Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Máshol sem tudtok megegyezni...

Máshol sem tudtok megegyezni a karácsonyi vendégeskedésen hogy mikor hova menjetek?

Figyelt kérdés
Otthon férjemmel nem tudunk megegyezni a karácsonyban. Ő a saját gyerekét nézi mikor ér rá,én az enyémet. És szeretnék vele kettesben is lenni az ünnepen. Mindenki máshol lakik és azt nem lehet kivitelezni hogy mind összejöjjünk. Neki meg van mondja mikor menjen gyerekéhez, az én fiamnak olyan a szakmája hogy ünnep egyes napjain is dolgozik.Én az enyémnek szeretnék kedvezni,férjem az övének.Az is rosszul érint hogy az egyáltalán nem érdekli hogy kettesben is szeretnék lenni vele.Komolyan már utálom a karácsonyt,hiába régebben nagyon szerettem.
2019. dec. 9. 15:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"Az én fiam nem szeretne férjem gyerekével karácsonyozni,nem is ismeri szinte"


EZ a FÖ gond - szerintem már meg kellett volna ismerkedniük, legalább annyira, hogy ne számítsanak idegennek egymás szemében.


A másik meg, hogy azon versenyeztek, ki melyik gyereknek kedvez - értelmes emberek inkább egyeztetik a témát. Nem kell senkinek sem kedvezni, hanem közösen megszervezni a napot.


Ha normálisan állnátok a témához, akkor a karácsonyt (24-ét) ti ketten meg a gyerekeitek együtt töltenék, ajándékosztás után esetleg mindenki a saját gyerekével kettesben tölt egy órát, a többi meg családi program.


Nálunk ugyan nem mozaikcsalád van, meg a gyerekek már önálló, felnött emberek, ezért az az évek óta meglévö rendszer, hogy 24-én mi kettesben vagyunk a párommal, a gyerekek a saját párjukkal/családjukkal, 25-én minden gyerek+családja nálunk van, 26-án meg a párjuk családjánál.

Így nincs semmi vita, semmi meglepetés, hogy ki mikor hová megy, és a karácsony arról szól, amiröl kellene: szeretet, béke, közösen eltöltött kellemes idö és mindenki örül, hogy a többiekkel lehet.

2019. dec. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%

9. Latod pontosan errol beszelek!!!!!

Mi a fenet szamit ez???? Hogy milyen datum van a naptarban???? Ha az ember valakivel talalkozni akar akkor talalkoznak es kesz, hogy lehet olyan fogyatekos valaki, hogy ezzel fogllalkozik, hogy december 24, vagy 25 van, es ha 25, akkor megsertodok, ha 24 akkor nem... nevetseges birkak vagytok

2019. dec. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%

#12

Itt az egyetlen birka te vagy!

Felfogtad, hogy a kérdés a karácsonyról (24-25-26) szólt?

Nem dec.27-ről, vagy július 8-ról!

Nem arról szól a fórum, hogy te felugrasz munka után anyádhoz egy bablevesre, hanem a KARÁCSONYRÓL!

Azon az alapon amit te írsz, ne legyenek dátumhoz kötött ünnepek, mindenki mindent akkor tartson, amikor kedve van, de a legegyszerűbb az lenne, ha mindent eltörölnének és csak élnénk mint az állatok!

2019. dec. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
23%

Úgy veszem ki, a te fiad felnőtt a parodé még gyerek, akinek az anyja mondja meg, mikor és hova.

A férjed keze meg van kötve. Ettől függetlenül nem kell futva rohanós karácsonyt csinálni. Megmondod neki, hogy ennyi felé nem bírsz szakadni, ő menjen a sajátjához, te mész a tiédhez. Valamelyik nap letudjátok a szüleiteket is, a két ünnep között meg magatokra zárjátok az ajtót és csak ketten lesztek

2019. dec. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nézd már egy kicsit reálisabban a dolgokat. A te gyereked különcködik. Nagyon egyszerű te mész a saját gyerekedhez. Párod meg az övéhez. Utána találtok egy napot amikor együtt lesztek.
2019. dec. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
87%

Hát ez nagyon fura. Egyébként miért a gyerekeken van a hangsúly? Mármint pl a szüleiteken is veszekedhetnétek hogy mikor melyikötök szüleihez menjetek, vagy ők már nincsenek?


Komolyan, 3 napos ünnep... 1 nap párod gyereke, 1 nap te gyereked, 1 nap kettesben a pároddal... vagy ha még spórolni akartok, akkor párod megy egyedül az ő gyerekéhez, te meg szintén egyedül a tiedhez. És akkor 2 napotok is lesz kettesben.


Egyébként nálunk ugy van, hogy minden évben fixen 26-án van az én családomnál az ebéd (szüleim, nagyszülők,unokatesók), és mivel ők messze élnek tőlünk, még 1-2 napot ott maradunk.

Párom családjához pedig 25-én megyünk, mert nekik akkor jó. Így a 24 marad kettesben.

2019. dec. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi kisgyerekes családkent dettó: 24 otthon vagyunk. 25 az egyikünk szüleinél, 26 a másikunk szüleinél. Mikor melyiknek jó. Ebből sose volt vita. Mivel nalatok a leírás alapján felnőtt gyerekek vannak, én is azt tudnám elképzelni, hogy maradtok a feneketeken, aztán meghívjatok a gyerekeiteket. Kedves fiam/lányom! Dec 25 vagy 26.-án szeretettel váunk. Mikor jönnél? Aztán ha a ket gyerek látogatása egybe esik, na bumm. Egy család vagytok. Nincs te gyereked meg én gyerekem. A fiadnak is ezt be kellene latni. Nyilvan nem az a kötelék, de el kellene tudni fogadni a másikat. Aztán ha akarsu kettesben is lennj a fiaddal, ott van a ket ünnep közt pár nap, menj el akkor hozzá.
2019. dec. 10. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, hogy most annyira érdekel a gyereked, de amikor összejöttél egy gyerekes férfival, akkor miért nem gondoltál a gyerekedre, meg mindenre, ami vele kapcsolatos...
2019. dec. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!