Titokban tartott házasságnál mit tudunk tenni?
Anyám gondozta az enyhén értelmi sérült bátyját, aki érettségiig eljutott.
Nemrég halt meg a nagybátyám, és a hivatalos ügyintézés során kiderült, hogy 25 éve házasságot kötött egy volt osztálytársával, aki egy időben a nyakára járt. Nem is nagyon örültünk a nőnek, mert sejtettük, hogy nem nemesek a szándékai. (Nagybátyám saját lakásban élt, amit a szüleitől kapott, az ő nevén volt.)
A nő anno nagyon hirtelen eltűnt, valószínűleg rávette a nagybátyámat a házasságkötésre majd lelépett. Azt sem tudjuk, él-e.
Ilyenkor mi van a lakással? Anyám totál kiakadt, mert nekünk akarta adni (két kisgyerekünkkel albérletben élünk), de így most a házastársé az elsőbbség, akivel a nagybátyám sosem élt együtt.
És ha a nőnek gyerekei is vannak? Hihetetlen, hogy nagybácsi sosem hozta szóba, lehet, nem is volt tudatában, hogy mi történt.
Adás-vételi gondolom, megvan. Vagy az ügyvédnél meg lehet találni, aki készítette. Ha valóban nem volt tudatában, hogy mit tesz, akkor lehet egy próbát tenni. De ezt nektek kell bizonyítani. Orvosi papírok vannak, amik ezt alátámasztják?
Szerintem első körben egy ügyvédtől kérjetek tanácsot. Nyilván nem ti vagytok az elsők, akik így jártatok. És majd az alapján, amit mond, eldöntitek, hogy mi legyen. De ez jogi segítség nélkül biztosan nem fog menni.
házasság felbontásának okai
Bontó ok lehet például
a házasság megromlását előidéző, a házastársi kötelességet sértő és kifogásolható magatartás,
durván kötelességsértő, az általános társadalmi erkölcsi normák szerint súlyos megítélés alá eső magatartás, illetve
a különélés.
A tartós különélés általában a házasság teljes és helyrehozhatatlan megromlásának a jele, függetlenül attól, hogy azt mi (milyen okok és körülmények) váltották ki. A bíróságnak viszont vizsgálnia kell többek között a különélés időtartamát, valamint az egyéb körülményeket (a ténylegesen kialakult helyzetet, a feleknek a különélés alatt tanúsított magatartását, esetleges békülési kísérletét, az új életre történt berendezkedést, stb.) is.
Igaz, hogy a bíróság a bontóper során elsősorban nem azt vizsgálja, hogy a házasság megromlása kinek a hibájából következett be, de a családjogilag felróható, kötelességsértő magatartásoknak mégis jelentősége lehet a bontóperekhez kapcsolt egyéb pertárgyakban (járulékos kérdésekben) való döntés meghozatalakor (pl. gyermekelhelyezés, lakáshasználat, stb.).
A legdurvább, hogy nagyanyámmal együtt lakott, aki a házasságkötés idején meg javában élt, és neki sem mondta soha.
Együtt nem éltek, az tuti, mert sosem aludt sehol máshol, a nő pedig soha nem aludt nála (nagyanyám nem engedte volna).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!