy ez nem úgy volt, meg hogy biztos oka volt rá. Egyszer azt mondta, hogy felejtsem el, ő nem az anyám, mának meg azt mondta, hogy én mondtam, hogy ő nem az anyám.
2020. ápr. 25. 17:39
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy beismeri-e, hanem hogy te emlékszel erre és tudod. Hogy a gyerekedet oda engeded-e vagy sem, az a te dolgod, ha te úgy döntesz nem anyádnak el kell fogadnia, mást nem tehet.


Mondd meg anyukádnak, hogy érdekes hogy ha ő nem mondott ilyet miért találnád ki, és hogy ilyen kétszínű ember mellé nem emgeded a gyereked.


Ha a párod nem örül neki pláne. Jobb lesz annak a gyereknek is egy ilyen nagyszülő nélkül

2020. ápr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%
Kerdezo, amit irtal, az a narcisztikusokra jellemzo viselkedesmod.
2020. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!