Ez megengedett?
A jog engedélyezi.
De a leszármazottaik, nem csak a gyermekeik (!), esélyesek lappangva súlyos testi és lelki betegségekre!!! Ismerek egy családot, ahol a négy nagyszülőből ketten első unokatestvérek voltak. A három leszármazottjukból kettőnek születtek gyerekeik, egynél meddőség. Az egyik ágon 40-50 évesen kijött mindenkinek rák és létfontosságú szervnek a megbetegedése. A másik ágon depresszióra és öngyilkosságra való hajlam, 50-es években elhalálozás súlyos vese-, szív-, és májproblémákkal. A négy unoka közül a legidősebb lány családot alapított, egy az ország másik végéből származó fiatalemberrel; lett 2 gyönyörű, egészséges gyerekük. Második lány nem tudta kihordani a gyermekét. A harmadik gyereknél, aki fiú, fura tünetekkel van valami betegsége, amit állítólag az orvosok sem tudnak, hogy mi (vagy csak ezt mondja). Súlyos lehet, mert mikor kiderült, szakított a mennyasszonyával és azóta egyedül van, de nem is ismerkedik. A legkisebb fiúnak gyerekkorában szemműtét, felnőtt korában öngyilkossági hajlam.
Szóval erősen meggondolandó, hogy mennyire akar kiszúrni az ember a leszármazottaival.
Idézem:
"Az unokahúggal vagy az unokaöccsel tervezett frigyhez jegyzői hozzájárulás szükséges(...)
De nem véletlen, hogy a törvények napjainkban tiltják az effajta házasságokat. Az öröklött betegségeknek próbálják elejét venni, hiszen az unokatestvérek génjeinek egynegyede azonos, azaz ha a házastársak egyike valamilyen betegséget hordoz, sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy az utód ezt örökölni fogja. Nem beszélve a felvetődő morális kérdésekről.
Felelőtlenség rokonnal családot alapítani, az orvostudomány álláspontja nem változott ebben a kérdésben. Az unokatestvérek szülei testvérek, ezért az általuk esetlegesen hordozott hibás gének találkozásának sokkal nagyobb az esélye – sok betegség kialakulásához egy hibás génpár szükséges –, mint ha egy teljesen új génkészlet találkozna egy gyermek fogantatásakor. A legtöbb világvallás pont emiatt tiltja az ilyen házasságot, hiszen a felhalmozott káros mutációk akár ki is pusztíthatnak egy népcsoportot – magyarázta Raskó István, az MTA Szegedi Biológiai Központja Genetikai Intézetének tudományos tanácsadója. Azt is megtudtuk: vannak olyan népcsoportok, ahol bizonyos genetikai betegségek gyakrabban fordulnak elő, és a rokonok utódnemzése csak rásegít erre. "
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!