Rossz családi viszonyok, válások esetén kit illik meghívni az esküvőre?
Nagyszülők egyikünk családjában sem élnek már sajnos. Párom szülei elváltak, közel 10 éve szinte semmi kapcsolat az egyik szülőjével. Testvérével nincs rossz viszony, de nagyon ellenszenves vele (ő valószínűleg el sem jönne a meghívásra). Nagynéni-nagybácsi az ő részéről összesen kettő, ők barátságosak. Az én részemről több van. Egyik nagynéni-nagybácsi páros nemrég vált, azóta egyikük új családot alapított. Ez eleve hatalmas feszültség a családunkban. Van unokatestvér akit nem szívesen látok, akad olyan is, akinek a párja nem kívánt személy.
Barátaink között is van, akit szívesen látnánk, de a párját nem. Sőt vannak barátaink, akik ellenszenvesek egymásnak.
Lassan úgy vagyok vele, hogy legyen csak szülők (már akivel van kapcsolat) és testvérek, majd otthon egy ebéd.
Más családja is ennyire "zűrös" és ez átlagos dolog? Létezik jó megoldás ebben a helyzetben?
en meghivnek mindenkit akit szeretnek ott latni. hogy ok egymassal milyen viszonyban vannak az nem nagyon erdekelne. eroltessek meg magukat es viseljek el egymast nehany oraig. ha erre nem kepesek, nem kotelezo jonniuk.
ha valakit nem szivesen latsz akkor ne hivd, a te eskuvod. illetve tietek. azt viszont ne kerd senkitol hogy a parja nelkul menjen, abbol sertodes lenne.
Azt kell figyelembe venni, hogy a ti viszonyotok milyen az adott személyekkel, nem azt, hogy ők hogy állnak egymáshoz. Mondjuk a barátot partner nélkül meghívni kimondottan bunkóság az én véleményem szerint.
Megoldás lehet még a kis esküv ő, ahol csak a szüleitek vannak jelen.
nagynéni-nagybácsi páros
Ilyen nincs. Vagy a nagynénéd és a férje, vagy a nagybátyád és a felesége. Nyilván nem egymással házasodtak. Nyilván a rokont hívnám.
Nálunk szerencsére nincsenek ilyen rokoni-baráti (v)iszonyok.
Néhány alapelvet tarts szem előtt.
1. Ha valakit hívsz, akkor párját is hívd. És ha még nem felnőtt gyerek lakik velük, akkor őt is.
2. Válaszd ketté azt, hogy két ember (két család) ellenszenves egymásnak, vagy tartani kell attól, hogy összebalhéznak. Mert alapesetben, ha két család ellenszenves egymásnak, akkor ügyelsz rá, hogy ne egymás közelében üljenek, aztán ők majd mással beszélgetnek, táncolnak, de egymást kikerülik. Ez akkor van, ha egyébként minimálisan kultúrlények. De ha attól kell tartani, hogy valamelyik fél balhét generál, akkor azt a felet (ill. családot) ne hívd meg. Az is segíthet, ha a nagynéni-nagybácsi kérdésben szüleid véleményét megkérdezed, hogy szerinted kulturáltan tud-e ott mindenki mindenkivel viselkedni, vagy cirkusz lenne, ha mindketten ott lennének. (Ezt idősebbek sokszor reálisabban meg tudják ítélni.)
Természetesen az is megoldás, hogy olyan szűk körű legyen, ahogy a nyitókérdés végén írtad. Bár én alapból nem így tervezném az esküvőt, de ilyen rokoni-baráti körnél lehet, hogy ez a legjobb.
Erre szerencsére nagyon egyszerű megoldás létezik. Minden olyan rokont (szülők testvérei, első unokatestvérek, keresztszülők), barátot akit illendő lenne meghívni felhívtok , hogy személyesen mennétek el hozzájuk, bemutatni pártotokat, ahol már megvolt, ott az esküvőre és lagzira a meghívót átadni.
Akik lepattintanak titeket, azok nem akarnak ott lenni az esküvőn.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!